Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Вашата преписка е вклјучена в Указ 84 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

денешна промена за мене и за сопругата

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Вашата преписка е вклјучена в Указ 84 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

денешна промена за мене и за сопругата

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Broj odprilika i godina i predhoden status
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Na intervju za praznicite ve prasuvaat samo za dati pr: 3mart, 24maj... ili i obrazlozenie sto znaci koja godina itn... ?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Вашата преписка е вклјучена в Указ 84 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

денешна промена за мене и за сопругата

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
od koga cekas potpis za ukaz koga se smeni vo prepiska so polizitelno stanoviste?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
одприлика два месеци и две недели дополнителна а потпис месец и една недела

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Нели е многу чекање месец време за потпис ? Таму на шалтер ми кажаа недела време, дај нека потврде некој ?
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Нели е многу чекање месец време за потпис ? Таму на шалтер ми кажаа недела време, дај нека потврде некој ?
кога би се вратиле уназад по форумов никој испод месец нема земено потпис а на шалтер се че ти кажа за да те испрата

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Na intervju za praznicite ve prasuvaat samo za dati pr: 3mart, 24maj... ili i obrazlozenie sto znaci koja godina itn... ?
не те прашуваат само ти викаат наброј неколку бугарски празници барем така беше сеа не знам како е

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Нели е многу чекање месец време за потпис ? Таму на шалтер ми кажаа недела време, дај нека потврде некој ?
Sto da ti potvrdi? Ako nekoj ti pise ne 1 nedela se ceka, mislis tvoeto za edna nedela kje go potpisat?

Za sekoj e individualno, kaj nekoj nedela kaj nekoj dve kaj nekoj mesec... Bidi srekjen da go potpisat
 

vds

Член од
1 септември 2016
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали знаете колку време се чека да излезе државјанство, после овој статус:

„По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.“

Претходно пишуваше Вратено на дополнителна проверка, а сега ова.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Вашата преписка е вклјучена в Указ 84 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

денешна промена за мене и за сопругата

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
Ajde Chorbe so srekja

Sent from my Lenovo S850 using Tapatalk
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Corbe so sreka, sto dokumenti imavte ti i soprugara ?
јас имав крштално од брат на прадедо и бккс а сопругата никаков немаше и не се надевавме дека че излези за незе

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom