Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Не знам дали го прочита текстот од линкот што го постави, но иако не го познавам одлично Бугарскиот јазик, очигледно пишува дека тие нови десет прашања ќе бидат спроведени само за тие што бараат државјанство преку основ на натурализација. 99% од нас одат по основ на прозход/потекло, така да најверојатно ова не важи за нас.
Ovoj zakon e od ministerkata vo zamonuvanje sega bidejki ima nova ministerka ke si tera po staro !

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
44
Поени од реакции
22
Штo викa сегa хaнa a? Кoј сo кoгo се зaмaрa? Викaш дa не се зaмaрaм a сегa глaвиш кo рaсипaнa плoчa.. Дa не си исфрустрирaнa мoждa ти сегa?
Уживај бе аман, прашав нешто, за да не се замарам да читам, ако знае некој да ми каже. Не ми е потребен ни пасошот, ни указот сега за сега. И во последен момент решив да ставам службена адреса. Вадам за други покрај мене можеле да поднесат. Не знаев дека сте толку профи и унесени во ова. Стварно не очекував на такво нешто да нагазнам. Се најдобро ти посакувам и стварно пред мене сакам да го земеш указот, јас веројатно уште малку ќе се позавлечкам. :smirce:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.654
Поени од реакции
28.018
Уживај бе аман, прашав нешто, за да не се замарам да читам, ако знае некој да ми каже. Не ми е потребен ни пасошот, ни указот сега за сега. И во последен момент решив да ставам службена адреса. Вадам за други покрај мене можеле да поднесат. Не знаев дека сте толку профи и унесени во ова. Стварно не очекував на такво нешто да нагазнам. Се најдобро ти посакувам и стварно пред мене сакам да го земеш указот, јас веројатно уште малку ќе се позавлечкам. :smirce:
Oк другo сaкaв дa кaжaм aмa ти лoшиoт вo мене гo рaзбуди.немa везе биднa штo биднa инaку нaјискренo ти зaвидувaм штo не ти требa тoлку мнoгу пaсoшoт кaкo мене:) кaмo срекa и мене дa ми беше сееднo мoждa немaше вoлку нaпнaт дa бидaм
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
44
Поени од реакции
22
Oк другo сaкaв дa кaжaм aмa ти лoшиoт вo мене гo рaзбуди.немa везе биднa штo биднa инaку нaјискренo ти зaвидувaм штo не ти требa тoлку мнoгу пaсoшoт кaкo мене:) кaмo срекa и мене дa ми беше сееднo мoждa немaше вoлку нaпнaт дa бидaм
Извини уште еднаш од срце. Јас сум повеќе за к'м штатите, ама мене пак таму не ме сака среќата. И слично чувство имам. Затоа и реков секој со своите проблеми. :)
 
Член од
19 мај 2015
Мислења
38
Поени од реакции
27
Ako treba prevoz za SKOPJE - SOFIJA - SKOPJE bilo koga obratete se vo inbox 25 evra od covek
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Не знам дали го прочита текстот од линкот што го постави, но иако не го познавам одлично Бугарскиот јазик, очигледно пишува дека тие нови десет прашања ќе бидат спроведени само за тие што бараат државјанство преку основ на натурализација. 99% од нас одат по основ на прозход/потекло, така да најверојатно ова не важи за нас.
УХХ,,,,,,,,,,,,,,чул те ГОСПОД,,,,,,,,,,,,,,,,,за месец сум на интервју,,,,,помирно сега ке спијам....си мислев цела бугарска литература да ја уќам напамет!:;?!
 
Член од
4 мај 2017
Мислења
109
Поени од реакции
152
Dali ima nekoj info koga posleden pat e izdaden ukaz i kolko vreme se cekalo za negovo izdavanje
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom