Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2015
Мислења
64
Поени од реакции
40
Denes I se smeni statusot na sestra mi Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија, 169xx/2013, so dokumenti od v.trnovo od pradedo. jas sum uste na dopol. nekolku brojcinja posle nea.
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2016
Мислења
26
Поени од реакции
4
Ако знае некој нека кажи со потекло сум со мајка бугарски државјанин и денес ми се смени статусо дека сум прекратен (Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Лицето е б'лгарски гражданин на основание чл. 6 от Закона за б'лгарското гражданство от 1968 г.(отм.).фала однапред,не ми се верува дека ме прекратија од прва линија
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
Denes I se smeni statusot na sestra mi Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија, 169xx/2013, so dokumenti od v.trnovo od pradedo. jas sum uste na dopol. nekolku brojcinja posle nea.
kolku vreme bese na dopolnitelna i koj bese prethoden status pred ovoj
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Ако знае некој нека кажи со потекло сум со мајка бугарски државјанин и денес ми се смени статусо дека сум прекратен (Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Лицето е б'лгарски гражданин на основание чл. 6 от Закона за б'лгарското гражданство от 1968 г.(отм.).фала однапред,не ми се верува дека ме прекратија од прва линија
Ti si bil celo vreme bugarski graganin bodejci majkati e toa e sega treba na drug osnov da pobaras preku advokat ama ne ovaa procedura
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Denes I se smeni statusot na sestra mi Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија, 169xx/2013, so dokumenti od v.trnovo od pradedo. jas sum uste na dopol. nekolku brojcinja posle nea.
Дали предходно си бил на дополнителна проверка па си однел документи од велико трново, или директно од почеток си почна со документи од в.трново? Зашто јас ја почнав постапката само со потврда од здружение, а можев и со документо од пра прадедо од в.трново, па да си знам дали да вадам. Фала
 
Член од
16 април 2015
Мислења
64
Поени од реакции
40
kolku vreme bese na dopolnitelna i koj bese prethoden status pred ovoj
na dop.od 2014 posle toa finalen 2-3 meseci.[DOUBLEPOST=1474985436][/DOUBLEPOST]
kolku vreme bese na dopolnitelna i koj bese prethoden status pred ovoj
Дали предходно си бил на дополнителна проверка па си однел документи од велико трново, или директно од почеток си почна со документи од в.трново? Зашто јас ја почнав постапката само со потврда од здружение, а можев и со документо од пра прадедо од в.трново, па да си знам дали да вадам. Фала
prvo dop. pa dokumenti od v.trnovo
 
Член од
26 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
31
Mene mi se smena pred mesec i nesto statusot deka se ceka za potpis od Viceprezidenta.Dali nekoj ima informacija dali Viceprezidenta gi potpisuva ukazite?
 
Член од
15 август 2016
Мислења
69
Поени од реакции
34
Molbata vi e razgledana ot S'veta po graždanstvo s položitelno stanoviштe Predstoi izdavaneto na ukaz na Viceprezidenta na R B'lgariја . oooooooooo, aleeee, aleeeeeeeee, aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D :D :D

interjvu, avgust 2015
koj brojce si drugar??? I kolku vreme beshe na finalna??
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Ако знае некој нека кажи со потекло сум со мајка бугарски државјанин и денес ми се смени статусо дека сум прекратен (Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Лицето е б'лгарски гражданин на основание чл. 6 от Закона за б'лгарското гражданство от 1968 г.(отм.).фала однапред,не ми се верува дека ме прекратија од прва линија
Pa te prekratile zosto veke si bugarski graganin
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom