Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
мислам дека некој од членовите имаше добро објаснето како е нај лесно да се почни од по ново,за нас од 2012 па незнам дали тое е со дупликат происход или е нов , коллку време се чека и од каде е подобро, од тука или од софиа
дали знае никој да ми одговори
АМАН за последен пат....вака,,исти случај сум.прво ако си прекратен оди во софијата некој ден се подава МОЛБА за прекратената процедура и ако си им убав ке ти дадат пасаош ако не НЕ,во мегувреме/во исто време започни процедура НАНОВО и терај работа(НОРМАЛНО ДОКОЛКУ САКАШ) колку што ми кажаа веке не барале дополнителни документи за поредок,.,..,така да,,,,,,,,,,,среќно
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
АМАН за последен пат....вака,,исти случај сум.прво ако си прекратен оди во софијата некој ден се подава МОЛБА за прекратената процедура и ако си им убав ке ти дадат пасаош ако не НЕ,во мегувреме/во исто време започни процедура НАНОВО и терај работа(НОРМАЛНО ДОКОЛКУ САКАШ) колку што ми кажаа веке не барале дополнителни документи за поредок,.,..,така да,,,,,,,,,,,среќно
Перо , мораш да почнеш да се контролираш повеќе човече. Не ти излегува смешно/глупо ко си ги читаш постовите??

Океј е и да направиш шала (онаму каде што има простор), ама да одговараш вака??

@azderce поставил прашање, има проблем, и ти како му помогна да го реши - ,, оди во софијата некој ден се подава МОЛБА за прекратената процедура и ако си им убав ке ти дадат пасаош ако не НЕ ,,?

Вака одговара човек со над 30 години?

Од друга страна и самиот кажа дека еднаш си бил прекратен нели ? И сеа по твојата логика испаѓа дека си ружен!?

Контролирај се повеќе во иднина, да не излагаш бар смешен ако не друго.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Nikoj ne pisa deka dobil ukaz samo so potvrda ama bez dodatni dokumenti oti imase eden so potvrda ama i star dokument znaci samo so potvrda ima li nekoj sto dobil aman vece da se znae pustaat li samo so potvrda ili ne a ne se fali go pustile ama imal i star dokument.Jasno e prasanjeto
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Nikoj ne pisa deka dobil ukaz samo so potvrda ama bez dodatni dokumenti oti imase eden so potvrda ama i star dokument znaci samo so potvrda ima li nekoj sto dobil aman vece da se znae pustaat li samo so potvrda ili ne a ne se fali go pustile ama imal i star dokument.Jasno e prasanjeto
Jas dobiv ukaz,bez nikakva potvrda,bez nikakvi dodatni dokumenti za dokazuvanje na poteklo ni stari ni novi.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
0
Здраво
Кога добиеш позитивно мислиење од Света за гражданство уште колку време се чека до добиванје на пасош.

Фала и Поздрав
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Si dobil bez potvrda od BKK bez nisto onaka bez nikakvi dojumenti si dobil?bravo ako e taka pisi bar koj broj ai odprilika
Imam pisano nekoja strana ponazad,bez nikakva potvrda,bez nikakvi dokumenti za poteklo_Obicnite dok sto se podavaat na pocetok koga mi pobaraa da dostavam dopolnitelni dok za dokazuvanje na poteklo nisto ne dostaviv bidejki nemav.Ostaviv taka I maz mi imase podadeno toj dostavi dok od prv bratuced a jas nisto,mislevme ke dostavam otkako toj ke zeme.Ama ova e prijatno I super iznenaduvanje.Br mi I 110**\2013

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 ноември 2015
Мислења
40
Поени од реакции
27
Si dobil bez potvrda od BKK bez nisto onaka bez nikakvi dojumenti si dobil?bravo ako e taka pisi bar koj broj ai odprilika
Na drugar majka isto bez nikakov daden dokument ni potrvda ni nisto ceka potpis od vicepresidenta 789x. 2013 ima nekoja logika deka davaat. Veke bez nikakov dokument ama ima i nekoja lotarija na nekoj mu se paga loto 7 ka so sreka na site da zemime proizhod i jas sum od cekacite od 2013
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Перо , мораш да почнеш да се контролираш повеќе човече. Не ти излегува смешно/глупо ко си ги читаш постовите??

Океј е и да направиш шала (онаму каде што има простор), ама да одговараш вака??

@azderce поставил прашање, има проблем, и ти како му помогна да го реши - ,, оди во софијата некој ден се подава МОЛБА за прекратената процедура и ако си им убав ке ти дадат пасаош ако не НЕ ,,?

Вака одговара човек со над 30 години?

Од друга страна и самиот кажа дека еднаш си бил прекратен нели ? И сеа по твојата логика испаѓа дека си ружен!?

Контролирај се повеќе во иднина, да не излагаш бар смешен ако не друго.
Не се важни годините :)[DOUBLEPOST=1471684811][/DOUBLEPOST]
Na drugar majka isto bez nikakov daden dokument ni potrvda ni nisto ceka potpis od vicepresidenta 789x. 2013 ima nekoja logika deka davaat. Veke bez nikakov dokument ama ima i nekoja lotarija na nekoj mu se paga loto 7 ka so sreka na site da zemime proizhod i jas sum od cekacite od 2013
Можно е да е договорено се да исчистат што е вратено на дополнителна,чим секако се проага !?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Moze li nekoj za dokumentot od sud sto vadel od Skopje da mi objasni sto tocno treba?
- Kaznena evidencija
-Krivicna evidencija
?!?!?!?!?!
Dva dokumenti ili eden treba
:pipi:
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Nikoj ne pisa deka dobil ukaz samo so potvrda ama bez dodatni dokumenti oti imase eden so potvrda ama i star dokument znaci samo so potvrda ima li nekoj sto dobil aman vece da se znae pustaat li samo so potvrda ili ne a ne se fali go pustile ama imal i star dokument.Jasno e prasanjeto
@OHRIDSTRUGA dobi!
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Moze li nekoj za dokumentot od sud sto vadel od Skopje da mi objasni sto tocno treba?
- Kaznena evidencija
-Krivicna evidencija
?!?!?!?!?!
Dva dokumenti ili eden treba
:pipi:
Дa си нoв член ќе кaжев прoчитaј 1000 стрaни нaнaзaд. Амa дoбрo сум рaспoлoжен. Зa кaзненa евиденција или пo нaшки зa неoсудувaнoст и дa пишува зa бугарскo државјанство. Другo ништо не ти треба.:angel:
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Дa си нoв член ќе кaжев прoчитaј 1000 стрaни нaнaзaд. Амa дoбрo сум рaспoлoжен. Зa кaзненa евиденција или пo нaшки зa неoсудувaнoст и дa пишува зa бугарскo државјанство. Другo ништо не ти треба.:angel:
Fala. :D Znam deka imase odgovoreno ama tocno tie mnogu odgovori sto se nazad me zbunija pa zatoa pak go postaviv istoto prasanje :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom