Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Ne mi e jasno seto ova, gledam so potvrdi od bkks davaat proishod vo Dabc a Mp i Sovetot gi odbivaat istite potvrdi, ne e jasno sto e ova.
Ijas nemozam dase nacudam nivni sluzbi nivni potvrdi edni davaat drugi ne nemozam daseiznacudam neka kazat stop i gotovo.Davat proisxodi drugite gi odbivaat cuda.
 
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
Pozdrav forumdzii
Na drugarot sto bese so brojce od 2013 i bg licna karta od dedo vcera statusot mu se smeni vo ,,Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија,,
Sakav da prasam sto znaci ova? Koja e postapkata ponatamu?
Moeto brojce so poteklo od vujko i potvrda od BKK e seuste so ovoj status ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство,,
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
K
Pozdrav forumdzii
Na drugarot sto bese so brojce od 2013 i bg licna karta od dedo vcera statusot mu se smeni vo ,,Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија,,
Sakav da prasam sto znaci ova? Koja e postapkata ponatamu?
Moeto brojce so poteklo od vujko i potvrda od BKK e seuste so ovoj status ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство,,
Koj broj e otprilika
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Ovi rabotat bez red de10 de8 de 7 de 11 iljadi a na 22juli pravam tocno 18 meseci na dopolnitelna br 12... 2013g uste 10 rabotni dena imaat spored zakonskiot rok dok od v.trnovo i ostanuva da cekam i cekam do sledna promena na status
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Ovi rabotat bez red de10 de8 de 7 de 11 iljadi a na 22juli pravam tocno 18 meseci na dopolnitelna br 12... 2013g uste 10 rabotni dena imaat spored zakonskiot rok dok od v.trnovo i ostanuva da cekam i cekam do sledna promena na status
Nema pravilo deka odat po red.I drugo ne e edna komisija sto gi razgleduva dokumentite.Gi ima 3 ili 4 i prepiskite se podeleni.I zatoa se slucuvaat situacii kade sto nekoj mine so da receme prv bratucet a nekoj ne.Koga se razgleduva prepiskata dovolno e eden od inspektorite sto se vo komisija da glasa protiv gotov si.Toa e pricinata zosto e bez red.A i skoro cela 2013 ja razgleduvaat odnovo.E sega primer kaj sestra mi ima tri dopolnitelni dokumenti soodvetno povrzani so izvodi.Edniot dokument star bugarski od pra-pra dedo mi sodrzi 8 propratni izvodi i dokumenti sto mora da gi razgledaat.drugite dva od mene i bratuced ima po dva tri.Kolku ke im treba?Dovolno e eden cepidlaka da se pogode i ojde konjo u rekata cel raboten den.Zdravje boze 2013 ke ja fati i 2017 sea odmori edno drugo.Toa e toa.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Pozdrav forumdzii
Na drugarot sto bese so brojce od 2013 i bg licna karta od dedo vcera statusot mu se smeni vo ,,Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија,,
Sakav da prasam sto znaci ova? Koja e postapkata ponatamu?
Moeto brojce so poteklo od vujko i potvrda od BKK e seuste so ovoj status ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство,,
Drugarti dobi drzavjanstvo i sega ceka potpis od viceprezidentot a ti uste cekas.Naredno ako dobies drzavjanstvo ke ti pisi kako na drugarti.
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Prosto kazano veke nema pasosi so bratucedi i bkks potvrdi...samo so roditeli ...baba...dedo,...toa e....i forum poleka izumire....pozdrav i so sreka na site veke nema so da baram tuka
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
уште мартот кога одев за да закажам за интервју ГРАНИЧАРИТЕ на граница уште тогаш тие ми кажаа пасоши веке само по права линија-башта,мама,дедо баба, (НЕ БРАТУЧЕДИ) НИШТО ДРУГО,,,но си реков граничари се што знаат..но ете изгледа..толку било.......
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Мислам дека треба да почекаме малку да видиме што ќе биди со неколкуте форумџии што се на финална во моментов а се со документи од братучеди,чичко/вијко или бккс потврда.До пред 2-3 месеци даваа државјанство со документи од с'ребрена линија.....после тоа почнаа да ги прекратуваат па имаше реакции што преидонесоа со средби во Министерството и сега треба да почекаме и да стани јасно дали тие средби со министерката беа од некаква полза за оние коишто немаат стари документи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom