Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Prosto kazano veke nema pasosi so bratucedi i bkks potvrdi...samo so roditeli ...baba...dedo,...toa e....i forum poleka izumire....pozdrav i so sreka na site veke nema so da baram tuka
TOA E TOA PRIJATNO I OD MENE SEPTEMVRI 2017 KE VI PISAM SO SUM NAPRAIL NA INTERVJU AKO OTIDAM DEKA SUM PREKU BRATUCET
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Имаше ли гужва пред министерството

Гужва пред министерството немаше многу пошто сега и за подавање на документи се закажува електронски.[DOUBLEPOST=1468164103][/DOUBLEPOST]
ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕ ,..,..,,,,,,,,,,,,,,,,..,,ЗНАЧИ ГУЖВАТА НАВАЛАТА никако да стивне,.,.,..,..,..каква мизерија.,..,ББЕЕДДООТТИИЈЈАА.,,.,.ти бате значи имаш интервју за 15 месеци.рачунато од септември оваа година,.,,,.со СРЕЌА НЕКАТИЕ
Не бе од септември 13 месеци :icon_lol:. Ајде навикнат сум јас , и така втор пат поднесувам. Како велат, кој чека ќе начека :tapp:
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
33
Поени од реакции
36
Pozdrav forumdzii
Na drugarot sto bese so brojce od 2013 i bg licna karta od dedo vcera statusot mu se smeni vo ,,Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија,,
Sakav da prasam sto znaci ova? Koja e postapkata ponatamu?
Moeto brojce so poteklo od vujko i potvrda od BKK e seuste so ovoj status ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство,,
Od 2013 ti e brojceto i kolku vreme si na finalen?
 
Член од
27 јуни 2016
Мислења
16
Поени од реакции
9
Пред околу две недели ми беше посочено да пробам со БККС документ (јас сум од 2013та, вратен недостаток на документи како и другите) Извадив и за мене и за сестра ми, ги дадовме на посредник пред неколку дена и сега чекаме. Промени во статусот нема сега за сега.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Пред околу две недели ми беше посочено да пробам со БККС документ (јас сум од 2013та, вратен недостаток на документи како и другите) Извадив и за мене и за сестра ми, ги дадовме на посредник пред неколку дена и сега чекаме. Промени во статусот нема сега за сега.
Рано е,барем месец минимун.Кога ке ти се мени статусот обавезно да не известиш.Со срека!!
 
Член од
8 декември 2014
Мислења
26
Поени од реакции
48
Има ли некој од 2015 до сега од прегледаните околу 2000 што не е поминал со било каков документ.Бидејќи сите што се на интервју септември 2015 и 2016 се со произходи издадени од Борис Вангелов така да не верувам дека ке остават на случајност новите произходи кои пишува и на база на што ги издава да не се помине.Остајте вие овие Лукич и ред други што шират негативна енергија
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Да известам дека денес проверив и имам промена во статусот на зајавлението за произход во: Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение .

Документите ги поднесов на Први Април 2016. Само со потврда од Македонско-Бугарско Пријателство сум.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Да известам дека денес проверив и имам промена во статусот на зајавлението за произход во: Статус'т на зајавлението е : Издадено удостоверение .

Документите ги поднесов на Први Април 2016. Само со потврда од Македонско-Бугарско Пријателство сум.
Isto i jas dobiv proishod samo so potvrda ama MP i Sovetot kako so gledam po komentarive izgleda toj proishod so potvrda ne go priznavaat, inace pisi preku konzulat si ili preku Sofija?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom