Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Добро , дајте кога пишувате дека ви се променил статусот.... Убаво напишете и кога сте биле на интервју, со какви документи сте. Дај нека има некаков ред. Секоја информација е од корист....
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
16
Поени од реакции
12
имам закажано за подигнување на указ на 28, а уште ми нема стигнато потврден маил. Некој од Вас со вакво искуство?
 
D

dimitars

Гостин
имам закажано за подигнување на указ на 28, а уште ми нема стигнато потврден маил. Некој од Вас со вакво искуство?
Kopija skenirana od pasos stavi vo reducirana forma ? Mora da ti pristigne vtor mail so koj se potvrduva tvoeto prisustvo
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
16
Поени од реакции
12
Kopija skenirana od pasos stavi vo reducirana forma ? Mora da ti pristigne vtor mail so koj se potvrduva tvoeto prisustvo
се е направено како што треба не ми пристигна маил. кога пробав по втор пат да резервирам ми дава информација дека веќе ми е резервирано и можам да резервирам повторно доколку го пропуштам тој термин. пробав да им пишам маил на правосудие ама полно им е сандачето.
 
Член од
18 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
11
се е направено како што треба не ми пристигна маил. кога пробав по втор пат да резервирам ми дава информација дека веќе ми е резервирано и можам да резервирам повторно доколку го пропуштам тој термин. пробав да им пишам маил на правосудие ама полно им е сандачето.
Proveri spam poruke, mozda je ti tu stiglo
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Да ве прашам кое бројче го гледате ***/ 2015. Кога ќе се логирам на странана пишам 1****/2015 а внатре кога ќе влезам ми пишува образувана преписка број 2****/2016[DOUBLEPOST=1479829068][/DOUBLEPOST]Прв пат почнав со процедурава во 2015 а во 2016 ми беше интервјуто[DOUBLEPOST=1479829123][/DOUBLEPOST]Тоа што сакам да прашам е дали сум од 2015 или од 2016
a koj mesec ti bese intervjuto?2016 taka?sto ti pisuva na zadolzitelna si ili na finalna?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom