Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ete ima dosta od forumo sto se na finalna so potvrda,daj strpetese pa ke vidime za brzo dali se vrvi ili ne.OLADETE
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
do vcera kaj mene stoese statusot; Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство.Sega sum povtorno na finalna,a sum so potvrda od bkks,znaci potvrdite sepak vazat inaku zosto bi me vrajkale povtorno na finalna koga tamu bev ednas
Ali predhodno kaza deka imas i svidetelstvo od roditel osven potvrdata?????[DOUBLEPOST=1467986754][/DOUBLEPOST]
kaj mene se smeni na finalnaa sum 48**/2013 a sum so sveditelstvo od roditel i potvrda od bkks.
Znaci mozno e da e poradi svidetelstvoto......neli
 
D

Drexel

Гостин
Treba da se napravi nekoj formular za podatoci taka da koga nekoj ke pise se da se znae ne da se odolgovlekuva bidejki ova ne e chat, eve primer moj slucaj

Broj i godina:9***/2015
Sofija ili ambasada: Sofija
Koga bese na intervju: Fevruari 2016
Kakov dokument: Krstenica od ekzarhija
Momentalen status: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Kolku vreme na dopolnitelna: ne sum bil na dopolnitelna
Dopolnitelen dokument: (X)

Nekoj neka go dopolni ako mi fali nesto i adminot da go zakaci nekade oficijalno da bide site da mozat da go koristat
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Treba da se napravi nekoj formular za podatoci taka da koga nekoj ke pise se da se znae ne da se odolgovlekuva bidejki ova ne e chat, eve primer moj slucaj

Broj i godina:9***/2015
Sofija ili ambasada: Sofija
Koga bese na intervju: Fevruari 2016
Kakov dokument: Krstenica od ekzarhija
Momentalen status: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.
Kolku vreme na dopolnitelna: ne sum bil na dopolnitelna

Nekoj neka go dopolni ako mi fali nesto i adminot da go zakaci nekade oficijalno da bide site da mozat da go koristat
Najdobra ideja dosega
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
eve go istoto i kaj mene
Преписката Ви е разгледана от С'вета по гражданството и е взето решение да б'де прекратена. Нјама данни за в'зходјашт б'лгарин.
bev so bkks potvrda od Mladenov, dali znaes nesto pokonkretno so toj sudski spor sto e pocnat, pa kje bidat vrateni ili ne (nie prtekratenite a so potvrda bkk) i na koj nacin kje se odviva toa, bidejki imase odgovor od Mladenov deka kje bideme vo procedura, ama rok koga i kako nikoj ne pojasni.
Nekoj sto e na link so Mladenov, Petar Kolev, Ace-Radovis, shto oni imaat da kazat po tozi prosi...
Ace ke nema sto da ti kaze posto si vraten so potvrda od kaj mladenov jas go prasav licno i mi rece vednas da vadam potvrda bidejki ke me prekratat ama jas ne izvadiv i seuste cekam bidejki mislam deka e praenje pari a tvojot status go potvrduva toa sega za sega.
 
D

Daniel_faca

Гостин
Ace ke nema sto da ti kaze posto si vraten so potvrda od kaj mladenov jas go prasav licno i mi rece vednas da vadam potvrda bidejki ke me prekratat ama jas ne izvadiv i seuste cekam bidejki mislam deka e praenje pari a tvojot status go potvrduva toa sega za sega.
Banda kriminalna se tie acevci mladenovci kolevci....organiziran kriminal treba da plataat go ograbija narodot sramota ne agitiram na nisto samo davam svoe mislenje sekoj si odgovara za svoite postapki:masa:
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Banda kriminalna se tie acevci mladenovci kolevci....organiziran kriminal treba da plataat go ograbija narodot sramota ne agitiram na nisto samo davam svoe mislenje sekoj si odgovara za svoite postapki:masa:
brat kaj zivejs ti be drzavata ja ograbija nikoj ne odgovara ti za 30 evra od coek kazuvas i to ne e moralno

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
41
Поени од реакции
27
Kaj nekoj od 2014 da ima promena??? Ili nie sme vo otpishanite :)
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Ne mi e jasno seto ova, gledam so potvrdi od bkks davaat proishod vo Dabc a Mp i Sovetot gi odbivaat istite potvrdi, ne e jasno sto e ova.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom