Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
95
Честитки, честитки, ако може да кажеш кога беше на интервју и кога ја поочна процедурата, со среќа да го користиш.
Добиен происход Октомври 2013, интервју 14.02.2014...
Ставен на дополнитевлна проверка јуни 2015...доставен стар документ декеври 2015...финален експертен преглед Април 2017....положително становиште октомври 2017...потпишан указ декмври 2017.....
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Добиен происход Октомври 2013, интервју 14.02.2014...
Ставен на дополнитевлна проверка јуни 2015...доставен стар документ декеври 2015...финален експертен преглед Април 2017....положително становиште октомври 2017...потпишан указ декмври 2017.....
Честитки, е вака се кажува
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Добиен происход Октомври 2013, интервју 14.02.2014...
Ставен на дополнитевлна проверка јуни 2015...доставен стар документ декеври 2015...финален експертен преглед Април 2017....положително становиште октомври 2017...потпишан указ декмври 2017.....
So kakov star dok si pishuvashe li nekade blgarin kako identifikacija?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Ako odet po statistiki ...nie gajle si nemame
Povece me bunit to so gerb 3 godini vece gi motat patriotive. .. a tie od gerb si se takvi.... fini i samo vela a-ha i si cutet.... pak a-ha.... pa pak ce si zacutet.... ce ti podaet prst ama raka da se rakuvat tesko..... vo dzebot ce si ja klaet.... trebase da im dojt eden hadzi bugarin ot tirana i da im go plesnet direkt vo faca sred sofija.... site sme vasi zaradi vasi nac.interesi ama vie na nas ko ni trebvite e togaj velite... daj mi dokument od pred sto godini star da mi dokazvis oti si nas... politicki nekoj kako partner tolku vreme da te lazit?...... mnogu e! Duri sega ce sednele od komisijata da ne diskutiraat??? Ako megjusebe se lazet narodo vece neka ne go lazet.... sramota e.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Мене мнoгу гoлемa рaбoтa ми зaврши пoсредник зa прoизхoд фaктички јaс негo гo злoупoтребив.Oткaкo ми среди зa прoизхoд и ми зaкaжa унтервју му рекoв пoвеке дa не ме бaрa.
колку глупаво звучи ова кога гочиташ на глас... неписмениот го зафркнал докторот, ко да е виц....
Види, не знам кого се трудиш да убедиш, Туку, ај, немам никаков проблем и ти треба да заработиш, и ти имаш уста за јадење... признај сега дека и твојата и силата на сите посредници е само до интервјуто и потоа кога ќе се дојде до сликање. Ги нема добрите времиња на подрака...
Тука единствено како релевантни ми се луди крис, Брунхилда (макар е преоптимист), сопрано99, нокиа3310, и мислам беше орел 100, значи луѓе кои се можеби посредници можеби не, но не напнуваат, никој од овие нема речено дека можеш без посредникот, сите кажаа дека е потребен, сепак доколку ми потпишат указ јас ќе го барам, еден другар кој го имам и ќе му платамколку ќерече, единствено ми треба да не ме лаже, доколку посредниците ја намалат цената, и бидат поискрени, ќе може да работат турбо, вака си прават самите антиреклама.
Да стигниш до происход и интервју е лесно, но после чекањетое тешко, ни посредникот не може против законите тоа е факт, но е потребен, никој од нас не знае кај треба да се оди која врата да се чукни, Да си бидеме искрени и да не се лажиме, кажете кој се посредници и до каде можите да стигните, и тоа е се што бараме... ај да не дојди ко да си барамкавга мислам бев јасен
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
315
колку глупаво звучи ова кога гочиташ на глас... неписмениот го зафркнал докторот, ко да е виц....
Види, не знам кого се трудиш да убедиш, Туку, ај, немам никаков проблем и ти треба да заработиш, и ти имаш уста за јадење... признај сега дека и твојата и силата на сите посредници е само до интервјуто и потоа кога ќе се дојде до сликање. Ги нема добрите времиња на подрака...
Тука единствено како релевантни ми се луди крис, Брунхилда (макар е преоптимист), сопрано99, нокиа3310, и мислам беше орел 100, значи луѓе кои се можеби посредници можеби не, но не напнуваат, никој од овие нема речено дека можеш без посредникот, сите кажаа дека е потребен, сепак доколку ми потпишат указ јас ќе го барам, еден другар кој го имам и ќе му платамколку ќерече, единствено ми треба да не ме лаже, доколку посредниците ја намалат цената, и бидат поискрени, ќе може да работат турбо, вака си прават самите антиреклама.
Да стигниш до происход и интервју е лесно, но после чекањетое тешко, ни посредникот не може против законите тоа е факт, но е потребен, никој од нас не знае кај треба да се оди која врата да се чукни, Да си бидеме искрени и да не се лажиме, кажете кој се посредници и до каде можите да стигните, и тоа е се што бараме... ај да не дојди ко да си барамкавга мислам бев јасен
Се јави модераторот-медијаторот-свезнајкото........ Досега 400 постови на темава, може книга да издаде
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Бев на финална со венчаница од баба и дедо од пред недела дена сум на дополнителна пишува да ја доставам венчаницата во оргинал. Дали е доволно да ја доставам само венчаницата во оргинал со некоја молба и сл или повторно треба да се поврзува се со изводи? :/
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Бев на финална со венчаница од баба и дедо од пред недела дена сум на дополнителна пишува да ја доставам венчаницата во оргинал. Дали е доволно да ја доставам само венчаницата во оргинал со некоја молба и сл или повторно треба да се поврзува се со изводи? :/
Pa vidi dali imas dostaveno izvodi, ako veke si gi dostavil tamu vo MP sigurno ne I'm trebaat gi imaat veke, a ne nosi
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Pa vidi dali imas dostaveno izvodi, ako veke si gi dostavil tamu vo MP sigurno ne I'm trebaat gi imaat veke, a ne nosi
Изводи и комплетна документација доставив во ДАБЧ со апликацијата за происход, е сега овие од министерство бараат само да го видат документот во оргинал или ќе сакаат потврда за повзаност до него. На происходот пишува дека е добијан врз база на венчаницата.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.654
Поени од реакции
28.018
колку глупаво звучи ова кога гочиташ на глас... неписмениот го зафркнал докторот, ко да е виц....
Види, не знам кого се трудиш да убедиш, Туку, ај, немам никаков проблем и ти треба да заработиш, и ти имаш уста за јадење... признај сега дека и твојата и силата на сите посредници е само до интервјуто и потоа кога ќе се дојде до сликање. Ги нема добрите времиња на подрака...
Тука единствено како релевантни ми се луди крис, Брунхилда (макар е преоптимист), сопрано99, нокиа3310, и мислам беше орел 100, значи луѓе кои се можеби посредници можеби не, но не напнуваат, никој од овие нема речено дека можеш без посредникот, сите кажаа дека е потребен, сепак доколку ми потпишат указ јас ќе го барам, еден другар кој го имам и ќе му платамколку ќерече, единствено ми треба да не ме лаже, доколку посредниците ја намалат цената, и бидат поискрени, ќе може да работат турбо, вака си прават самите антиреклама.
Да стигниш до происход и интервју е лесно, но после чекањетое тешко, ни посредникот не може против законите тоа е факт, но е потребен, никој од нас не знае кај треба да се оди која врата да се чукни, Да си бидеме искрени и да не се лажиме, кажете кој се посредници и до каде можите да стигните, и тоа е се што бараме... ај да не дојди ко да си барамкавга мислам бев јасен
Ти си нaјгoлемиoт кoштaплер нa фoрумoв сo превaрa штo се зaнимaвa,се гледa декa си 2 личнoсти вo еднo,кoј е пoсредник и зел пaри oд некoгo сo превaрa aир дa не види.Гледaј ти дa не ти гo зaпленaт кaмиoнoт
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ти си нaјгoлемиoт кoштaплер нa фoрумoв сo превaрa штo се зaнимaвa,се гледa декa си 2 личнoсти вo еднo,кoј е пoсредник и зел пaри oд некoгo сo превaрa aир дa не види.Гледaј ти дa не ти гo зaпленaт кaмиoнoт
Знам глупо е што се расправам со луѓе кои туркаат ѕид со глава, но признај во право сум.[DOUBLEPOST=1512647484][/DOUBLEPOST]
Знам глупо е што се расправам со луѓе кои туркаат ѕид со глава, но признај во право сум.
Се согласувам за посредниците што велиш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom