Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јули 2012
Мислења
32
Поени од реакции
23
Inter[/QUOTE]
Intervju vo mart 2017, poteklo roditel ...uste pisuva ( преписката се намира в процедура по задлжително согласуване ) ...normalno tolku dolgo ? ...drugi sho beja so mene istiot den na intervju, menat im e vo finalna pred skoro mesec ?
Intervju Februari i uste na zadolzitelna, isto preku roditel.
Kade bese na intervju?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Bolna rabota ni vaka ni taka si.... Kazetemi verno li vi e za 200evra poteklo ti vadat vedbas a za intervju da ti zakazat vednas preku red da ne cekas 1500evra verno li vi e ova posrednikot mi go kaza
За потеклото можеби можат да ти ја убрзаат работата а за интервју почекај си до Јули пошто би требало оние кои поднесуваат документи после 1 Јули веднаш да им прават интревју и ако не го убрзаат темпото би требало да имаш одговор од Министерството за околу 13-14 месеца од интервју.
 
Член од
10 јануари 2018
Мислења
26
Поени од реакции
9
Pa tek pred 1 mesec pocnaa da gi pustaat na sovetot tie so potvrdi, Jotova sega treba da I'm potpisi za da dobijat drzavjanstvo, mislam deka sega Jotova nema poveke da pravi opstrukcii I ke dobijat drzavjanstvo. Drug e problemot, vo MP se premisluvaat na sekoi nekolku meseci, mnogu neseriozna drzava, prava Bugarska lotarija, sega so potvrdi pominuvaat a pred 1 mesec gi odbivaa ili gi redea na dopolnitelna, a za posle 1 mesec sto ke pravat da bese ziva Baba Vanga ke ja prasavme.
potvrdi od koi zdruzenija od site ili ima nekoi konkretni? dali tuka mislis pokraj posmrdnici izvodi... i potvrda .. i plus istorijat so e prael ili kako moze li da mi objasnis zaso prv pat slusam deka pocnale da davaat so potvrdi :) fala ti
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
potvrdi od koi zdruzenija od site ili ima nekoi konkretni? dali tuka mislis pokraj posmrdnici izvodi... i potvrda .. i plus istorijat so e prael ili kako moze li da mi objasnis zaso prv pat slusam deka pocnale da davaat so potvrdi :) fala ti
Potvrdi od Bugarski zdruzenija priznaeni od Bugarija, na primer BKKS , MBP, vidi na sajtot od DABC koj se priznaeni, za da ti dadat potvrda treba predokot roden pred 1920g da e od mesto koe spored popisot on Kncov e naseleno so Bugari, ke si se javis vo zdruzenie I tie ke ti kazat kako I sto treba. Samo da si znaes nisto ne e sigurno, denes davet so potvrdi a utre mozi I da ne davet, ova ti e kako lotarija.
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Da spodelam nesto denes sum se uveril deka postojat vrski i potkupuvanja.
Decki ne e bitno koj i sto za intervju zakazale posle mene dobile data za intervju pred mene i veke imaat ukaz isprateno do konzulat vo SK. Zamisli preku konzulat celata postapka i tie veke imaat ukaz sto i kako ne mi e jasno no......
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom