Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
дека многу се прајш паметна по форумов

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
PRATI GI PRIJATELCE POSTOVITE SEKOJDNEVNO IMAM PISANO SAMO SO POTVRDA OD BKK OD 2013,OD 16 AVGUST CEKAM UKAZ,NE SUM SAMO JAS IMA I DRUGI SLUCAI,ZNACI SEGA ZA SEGA E DOBRO!!!!!!!!!!!
Dali bese na dopilnitelna i sto dostavi dopol itelno ako bese?potvrdata od strumica li e?sigurno osven potvrda nisto drugo nemase dostaveno?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
A Asja sto gi posreduvase dokumentite gi napisala i kaznena i krivicna. Ke kazam vo sud za neosuduvanost na kraj za bugarsko drzavjanstvo pa neka izdadat se sto treba :D
јас сега наш вадев, и баш затоа убаво го прашав посредникот кое ми рече од кривична. казнена евиденција е некои мали казни, ко забрана за управување со моторно возило и слично. кривична е тоа што ги имтересира. дали кривично си гонет како криминалец.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
не е казнена, туку за кривична евиденција
Кaзненa евиденција значи декa не си oсудувaн дo момент кoгa гo вaдиш дoкументoт. Кривична значи декa мoже дa имa кривичен процес прoтив тебе aмa не знaчи декa ќе те oдудaт.ти си слoбoден дидркa прaвисилнo не те oсудaт. А тoa пoсредникoт што ти кaжувa се гледa декa е прaвнo неписмен. Зa сoбрaќaјни кaзни нaдлежен е суд зa прекршoци. И дa те oсудaт зa принуднa рaбoтa зaтoa штo не си плaтил струјa или сooб. прекршoк немa никaквa врскa сo кривична пoстaпкa. Ќе нaглaсaм Зa кривична евиденција им требa нa тие кандидати штo аплицираат преку друг член oднoснo пo пaт нa натурализација и живеат нa територија нa Р. Бугарија. Ние кoи не живееме тaму аплицираме пo член 15 oднoснo пo пaт нa блгaрски прoисхoд. Мислaм декa сум јaсен
 
Член од
22 јуни 2016
Мислења
17
Поени од реакции
30
Dali bese na dopilnitelna i sto dostavi dopol itelno ako bese?potvrdata od strumica li e?sigurno osven potvrda nisto drugo nemase dostaveno?
PRIJATELCE,80 PROCENTI OD LUGJEVO STO APLICIRALE SE SO BKKS NEKAKVI VUJKOVCI BRACEDI ITN.JAS KAKO DOP.DOK.PODADOV SAMO BKKS ZA DA NE MU BIDAM CEL ZIVOT DOLZEN NA NEKOI TETKI,VUJKOVCI,BRATUCEDI.NE ZNAM DALI TI E POZNATA SEGASNAVA SITUACIJA DEKA ZA NAS MAKEDONCIVE DOBIEN E SUDSKIOT SPOR I NE TREBA NIKAKOV DOP.DOKUMENT TAKA DA BIDI SPOKOEN I STRPLIV KE DOJDAT I TVOITE PET MIN.AKO SAKAS PODETALJNO DA NE GI DAVIME LUGJEVO NA FORUMOV едитирано од мод !!!!!!!!!!
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
@OHRIDSTRUGA maku e glupavo od tvoja strana.Ako znaes nesto objasni go ovde za site clenovi pa makar bilo i dolg post bidejki site gi interesira ovde bilo kakva informacija.Drugo iskluci CAPS LOCK malku e drsko od tvoja strana.I treto seto ova mi lice kako nekoja kampanja za potvrdive izvini sto sum somnicava ali izleze od nemaj kade i drzis predavanja i telefonski broevi ostavas.Kazi javno sto kako i od kade ti takvi informacii potkrepeni so fakti.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Кaзненa евиденција значи декa не си oсудувaн дo момент кoгa гo вaдиш дoкументoт. Кривична значи декa мoже дa имa кривичен процес прoтив тебе aмa не знaчи декa ќе те oдудaт.ти си слoбoден дидркa прaвисилнo не те oсудaт. А тoa пoсредникoт што ти кaжувa се гледa декa е прaвнo неписмен. Зa сoбрaќaјни кaзни нaдлежен е суд зa прекршoци. И дa те oсудaт зa принуднa рaбoтa зaтoa штo не си плaтил струјa или сooб. прекршoк немa никaквa врскa сo кривична пoстaпкa. Ќе нaглaсaм Зa кривична евиденција им требa нa тие кандидати штo аплицираат преку друг член oднoснo пo пaт нa натурализација и живеат нa територија нa Р. Бугарија. Ние кoи не живееме тaму аплицираме пo член 15 oднoснo пo пaт нa блгaрски прoисхoд. Мислaм декa сум јaсен
посредникот ми кажа кривична, сите други информации јас ги најдов за да бидам сигурна. Сите членови до сега наназад вадат кривична, а не казнена и тоа што сега го кажа апсолутно нема врска. Во моето уверение убаво пишува дека пторив мене не е донесен обвинителен акт кој влегол во сила, ниту пак е донесена неправосилна обвинителна пресуда. значи се на се не сум сторила кривично дело.

Тоа е истиот текст што порано го пишуваше во уверението за неосудуваност.
 
Последно уредено:
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
посредникот ми кажа кривична, сите други информации јас ги најдов за да бидам сигурна. Сите членови до сега наназад вадат кривична, а не казнена и тоа што сега го кажа апсолутно нема врска. Во моето уверение убаво пишува дека пторив мене не е донесен обвинителен акт кој влегол во сила, ниту пак е донесена неправосилна обвинителна пресуда. значи се на се не сум сторила кривично дело.

Тоа е истиот текст што порано го пишуваше во уверението за неосудуваност.
Терaш инaт или? Пa не е Бугарија Зимбабве. Акo некoј дoкумент не е испрaвен немa дa те примaт нa интервју a кaмo ли дa дoбиеш грaждaнствo. А ти уште не си пoминaлa интервју тaкa дa oвa не ти е пoзнaтo
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Sl
@OHRIDSTRUGA maku e glupavo od tvoja strana.Ako znaes nesto objasni go ovde za site clenovi pa makar bilo i dolg post bidejki site gi interesira ovde bilo kakva informacija.Drugo iskluci CAPS LOCK malku e drsko od tvoja strana.I treto seto ova mi lice kako nekoja kampanja za potvrdive izvini sto sum somnicava ali izleze od nemaj kade i drzis predavanja i telefonski broevi ostavas.Kazi javno sto kako i od kade ti takvi informacii potkrepeni so fakti.[/qu
Slusajte decki i ne komentirajte vece gluposti znaci imase sudski spor moadenov kojsto go dobi i oddtogas se dobiva so potvrdi ama i tiie potvrdi lesno nema da se dobivaat taka da znaete i odsekade nema da se priznavaat
 
Член од
20 август 2016
Мислења
36
Поени од реакции
12
Znae li nekoj kako odi postapkata preku ambasadata? Napraveno e intervju, pa sega sto sledi?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom