Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Јас заборавив и случајно проверив до каде ми е процедурата и го добив ова

Вашата преписка е вклјучена в Указ 137 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

Можеби е одговорено погоре но мислам дека со ова имам добиено државјанство колку што разбрав? Е сега што да правам понатака совет?
Да кажеше бројче. година нешто?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Честитки за вакви случаи каде што биле неколку години вратени на дополнителна проверка и потоа без никакви документи му е одобрено државјанство,стварно во последно време ги има многу.
Ние од 2012 прво не вратија на дополнителна а потоа не прекратија,
ДАЛИ ИМА НЕКОЈ ШТО БИЛ ПРЕКРАТЕН И СЕГА МУ Е ОДОБРЕК УКАЗ ИЛИ ЧЕКА ДА МУ БИДЕ ПОТПИШАН
 
Член од
19 март 2015
Мислења
107
Поени од реакции
52
april 2015 na intervju vo bt konzulat.Seuste na zadolzitelna....ima li nekoj slicen na mene od april intervju bt?
 
Член од
6 ноември 2016
Мислења
19
Поени од реакции
6
zdravo decki moze li nekoj da kaze koa e procedurata za podiganje ukaz i dali u ista den e i slikanje za pasos :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали овде има некој што сѐ уште нема бугарско државјанство/пасош или постојан престој во Бугарија, а има бугарско ЕГН што го добил некогаш порано?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Дали овде има некој што сѐ уште нема бугарско државјанство/пасош или постојан престој во Бугарија, а има бугарско ЕГН што го добил некогаш порано?
Јас имам бг егн, добиено 2008 кога студирав таму...
 
Член од
27 февруари 2014
Мислења
25
Поени од реакции
2
Дали има некој што поднесувал во ДАБЧ за происход,во Ноември/2016 што има добиено некаков одговор(позитивен или негативен).Јас поднесов на 25/11/2016,но сеуште се обработува.

Sent from my 5010X using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Postojat li golemi sansi da ne se pomine na intervju jas se zbuniv malku i ja utnava rabotata mislam dajte koj ima iskustvo od ova
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo na site ima li nekoj sto ima promeni od 2014 god.i koga ke ja pocnat .16 meseci sum na dopolnitelna proverka so odneseni dokumeti. Pozdrav.[DOUBLEPOST=1485458860][/DOUBLEPOST]Zdravo na site ima li nekoj sto ima promeni od 2014 god.i koga ke ja pocnat .16 meseci sum na dopolnitelna proverka so odneseni dokumeti. Pozdrav.
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Zdravo na site ima li nekoj sto ima promeni od 2014 god.i koga ke ja pocnat .16 meseci sum na dopolnitelna proverka so odneseni dokumeti. Pozdrav.[DOUBLEPOST=1485458860][/DOUBLEPOST]Zdravo na site ima li nekoj sto ima promeni od 2014 god.i koga ke ja pocnat .16 meseci sum na dopolnitelna proverka so odneseni dokumeti. Pozdrav.
По се изгледа дека нема никој на форумов од 2014 само јас и ти сме или другиве не се засегнати да се преслушаме колку сме и до каде сме
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom