Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
колку глупаво звучи ова кога гочиташ на глас... неписмениот го зафркнал докторот, ко да е виц....
Види, не знам кого се трудиш да убедиш, Туку, ај, немам никаков проблем и ти треба да заработиш, и ти имаш уста за јадење... признај сега дека и твојата и силата на сите посредници е само до интервјуто и потоа кога ќе се дојде до сликање. Ги нема добрите времиња на подрака...
Тука единствено како релевантни ми се луди крис, Брунхилда (макар е преоптимист), сопрано99, нокиа3310, и мислам беше орел 100, значи луѓе кои се можеби посредници можеби не, но не напнуваат, никој од овие нема речено дека можеш без посредникот, сите кажаа дека е потребен, сепак доколку ми потпишат указ јас ќе го барам, еден другар кој го имам и ќе му платамколку ќерече, единствено ми треба да не ме лаже, доколку посредниците ја намалат цената, и бидат поискрени, ќе може да работат турбо, вака си прават самите антиреклама.
Да стигниш до происход и интервју е лесно, но после чекањетое тешко, ни посредникот не може против законите тоа е факт, но е потребен, никој од нас не знае кај треба да се оди која врата да се чукни, Да си бидеме искрени и да не се лажиме, кажете кој се посредници и до каде можите да стигните, и тоа е се што бараме... ај да не дојди ко да си барамкавга мислам бев јасен
А да прекините со тупење и наместо да го гњавиш со "признај! ПРИЗНАЈ!", да завршите на тоа дека ти не му веруваш и можеш да продолжиш да не му веруваш?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
здраво
Пред некое време бев на интервју и сега ми пишува образована преписка
дали можи да ми кажи некој како оди процедурава понатаму што се треба да пишува и колке време се чека
фала
 
Член од
1 октомври 2017
Мислења
21
Поени од реакции
16
Screenshot_2017-12-07-19-59-34.png Zdravo na site
ova mi go pokazuva veke 8 meseci..pred 2 nedeli dostaviv povtorno poteklo so orginali posto mi pobaraa..prasanjeto mi e dali nekoj znaj za kolku vreme ke bidi razgledano baranjeto za da se smeni statusot?
pozz[DOUBLEPOST=1512673510][/DOUBLEPOST]
Некој да има промена од дополнителна со запирка откако доставил оригинали?
i jas toa sakam da znam...
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Прегледај го приврзокот 181399 Zdravo na site
ova mi go pokazuva veke 8 meseci..pred 2 nedeli dostaviv povtorno poteklo so orginali posto mi pobaraa..prasanjeto mi e dali nekoj znaj za kolku vreme ke bidi razgledano baranjeto za da se smeni statusot?
pozz[DOUBLEPOST=1512673510][/DOUBLEPOST]
i jas toa sakam da znam...
Zdravo priatele Dobro dojde vo drustvoto na dopolnitelna proverka i da znaes deka na ovaa prasanje nemoze nikoj ni priblizno da ti odgovori znaci se ceka vo mometov od 2 godini pa nagore. Eve jas sum veke 2 god. I dva meseca i neseznae nisto do koga ke trae ovaa proverka. Inaku so odneseni kup stari dokumeti bugarski od mojot dedo koj go imame istoto ime i prezime. Pozdrav i so sreka.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Zdravo priatele Dobro dojde vo drustvoto na dopolnitelna proverka i da znaes deka na ovaa prasanje nemoze nikoj ni priblizno da ti odgovori znaci se ceka vo mometov od 2 godini pa nagore. Eve jas sum veke 2 god. I dva meseca i neseznae nisto do koga ke trae ovaa proverka. Inaku so odneseni kup stari dokumeti bugarski od mojot dedo koj go imame istoto ime i prezime. Pozdrav i so sreka.
Како си со овај статус 2 години кога овај статус го имаат само тие од 2015 крајот и 2016 што беа на интервју и ваков статус почна да се добива од почетокот на 2017 година.
 
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Како си со овај статус 2 години кога овај статус го имаат само тие од 2015 крајот и 2016 што беа на интервју и ваков статус почна да се добива од почетокот на 2017 година.
JASUM OD 2015 A SU VRATENA PRED 4 MESECI NA DOPOLNITELNA PROVERKA .
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Изводи и комплетна документација доставив во ДАБЧ со апликацијата за происход, е сега овие од министерство бараат само да го видат документот во оргинал или ќе сакаат потврда за повзаност до него. На происходот пишува дека е добијан врз база на венчаницата.
koga planiras da odis? ja sum ista situacija, treba da odnesam original vencanica vo MP
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom