Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
Daj be kazete dali proishodot vrz osnova na pradedo mi roden pred 1920god e garancija za bugarski pasos?
Ако имаш стар документ Гаранција е
Ако вадиш потврда преко прадедоти
Не баш сигирно

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
D

Drexel

Гостин
Daj be kazete dali proishodot vrz osnova na pradedo mi roden pred 1920god e garancija za bugarski pasos?
Ако си преку потврда од клуб не е гаранција, Можеш да добиеш произход но незначи дека можеш и државјанство, тие две се различни нешта, Секоја преписка си е уникатен случај, што одлучи советот за државјанство тоа е.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
50
Поени од реакции
36
Оставам,
Аман изгубен сум без посредник (сарказам)
Не можам да трчам по други,
Ми се запна за од Јонче некој посредник од Охрид
Ако имате контакт пишете да му дадам ако не Здравје
Jone?? Nemoj druze :) IMA tri broja covekot ama na nikoj ne kreva :)
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Jone?? Nemoj druze :) IMA tri broja covekot ama na nikoj ne kreva :)
Е ај докажи нешто на неразбран, некој му го препорача, и нута ну. Му реков сам да си брка работа дека ќе му помогнам, а тој мисли дека посредниците се занаетчии. Али јеби га
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Ne vi trebaat posrednici cela rabota mozete sami da si ja brkate a za prevodi i slicno ima kancelarija ljupco znaci nadole po sklite a ne karsi ambasada kaj prevarantkata kamelija nego levo od ambasadata po skalite ljupco za mali pari brka rabota za prevodi ili lekarsko i slicno a drugite raboti se sami za da si bidete sigurni pozdrav .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
V

vkv

Гостин
Ne vi trebaat posrednici cela rabota mozete sami da si ja brkate a za prevodi i slicno ima kancelarija ljupco znaci nadole po sklite a ne karsi ambasada kaj prevarantkata kamelija nego levo od ambasadata po skalite ljupco za mali pari brka rabota za prevodi ili lekarsko i slicno a drugite raboti se sami za da si bidete sigurni pozdrav .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
A Ljupco sto i na Kamelija ili sto i bese? Isto tie taa skola
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
101
Поени од реакции
38
Акондо тој датум не однесеш стар докумен од агзархија или за дедоти бугарска војска или слично ќе те одбијат како и сите останати.Уште еден доказ дека со потврда не се мине
Moze li so potvrda od arhiva??
Za voena kniska
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Било кој. Пријател сака да почне процедура ама од Охрид да е
i jas sum od ohrid i sum preku vancho od ohrid, toj skoro cela makedonija ja drzit pojketo posrednici rabotat za nego i nosat luge vo bugarija kaj sto imat kancelarija, Covekot e korekten i dostapen vo sekoj moment niz ohrid da se vidis za sekakvi prasajna vo bilo koe vreme, kolku so znam imat i eden krste koj sto rabotit individualno isto taka od ohrid godini so pasosi. A ednas ja zapocnav procedurata so jone preku konzulat i me matkase cela godina za proishod i na krajot nishto ic ne bidna nesho stopiraja vo bg to vreme togas i ni proishod vidov nisho ejdvaj go najdov da si gi zemam parite posle to godina dena pokasno pocnav so vancho procedura nanovo direkno vo sofija.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom