Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2016
Мислења
35
Поени од реакции
42
Odam za skoro na intervju, pa ako moze nekoj da mi gi prati prasanjata so se aktuelni.. znam deka gi ima na stranici nanazad, ama preku 2500 strani e temava
 

bo1

Член од
27 февруари 2017
Мислења
59
Поени од реакции
143
Тоа значи дека :
1. ВИСТИНАТА за жал Е дека не даваат преку први братучеди, стриковци, вујковци и дека потврдата не е сигурен документ ,(Бизнис меѓу ПОСРЕДНИЦИ и БКСС и МБП)
2. Сега ќе видиш како еден куп посредничиња по моево мислење ќе ги има на 2-3 страни со нивни лажни објави ( ќе бараат НАИВНИ ЖРТВИ ) со : ,, Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија преку први братучеди, стриковци, вујковци со ПОТВРДА ОД БКСС и МБП
3. Не си ги фрлајте џабе парите на ИЗМАМНИЦИ
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Тоа значи дека :
1. ВИСТИНАТА за жал Е дека не даваат преку први братучеди, стриковци, вујковци и дека потврдата не е сигурен документ ,(Бизнис меѓу ПОСРЕДНИЦИ и БКСС и МБП)
2. Сега ќе видиш како еден куп посредничиња по моево мислење ќе ги има на 2-3 страни со нивни лажни објави ( ќе бараат НАИВНИ ЖРТВИ ) со : ,, Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија преку први братучеди, стриковци, вујковци со ПОТВРДА ОД БКСС и МБП
3. Не си ги фрлајте џабе парите на ИЗМАМНИЦИ
[DOUBLEPOST=1519157009][/DOUBLEPOST]Сличајно го најдов
http://www.eurochicago.com/2018/01/otgovor2
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
Тоа значи дека :
1. ВИСТИНАТА за жал Е дека не даваат преку први братучеди, стриковци, вујковци и дека потврдата не е сигурен документ ,(Бизнис меѓу ПОСРЕДНИЦИ и БКСС и МБП)
2. Сега ќе видиш како еден куп посредничиња по моево мислење ќе ги има на 2-3 страни со нивни лажни објави ( ќе бараат НАИВНИ ЖРТВИ ) со : ,, Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија преку први братучеди, стриковци, вујковци со ПОТВРДА ОД БКСС и МБП
3. Не си ги фрлајте џабе парите на ИЗМАМНИЦИ
Eve deneska smenet statusi imat so beja preku konzulat bitola so broj 5xx/2017 site beja samo so potvrda od strumica
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
jas sum so intervvju fevruari 2016 vo sofija. me stavija na dopolnitelna dekemvri 2016.
ja sum na toj famozniot protokol so iljadnici prepiski da podneseme dopolnitelni dokumenti original.
podnesov original vencanica od baba i dedo 1941. na 3ti fevruari istecce rokot za podnesuvanje za prepiskite na toj protokol. nema promena, seuste mi pisuva izvadena e za dopolnitelna proverka samo so zapirka i nisto posle zapirkata. i jas i sestra mi sme vo ista situacija.
a tuka citam lugje so potvrdi bez stari dokumenti sto bile na intervju sep-dekemvri 2016 im se smenil statusot.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Прегледај го приврзокот 186011

Немој автоголови да си даваш.
Koi avtogolovi jas cisto informativno za primer za kolku kratok vremenski period se menjat rabotive vo pozitiven ishod taka da do letoto sve ke si bide po planot na golema brojka novi bugari[DOUBLEPOST=1519162342][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 186011

Немој автоголови да си даваш.
Pa 5860 na odobreni samo od makedonija ne e bas. Avtogok Screenshot_20180220-222939.png
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Moze li so potvrda od arhiva??
Za voena kniska
E toa e vece nesto.Gledaj original da bide ili od voeniot arhiv vo stara zagora.Znam luge koi nekokku dena spiele tamu sano za da se vratat so dokument[DOUBLEPOST=1519163271][/DOUBLEPOST]
Bez proizhod, roditel so bg pasos
Bez posrednik preku advokat u sofia
Pa ti bre ne si interrsen.Se razbira deka ti sledi pasos koga tatko ti e blgarin.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Koi avtogolovi jas cisto informativno za primer za kolku kratok vremenski period se menjat rabotive vo pozitiven ishod taka da do letoto sve ke si bide po planot na golema brojka novi bugari[DOUBLEPOST=1519162342][/DOUBLEPOST]
Pa 5860 na odobreni samo od makedonija ne e bas. AvtogokПрегледај го приврзокот 186012
Изгледа си неписмен. 1150 се тие од македонија што се со потпишани укази за цела 2017 г., а 5860 се образувани преписки за таа година (за македонци) од вкупно 11 131, а не одобрени/потпишани.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom