Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 февруари 2011
Мислења
62
Поени од реакции
40
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
skeniras pasosot i rezerviras termin za podiganje na ukazot, treba da se prijavi adresa prvo pa posle da se slikas .[DOUBLEPOST=1485741455][/DOUBLEPOST]Prijateli ima li nekoj iskustvo so ovoj status i dali ima nekakvo chare ?
Za drugar prasuvam toj ima odneseno site dokumenti za poteklo skoro 7/8 meseci e so ovoj status.
pozdrav

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
Jas drugar 16 meseci so toj status i odneseni dokumeti.
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
skeniras pasosot i rezerviras termin za podiganje na ukazot, treba da se prijavi adresa prvo pa posle da se slikas .[DOUBLEPOST=1485741455][/DOUBLEPOST]Prijateli ima li nekoj iskustvo so ovoj status i dali ima nekakvo chare ?
Za drugar prasuvam toj ima odneseno site dokumenti za poteklo skoro 7/8 meseci e so ovoj status.
pozdrav

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
14 месеци сум со истиот статус како и многу други тука, не гледам друго чаре освен да чекаме. Јас сум 84xx/2014, штом кај некој ќе има промена на статусот сигурен сум дека тука веднаш ќе разбериме.
 
Член од
6 април 2013
Мислења
83
Поени од реакции
40
14 месеци сум со истиот статус како и многу други тука, не гледам друго чаре освен да чекаме. Јас сум 84xx/2014, штом кај некој ќе има промена на статусот сигурен сум дека тука веднаш ќе разбериме.
значи не сум сам у чекалната :rolleyes::zloo:
 
Член од
17 февруари 2016
Мислења
27
Поени од реакции
17
Vcera mi se smeni statusot vo "
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија".. treba li pak da mi se smeni statusot, dali moze da me vratat i za kolku vreme od prilika do kraj. Jas sum od 2013 so dok. od prv beatuced[DOUBLEPOST=1486094880][/DOUBLEPOST]Vcera mi se smeni statusot vo "
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија".. treba li pak da mi se smeni statusot, dali moze da me vratat i za kolku vreme od prilika do kraj. Jas sum od 2013 so dok. od prv bratuced
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Исто и кај мене @dalimak

Вчера ми се смени статусот и на мене и на уште 3 другарчиња.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Ми кажаа дека ова е добро, крајна фаза. Се чекало 1 месец од прилика, зависи?
Инаку сите сме 2013 со прв братучед.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
Исто и кај мене @dalimak

Вчера ми се смени статусот и на мене и на уште 3 другарчиња.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.

Ми кажаа дека ова е добро, крајна фаза. Се чекало 1 месец од прилика, зависи?
Инаку сите сме 2013 со прв братучед.
KOJ BROJ SI 2013, i jas sum 2013 pa da znam od prilika do kade se stignati ?[DOUBLEPOST=1486114625][/DOUBLEPOST]
Vcera mi se smeni statusot vo "
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија".. treba li pak da mi se smeni statusot, dali moze da me vratat i za kolku vreme od prilika do kraj. Jas sum od 2013 so dok. od prv beatuced[DOUBLEPOST=1486094880][/DOUBLEPOST]Vcera mi se smeni statusot vo "
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште
Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија".. treba li pak da mi se smeni statusot, dali moze da me vratat i za kolku vreme od prilika do kraj. Jas sum od 2013 so dok. od prv bratuced
KOJ BROJ SI 2013, i jas sum 2013 pa da znam od prilika do kade se stignati ?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дали некој ќе може да ми пушти сличе од лекарското уверение што е потребно за документација (за во Правда)?

Благодарам.

Во пп.

И честитки до сите од погоре. :)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Дали некој ќе може да ми пушти сличе од лекарското уверение што е потребно за документација (за во Правда)?

Благодарам.

Во пп.

И честитки до сите од погоре. :)
Se kupuva od knizara list za lekarsko site se isti i si ima.pecati na nego[DOUBLEPOST=1486120335][/DOUBLEPOST]ne ti treba ni pregled odi na maticen ke ti go napisat znaat se sto treba :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Дали некој ќе може да ми пушти сличе од лекарското уверение што е потребно за документација (за во Правда)?

Благодарам.

Во пп.
Se kupuva od knizara list za lekarsko site se isti i si ima.pecati na nego[DOUBLEPOST=1486120335][/DOUBLEPOST]ne ti treba ni pregled odi na maticen ke ti go napisat znaat se sto treba :)
Претпоставувам во него треба да пише дека се е ОК. :P

Ништо специфично.
 
Член од
17 февруари 2016
Мислења
27
Поени од реакции
17
KOJ BROJ SI 2013, i jas sum 2013 pa da znam od prilika do kade se stignati ?[DOUBLEPOST=1486114625][/DOUBLEPOST]

KOJ BROJ SI 2013, i jas sum 2013 pa da znam od prilika do kade se stignati ?
I jas sum 16 4xx / 2013 na intervju bev vo noemvri. Znaci ja zavrsuvaat 2013.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom