Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
12
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија ! Moze li nekoj da mi kaze posle ovoj status sto e sledno ke pisuva i kolku vreme se ceka promena na istiot status? Blagodaram
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Na intervju za praznicite ve prasuvaat samo za dati pr: 3mart, 24maj... ili i obrazlozenie sto znaci koja godina itn... ?
и прашуваат дали имаш роднини бугарија и зошто ти е државјанството бугарско че му кажиш демек сакам да пробам да живеам бугарија ова она

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
и прашуваат дали имаш роднини бугарија и зошто ти е државјанството бугарско че му кажиш демек сакам да пробам да живеам бугарија ова она

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
и прашуваат дали имаш роднини бугарија и зошто ти е државјанството бугарско че му кажиш демек сакам да пробам да живеам бугарија ова она

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk[/quote
A na toa dali.imas rodnini? Jas nemam obicno se laze sega imas ili?
[DOUBLEPOST=1472824264][/DOUBLEPOST]
и прашуваат дали имаш роднини бугарија и зошто ти е државјанството бугарско че му кажиш демек сакам да пробам да живеам бугарија ова она

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
и прашуваат дали имаш роднини бугарија и зошто ти е државјанството бугарско че му кажиш демек сакам да пробам да живеам бугарија ова она

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk[/quote
A na toa dali.imas rodnini? Jas nemam obicno se laze sega imas ili?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
ако имаш че му кажиш имам и кај се ако немаш че му кажиш вистината

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Да заклучиме дека за потпис на указ од уважена молба се чека еден месец никој не земал за една недела и тоа е тоа
 
Член од
21 април 2012
Мислења
51
Поени од реакции
2
Да прашам сега каква е ситуацијата со издавањето на пасоши. Последно што разбрав дека скроз забраниле издавање Бугарите. Демек така е наложено од ЕУ.
Има шанси сега да добијам ако покажам дека имам роднини во БГ?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Да прашам сега каква е ситуацијата со издавањето на пасоши. Последно што разбрав дека скроз забраниле издавање Бугарите. Демек така е наложено од ЕУ.
Има шанси сега да добијам ако покажам дека имам роднини во БГ?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
da, bas taka e nalozeno, i mozi da se vratis nekolku strani ponazad i ke vidis deka i nie zborvame bas za toj problem. :)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Да прашам сега каква е ситуацијата со издавањето на пасоши. Последно што разбрав дека скроз забраниле издавање Бугарите. Демек така е наложено од ЕУ.
Има шанси сега да добијам ако покажам дека имам роднини во БГ?

Sent from my Redmi Note 3 using
AMERIKA E ZA SE KRIVA! TIE NAPRAVIJA SE
[DOUBLEPOST=1472829893][/DOUBLEPOST]:popce::popce::popce::popce:
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
"Образувана преписка N:9***/2013/****. Вашата преписка е вклјучена в Указ 85 от 2016 год."

Mesec i 7dena na potpis - deneska potpishano :vozbud:!!!

Dokument - krstenica od vujko (brat na majka)...

Da si docekate site !!
Pozz
Честитам.Ајде сите да добиеме шо чекаме.поз.
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
"Образувана преписка N:9***/2013/****. Вашата преписка е вклјучена в Указ 85 от 2016 год."

Mesec i 7dena na potpis - deneska potpishano :vozbud:!!!

Dokument - krstenica od vujko (brat na majka)...

Da si docekate site !!
Pozz
So srejka
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Pred nekoj saat pisuvav so goshe arsov i go prasav za prekratenite. Zborel so nekoj pratenik i demek mu rekol deka site prekrateni ke gi vrakjale vo procedura. Kolku e tocno ostanuva da vidime...
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Да прашам сега каква е ситуацијата со издавањето на пасоши. Последно што разбрав дека скроз забраниле издавање Бугарите. Демек така е наложено од ЕУ.
Има шанси сега да добијам ако покажам дека имам роднини во БГ?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ako e taka kako dobivaat ovie na forumov znaci davaat so star domument ili potvrda od bkk.A i porano tukutaka ne davale drzavjanstva ne e toa urda rasol patlidzani
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom