Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 август 2011
Мислења
30
Поени од реакции
38
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Колку време се чека за происход, дали некој знае
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Бев на интервју 2013 потврда внесов 2016 усте сум на дополнителна
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
ова го пишува[DOUBLEPOST=1473375129][/DOUBLEPOST]
Бев на интервју 2013 потврда внесов 2016 усте сум на дополнителна
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.
ова го пиш


претходно[DOUBLEPOST=1473376379][/DOUBLEPOST]
Лично ја однесов на шалтер.
од кои други?
па нели два клуба се,,,,БККС и оние МБП[DOUBLEPOST=1473459067][/DOUBLEPOST]со среча на всички но ЗАБОРАВАТЕ да напишете со што документи сте и колку време сте чакате от почеток до крај!!
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
tuu ebati .... znaci nikogas ne sum imal sreka, i jas od 16ti cekam ukaz, i nema novosti :) .. si znam deka sum maler :)
ne misli taka brate ke bidi i kaj tebe veruvaj ;)[DOUBLEPOST=1473480083][/DOUBLEPOST]
tuu ebati .... znaci nikogas ne sum imal sreka, i jas od 16ti cekam ukaz, i nema novosti :) .. si znam deka sum maler :)
ne misli taka brate ke bidi i kaj tebe veruvaj ;)[DOUBLEPOST=1473480277][/DOUBLEPOST]
па нели два клуба се,,,,БККС и оние МБП[DOUBLEPOST=1473459067][/DOUBLEPOST]со среча на всички но ЗАБОРАВАТЕ да напишете со што документи сте и колку време сте чакате от почеток до крај!!
pepibe jas cekam 3 ipol godini eve do zemajne i su od 2013 so kopija licna karta od prv bratuced pozz i mn srejka na tie sto cekaat da docekaat vakvi vesti pozz
 
Член од
8 септември 2016
Мислења
35
Поени од реакции
7
Со среќа на сите што си дочекавте!
Ако е поупатен некој да ни каже на нас со бројчиња од 2014, колкав дел е исчистен од 2013?

Ми се чини 16.000 бројчиња се на се има од 2013.
По се изгледа се гледа крајот на 2013 по некои мои пресметки...
14***/2013 uste dopolnitelna
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
E kako bre luge potpisani na mnogu luge ukazite vcera denes na onie na 16.08.2016 sto im bese molba polozitelno a jas uste cekam potpis a vo taa grupa sum.site sto bea so mene od grupata im potpisaa ukaz.ne mi e kas o ce puknam baksuz bre.sto mislite
 
Член од
16 август 2016
Мислења
23
Поени од реакции
32
E kako bre luge potpisani na mnogu luge ukazite vcera denes na onie na 16.08.2016 sto im bese molba polozitelno a jas uste cekam potpis a vo taa grupa sum.site sto bea so mene od grupata im potpisaa ukaz.ne mi e kas o ce puknam baksuz bre.sto mislite
I jas sum vo taa grupa. I na mene ne mi e potpisan,taka da ne se sekiraj..moe mislenje e deka vo tekot na narednata nedela ke bide ;) Pozdrav i ubav den
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
море бате колку чекаш прва работа за потпис обично оди месец и пол максимум два

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
abe jas zaradi vcerasnite vesti malce se ispaniciv.......pak nekoj recesi ke praele .......se e izbudaleno....sepak fala :)[DOUBLEPOST=1473500736][/DOUBLEPOST]
море бате колку чекаш прва работа за потпис обично оди месец и пол максимум два

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
abe jas zaradi vcerasnite vesti malce se ispaniciv.......pak nekoj recesi ke praele .......se e izbudaleno....sepak fala :)
Јас сум исто 96**,чекам од 16.08 беќи нареднот петок ке биде и кај нас
ajde dajboze ke ve castam site :)
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Јас сум исто 96**,чекам од 16.08 беќи нареднот петок ке биде и кај нас
испод месец и некој ден нема потпис и башка почекајте малце за уште две недели скокате чим ја биднало до тука готово е

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Sakam da prasam slusnav za nekoj si Dejan skacka od Kumanovo bil dobar posrednik ama me interesira vase mislenje ako znaete nesto za nego dali e ok?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom