Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Има еден случај со барбараи која чекала 6 месеци, илјана прво сака ментално да те растреможи и распарчи па потоа да потпише :pos:
Pa dobro toa kazuva deka ako se e vo red, ke potpisi tipkata, makar i tolku cekale. Ke dojde krajot. A mozebi toa bilo i predizvikano od promenite, eden viceprezident, pa drug, pa dodeka si stavila ona svoi lugje itn.
Veruvam deka posle izborite bi trebalo da ve resat vas sho ste na finalna.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
45
Поени од реакции
16
I JAS SUM VEKE 6 MESECI FINALNA. NA INTERVJU 26 JANUARI 2016
 
Член од
21 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, vo Januari godinava mi se smeni statusot vo "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. " Ima li nekoj iskustvo kolku se ceka posle ovoj cekor ? Podneseno imam za pasos 2015 , intervjuto mi bese Feb 2016 . Fala.
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Ajde uste malku i 2014 ke ja pocnat ( a kolku e toa malku) :facepalm::masa: me tesat drugarite taka razbrale.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
45
Поени од реакции
16
Zdravo, vo Januari godinava mi se smeni statusot vo "По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. " Ima li nekoj iskustvo kolku se ceka posle ovoj cekor ? Podneseno imam za pasos 2015 , intervjuto mi bese Feb 2016 . Fala.
I JAS SUM VEKE 6 MESECI FINALNA. NA INTERVJU 26 JANUARI 2016
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
da prasam od dekemvrii bugarite nema da im treba viza za kanada,mi kazaa deka ke mozelo da se raboti i zivee isto kako vo eu zemjite proveriv pisuva full visa free,znae li nekoj dali e ova vistina
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Од тоа што знам, од први декември 2017, слободно ќе може без виза да се работи во Канада.

Можеби е само шпекулација
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Beshe kazano i prethodno na forumot deka vo Kanada, ke moze samo da PATUVATE turisticki, no ne i da rabotite. Ako pisuva "freedom of movement" togas moze da rabotite, full visa free e samo za patuvanje.
 

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Од тоа што знам, од први декември 2017, слободно ќе може без виза да се работи во Канада.

Можеби е само шпекулација
Јaс прaшaв вo министерството зa надворешни нa бугарија oд 1.декември ќе мoже слoбoднo дa се пaтувa туристички вo кaнaдa зa 3 месеци a не дa се рaбoти. Зa дa рaбoтиш ти требa рaбoтнa визa кoјa не се дoбивa леснo.
 
D

Drexel

Гостин
da prasam od dekemvrii bugarite nema da im treba viza za kanada,mi kazaa deka ke mozelo da se raboti i zivee isto kako vo eu zemjite proveriv pisuva full visa free,znae li nekoj dali e ova vistina
Значи ме мешајте европа и канада, Нема никакво право за работење и живеење во канада без посебна виза за работа, ова што е без виза е само за патување и прошетка со забрана за работење и е илегално да се работи на туристичка виза.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Има еден случај со барбараи која чекала 6 месеци, илјана прво сака ментално да те растреможи и распарчи па потоа да потпише :pos:
Druze neli osekas deka toa bolno sustestvo ve vozi taa prvo i prvo ne e ok so umot nea ke i potpisala a na nikoj drug nema potpisano ukaz koj broj na ukaz e ti kazala :D
 
D

Drexel

Гостин
Druze neli osekas deka toa bolno sustestvo ve vozi taa prvo i prvo ne e ok so umot nea ke i potpisala a na nikoj drug nema potpisano ukaz koj broj na ukaz e ti kazala :D
Абе сега тука сме принудени да веруваме во искреноста на луѓе кои споделуваат информации, сами себе си помагаме така со валидни имформации, а сега ако некој сака да си го троши времето со години тука за ич ништо некако ми е чудно и не ми се верува...ипак и таа и повеќе членови се искажаа дека чекале 6 месеци па држи вода дека можеби мрднало нешто, не се сите кандидати за гражданство на форумов па да имаме по обемно знаење, само шака луѓе сме :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom