Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
A ova e na drugarka so prv bratuced
имам заприметено на овие работи што ги постирате пишува на промер оваа НЈАМА КАТЕГОРИЧНИ ДАНИ ЗА ТОЈ И ТОЈ а во некои други случаеви пишува НЈАМА ДАНИ ЗА ТОЈ И ТОЈ,,која е разликата???
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Ako imas stari dokumenti mozes bez problem ako nemas nema sansi nikakvi ne mozes ni preku 1 bratuced cicko nitu preku porvrda od zdruzenie ne si gi frlaj parote pozz
Нели другaр ти дoби пoзитивнo решение сo прв братучед, a oвде ги демoтивирaш луѓетo декa немаат шaнси сo братучеди. Дaј прибери се мaлку.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
zdravo
kako i site tuka imame nekoja maka i sekoj post e dobredojden taka i jas od veteranite mozam slobodno da se narecam od 2013 po dolgo dolgo vreme so sudni malki dojdov do finalna no sakam da prasam nekoj so imal star dokument kako jas sto imam stara bg licna karta (1912) od pradedo uredno prevedelo povrzano legalizirano no ima razlika vo prezime godina na raganje dali vo finalna napravile problem bideki stvarno orignal e licnata karta no 104 godini stara i ima sitni razliki dali nekoj od finalna imal vakvo iskustvo?
fala
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Нели другaр ти дoби пoзитивнo решение сo прв братучед, a oвде ги демoтивирaш луѓетo декa немаат шaнси сo братучеди. Дaј прибери се мaлку.
Toj period pocnale da prekinuvaat zatoa go napisav toa posle krajot na septevri pocnale da se opravaat rabotitz a sega so smena na glavnata na odelot za graganqtvo pak se smenija rabotite i toa ke trae do nekade takada sekoj so svoja sreka jas barem sum si ja zavrsil rabotata koj se trudi uspeva pozz
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Toj period pocnale da prekinuvaat zatoa go napisav toa posle krajot na septevri pocnale da se opravaat rabotitz a sega so smena na glavnata na odelot za graganqtvo pak se smenija rabotite i toa ke trae do nekade takada sekoj so svoja sreka jas barem sum si ja zavrsil rabotata koj se trudi uspeva pozz

Ти пoсaкувaм сo среќа дa се служиш и се нaјдoбрo нo дaвaј тoчни пoдaтoци дa немa зaбуни нa фoрумoв
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Ти пoсaкувaм сo среќа дa се служиш и се нaјдoбрo нo дaвaј тoчни пoдaтoци дa немa зaбуни нa фoрумoв
Pa mislam do sega davav tocni informacii jas bbev megu prvite sto postirav deka ke davaat proishodi so potvrda od zdruzenie prv nagovestiv deka pak ke ima prblemi so ministersrvoto period maj do septemvri taka da sum i ke ostanam fer fala ti na cestitkata pozz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
zdravo
kako i site tuka imame nekoja maka i sekoj post e dobredojden taka i jas od veteranite mozam slobodno da se narecam od 2013 po dolgo dolgo vreme so sudni malki dojdov do finalna no sakam da prasam nekoj so imal star dokument kako jas sto imam stara bg licna karta (1912) od pradedo uredno prevedelo povrzano legalizirano no ima razlika vo prezime godina na raganje dali vo finalna napravile problem bideki stvarno orignal e licnata karta no 104 godini stara i ima sitni razliki dali nekoj od finalna imal vakvo iskustvo?
fala
земаат со фалсификати многу а!!!!!!!!!!
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Znaci sega odobren ukas so prv bratuced pred 5 dena se ceka potpis zosto se sirat dezinformacii
Е ова ми требаше. :)

Честитки.

А, за ширењето дезинформации, одлика на македончето е. Посебно на темава.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
40
Здраво на сите. Јас сум нова па ја најдов темата и си викам ајде да прашам. За пасош е поднесено во 2013, интервју 2014.И сега веќе како 1 година го пишува оваа : Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. Што значи тоа одново ли да се однесат пак документите или да се чека.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Маж ми и другар му зедоа со док од прв братучед.Маж ми прва братучеда,а другар му прв братучед.Во петокот си ги зедовме пасошите сите тројца.Иначе од 2013 сме.Кога бевме кај посредникот имаше двајца прекратени пополнуваа некакви док ги заверуваа на нортар,и полномошно потпишаа,еден дечко имаше подаваше док му закажаа интервју за март 2018.
 
D

Drexel

Гостин
91**/2015 so intervju vo fevruari, 10 meseci cekam seuste sum na zadolzitelno soglasuvanje, se nadevam ke ima promeni do naredniot mesec, so bg krstenica sum inace
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom