Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

CrazyCounter

Гостин
Здраво нова сум тука, да ве прашам.Јас добив указ од претседателот пред 20 дена, го имам бугарското државјанство, и сега човекот што ми бара адреса ми рече дека треба да испратам и копија од пасошите на моите родители ( македонски пасоши) за да земам матичен број бидејќи таква била процедурата, некои измени имало. Вели мора да ми ги пратиш копиите од пасошите на твоите бидејќи имало измени некои, требало така.Се јавив на Лазар од Струмица тој вели дека не слушнал за тоа, па затоа ако некој знае да ми каже.
Ви благодарам.
na mene mi baraa Ime i Prezime ( majka, tatko i brat ili sestra ako imas ) i data na ragjanje nisto poveke
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
55
Поени од реакции
20
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Всички представени по преписката документ, трјабва да б'дат представени в оригинал в срок до 12.09.2016 г.
dobro znae li nekoj sto e ova koga pravev intervju im odnesov dopolnitelni dokumenti mozno li e pak da gi baraaat ?
zne li nekoj nesto za ova(n)(n)(n)
 
Член од
31 октомври 2014
Мислења
41
Поени од реакции
10
Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Нјама данни за в'зходјашт б'лгарин. i sega so da pram mozi da se vrati nekako za da zemam
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Нјама данни за в'зходјашт б'лгарин. i sega so da pram mozi da se vrati nekako za da zemam
Мислам дека штом земат решение тоа е тоа,јебеш га.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
402
Поени од реакции
367
Da znaete za falsifikuvan dokument ako ve fatat krivicno odgovarate a potoa sleduva i zabrana za vlez vo bigarija i eu deset godini zatoa ne se igrajte igracki
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
овој форум е направен за да се информираме еден од друг и да си помагаме,
редно е сите они кои што стигнаа до потпис да образложат што како, за сите да знаеме ,
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
дали беше прекратен?
Ne.vo avgust 2013 bevme na intervju,zedovme brojcinja I posle nastana cel haos I zastoj.Maz mi dostavi dokumenti od prv bratuced a jas nisto.Posledno statusot ni bese finalna I eve pred 3 dena I na dvajcata ni se smeni odobren ukaz I cekame za potpis.Se nadevam deka toa e toa I deka ke zememe I nema vise zafrkancii.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
мислам дека некој од членовите имаше добро објаснето како е нај лесно да се почни од по ново,за нас од 2012 па незнам дали тое е со дупликат происход или е нов , коллку време се чека и од каде е подобро, од тука или од софиа
дали знае никој да ми одговори
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Od prijateli nasi mazot ima dolgi godini bg pasos, podavaa za decata I za soprugata site zaedno.Na decata im odobrija a nejzinoto e prekrateno po sovet na posrednikot imalo rok mislam za zalba,da podnese pak navodno polesno ke bilo ovoj pat I ke zemela sigurno.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Нјама данни за в'зходјашт б'лгарин. i sega so da pram mozi da se vrati nekako za da zemam
SO STO DOKUMENTI SI
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Здраво дечки конечно ми го одобрија државјанството-Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија во средата иначе број 8***/2013 преку амбасада Битола сеа би требало да чекам указ и потпис или како и да е.Исто така со дополнителен документ од бугарска егзархија.Е сеа нешто читам за сите оние кои се преку амбасада, неможи да се подигни указот директно од Софија односно треба да се чека дипломатска пошта која трае долго:(.Поз и со среќа
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Јaс сум 82../2015 и се уште пишува зaдoлжителнo сoглaсувaње. Тaкa дa не е редoт дo 9000 или не идат пo ред
Не си ме прочитал убаво, пишав 900/2015...не 9000
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom