Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Еве погледнете , и јас се чудам како е можно ! Сакам значи да ми верувате и да не бидеме сите толку многу скептични. Прашувам што е следно после овој статус и за колку време да очекувам следен статус....
Ti izgleda si igras majtap so nas, imas slucajno selektirano broj preku konzulat I toa ni go pokazvis, pa ne sme tolku budali,a velis deka si preku sofia,HAHAHA, zarem nemas druga rabota
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ne e taka toa e za regularni za nas so ukaz vivtreba 1.ukaz vo raka 2. Listot so EGN sto go dobivas predhodno od opstinata kaj sto si se prijavil i mozebi dvajca svedoci ama ne sekogas.Za mene bese taka se slikav pred dva meseca

Kaj si se slikal vo Sofija ???? i ne ti trazele izvod cudno jas se slikav na 14 ovoj mesec i mi potrazija izvod i na nivniot sajt pisuva deka treba izvod
 
Последно уредено:

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Ti izgleda si igras majtap so nas, imas slucajno selektirano broj preku konzulat I toa ni go pokazvis, pa ne sme tolku budali,a velis deka si preku sofia,HAHAHA, zarem nemas druga rabota
Za sporedba samo, jas sum broj 18XX/2016 intervju na 3ti noemvri 2015 vo Skopje, a status na finalna dobiv na 20/30 oktomvri sega pred mesec i pol

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Kaj si se slikal vo Sofija ???? i ne ti trazele izvod cudno jas se slikav na 14 ovoj mesec i mi potrazija izvod i na nivniot sajt pisuva deka treba izvod
мислам дека во друг град се сликал, за Софија гарантирано бараат извод, ако некој отиде без извод тогаш ќе пољуби врата![DOUBLEPOST=1482396796][/DOUBLEPOST]
Kaj si se slikal vo Sofija ???? i ne ti trazele izvod cudno jas se slikav na 14 ovoj mesec i mi potrazija izvod i na nivniot sajt pisuva deka treba izvod
мислам дека во друг град се сликал, за Софија гарантирано бараат извод, ако некој отиде без извод тогаш ќе пољуби врата!
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
43
Поени од реакции
48
za site zainteresirani:posrednikot mi kaza deka sega go rabotele noemvri 2013 za onie koi se na dopolnitelna[DOUBLEPOST=1482398665][/DOUBLEPOST]2014 ke ja pocnat od fevruari
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
za site zainteresirani:posrednikot mi kaza deka sega go rabotele noemvri 2013 za onie koi se na dopolnitelna[DOUBLEPOST=1482398665][/DOUBLEPOST]2014 ke ja pocnat od fevruari
Какви ви се овие работи "ќе ја почнат 2014", кога овде имаше луѓе и од 2015 кои завршиле работа. Очигледно не работат строго хронолошки.
 
Член од
7 октомври 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
dali ima nekoj koj odi vo Sofija na 05.01. 2017 (cetvrtok) podnesuvanje dokumenti ili bilo sto vo ministers za pravosudie so kola , zaradi delenje na trosoci za pat / tel 075 247797 pratete sms poraka .
 
Член од
1 јуни 2016
Мислења
43
Поени од реакции
48
Какви ви се овие работи "ќе ја почнат 2014", кога овде имаше луѓе и од 2015 кои завршиле работа. Очигледно не работат строго хронолошки.
tie sto se na dopolnitelna,si cekaat red iako dopolnitelnite dokumenti se dostaveni .[DOUBLEPOST=1482415182][/DOUBLEPOST]
Ima li nekoj koj so pominal samo so potvrda do sega ne se javi nikoj
jas pominav so potvrda kako dopomnitelen dokument, posto sveditelstvoto od roditel ne mi bese uvazeno
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom