Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Поради тоа што сеуште немам отидено на интервју, дали при самото интервју они ја отвараат папката во која се твојте документи, па во случај да поднесуваш нови, одма ги додаваат во папката или, нема таква папква за време на интервјуто, туку они после ја носат до архива? Ова го прашувам за во случај да се одлучам да ги поднесам новите документи при самото интервју, да не залутаат некаде, зашто сепак е оригинал и е еден примерок, па ако го изгубат низ администрацијата нивна ќе биде лошо за мене...
Eve vaka izgleda papkata i koga ke ja otvorat sviri pesnicka :) :popce::popce::popce::popce: papka-dlya-truda-a4-kite-hello-kitty-hk13213k_f7a6e11020fbbbe_800x600.jpg
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Te molam da mi napises od ministerstvoto kako da dojdam do Allianz banka i za kolku vreme zavrsi rabota imase li guzva vo bankata
Na 50 metri na cosot od kosta kafe uma banka postbank i tamu se ce ti potpolbi i objasni sluzbenickata od bankata site tamu uplacaat koja ti e taa alia zz banka
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Zdravo vcera Bev so sin mi vo Sofia Na slikanje I zavrsivme rabota Nemojte da odite bez internacionalen legaliziran izvod vo policija Na slikanje Mora da image legaliziran izvod Jas imav izvod preveden vo Skopje Ali ne zaveren vo ambasada I morav da pravam nov prevod I legalizacija vo Sofia po brza postapka za koja plativ 80 leva prevod I legalizacija Toa bese gotovo za 2 sata IMATE 3 VARIJANTI ZA LEGALIZACIJA 1.DA NAPRAVITE LEGALIZACIJA ZAVERKA VO SKOPJE VO AMBASADA AKO VLEZETE JAS NEMAV VREME I NEMOZEV DA CEKAM 2.DA NAPRAVITE LEGALIZACIJA I PREVOD VO SOFIA REDOVNA POSTAPKA KOJA TRAJE OD 3-5 DENA KOJA KOSHTA 40 LEVA 3.DA NAPRAVITE LEGALIZACIJA I ZAVERKA PO BRZA POSTAPKA ZA 2 SATA KOJA KOSHTA 80 LEVA Slikanje za licna karta I pasos koshta 61 Lev pasosot ke bide gotov za 30 Dena Brza postapka za 3 Dena koshta 116 leva BEZ LEGALIZIRAN IZVOD NE ODETE ZA SOFIJA Pozdrav I se najdobro
Може ли да ми кажете каде го преведивте и легализиравте изводот во Софија. Требит да одам месецов да истам потврда за неосудуваност од Софија за која ми е потребен и извод. Фала многу
 
Член од
19 мај 2016
Мислења
26
Поени од реакции
51
WP_20161104_002.jpg
Може ли да ми кажете каде го преведивте и легализиравте изводот во Софија. Требит да одам месецов да истам потврда за неосудуваност од Софија за која ми е потребен и извод. Фала многу
Zdravo Ti attachirav slika so adresa I telefonski brojevi na firmata koja leglizira mozes da gi kontaktirash preku Viber deckite se super neznam kolku gu dobro ja poznavas Sofia ova agencija se naogja blizu do opstina Slatina Ili ulica Shipchenski prohod kade odime da se slikame za pasos site shto imame zemeno sluzbena adresa Lege 6 Kontaktiraj gi I ke zavrsis rabota oni rabotat prevodi legalizacii Pozdrav I se najdobro
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
16
Поени од реакции
12
Проверете кој чека за потпис, има потпишани укази. Денеска е мојот потпишан. Интервју октомври 2015. Со среќа на сите!
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Lugjeto sto ti pravat intervju ne se zamaraat so prilozuvanje na dop. dokumenti. Toa kje go napravis dole na salterot. Otkoga kje vneses dopolnitelen dokument ti davaat dokaz za primen dokument Kartonnce so potpis na sluzbenikot.
Не е точно јас на интервју дадов дополнителен документ,происход добив на основа од пра дедо војник на интервју ми смени со тоа што имам сестра со добиен само указ не земен пасош.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom