Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ako neko ima informaciju,za koliko dana zakazuju overu u ambasadi u Skopju i da li postoji sansa da se zavrsi isti dan?
 
Член од
8 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
13
Na 31.10 bev da go podignam ukazot. Vlegov vo Allianz,taa bese prva banka na koja sto naidov,otidov na salter i i rekov na sluzbenickata sakam da uplatam na ministerstvoto za podiganje ukaz. Ja prasav imate li podatoci kaj treba da se uplati,taa rece da,samo ne bese sigurna za sumata. Jas i posociv deka e 50 leva i tolku bese. Nivnata provizija bese 6. Mi dade list ispecaten i so toj list i 2 sliki otidov na salter. Jas imav ete takvo iskustvo...
Ajde uste ednas, ako moze - koi dokumenti trebaat za podignje na ukaz, i sto drugo moze da se ozavrsi toj den posle zemanje na ukazot , I koi se dokumenti treba da se nosat toj den vo Sofija za site aktivnosti?
Blagodaram.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Zdravo kolegi. Dali nekoj znae dali mozham na samoto intervju da dodadam nekoi dopolnitelni dokumenti i izvodi BEZ da gi preveduvam i legaliziram? Ili ne e mozhno takvo nesto?
 
Член од
16 август 2016
Мислења
23
Поени од реакции
32
Ajde uste ednas, ako moze - koi dokumenti trebaat za podignje na ukaz, i sto drugo moze da se ozavrsi toj den posle zemanje na ukazot , I koi se dokumenti treba da se nosat toj den vo Sofija za site aktivnosti?
Blagodaram.
Ne bi znaela da ti odgovoram za toa. Jas imav veke licna karta za stranci so adresa vo Kustendil i egn. Jas tamu si zavrsiv za pasos i lk. Neka objasni nekoj sto brka rabota vo Sofija i bara sluzbena adresa.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
ako ti se legalizirani i prevedeni da ako ne ti se togas nema da ti gi prifatat
Поради тоа што сеуште немам отидено на интервју, дали при самото интервју они ја отвараат папката во која се твојте документи, па во случај да поднесуваш нови, одма ги додаваат во папката или, нема таква папква за време на интервјуто, туку они после ја носат до архива? Ова го прашувам за во случај да се одлучам да ги поднесам новите документи при самото интервју, да не залутаат некаде, зашто сепак е оригинал и е еден примерок, па ако го изгубат низ администрацијата нивна ќе биде лошо за мене...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Поради тоа што сеуште немам отидено на интервју, дали при самото интервју они ја отвараат папката во која се твојте документи, па во случај да поднесуваш нови, одма ги додаваат во папката или, нема таква папква за време на интервјуто, туку они после ја носат до архива? Ова го прашувам за во случај да се одлучам да ги поднесам новите документи при самото интервју, да не залутаат некаде, зашто сепак е оригинал и е еден примерок, па ако го изгубат низ администрацијата нивна ќе биде лошо за мене...
:facepalm::facepalm::facepalm::tapp::tapp::tapp::vozbud::vozbud::vozbud::shok2::shok2::shok2::yid::yid::yid:
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
50
Поени од реакции
75
Поради тоа што сеуште немам отидено на интервју, дали при самото интервју они ја отвараат папката во која се твојте документи, па во случај да поднесуваш нови, одма ги додаваат во папката или, нема таква папква за време на интервјуто, туку они после ја носат до архива? Ова го прашувам за во случај да се одлучам да ги поднесам новите документи при самото интервју, да не залутаат некаде, зашто сепак е оригинал и е еден примерок, па ако го изгубат низ администрацијата нивна ќе биде лошо за мене...
Lugjeto sto ti pravat intervju ne se zamaraat so prilozuvanje na dop. dokumenti. Toa kje go napravis dole na salterot. Otkoga kje vneses dopolnitelen dokument ti davaat dokaz za primen dokument Kartonnce so potpis na sluzbenikot.
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Поради тоа што сеуште немам отидено на интервју, дали при самото интервју они ја отвараат папката во која се твојте документи, па во случај да поднесуваш нови, одма ги додаваат во папката или, нема таква папква за време на интервјуто, туку они после ја носат до архива? Ова го прашувам за во случај да се одлучам да ги поднесам новите документи при самото интервју, да не залутаат некаде, зашто сепак е оригинал и е еден примерок, па ако го изгубат низ администрацијата нивна ќе биде лошо за мене...
Немa кaде дa зaлутaт предaј си ги дoкумемтите зa време нa интервју и уживaј сaмo претхoднo преведи и легaлизирaј и дaј све штo имaш нa денoт нa интервју пoздрaв
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Јaс дoстaвив aмa не ми е јaснo дaли oд дoпoлнителa мoже пaк нa дoпoлнителнa дa те врaтaт. Акo имa некoј дa oбјaсни сo нoвиве стaтуси дaли се сaмo префoрмулурaни или кoјa е лoгикaтa.
неможе само ке те ПРЕКРАТАТ,не вракаат пак на дополнителна...ти даваат една шанса не пет...барем така имам прочитано некои искуства от тука...
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Na 31.10 bev da go podignam ukazot. Vlegov vo Allianz,taa bese prva banka na koja sto naidov,otidov na salter i i rekov na sluzbenickata sakam da uplatam na ministerstvoto za podiganje ukaz. Ja prasav imate li podatoci kaj treba da se uplati,taa rece da,samo ne bese sigurna za sumata. Jas i posociv deka e 50 leva i tolku bese. Nivnata provizija bese 6. Mi dade list ispecaten i so toj list i 2 sliki otidov na salter. Jas imav ete takvo iskustvo...

Te molam da mi napises od ministerstvoto kako da dojdam do Allianz banka i za kolku vreme zavrsi rabota imase li guzva vo bankata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom