Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Da li je bolje da se prijavim na sluzbenu adresu ili da nadjem da se prijavim kod nekog? U cemu je razlika? Hvala :)
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Da li je bolje da se prijavim na sluzbenu adresu ili da nadjem da se prijavim kod nekog? U cemu je razlika? Hvala :)
Bolje ti e sluzbena adresa bidejki sega po noviot zakon glasanjeto e zadolzitelno pa taka da ako si kak nekogo ke teba da ides sa glasaa na taa domasna adresa plus vo sluzbenata nema nikakov danok sa plakas
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Koga se davaat dokumenti za intervju dali e potrebno da se nosi kopija od pasos makedonski?
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Едно прашање доколку се добие указ се враќаат оригинал документите, а пример ако преписката е прекината по некој друг основа, дали исто ги враќаат и како идеш на шалтер и си ги бараш назад? Ова прашање не е многу објаснето на форумот па ако знае некој да објасни
Da taka
 
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Bolje ti e sluzbena adresa bidejki sega po noviot zakon glasanjeto e zadolzitelno pa taka da ako si kak nekogo ke teba da ides sa glasaa na taa domasna adresa plus vo sluzbenata nema nikakov danok sa plakas
Ali ako treba da me nesto obaveste ili da mi stigne nesto,kako ce da me obaveste. Da li me kontaktiraju na drugu adresu?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
prepiskata denes mie prekinata i sega dali ke mi gi pratat dokumentite?[DOUBLEPOST=1466378908][/DOUBLEPOST]
prepiskata denes mie prekinata i sega dali ke mi gi pratat dokumentite?
Со какви документи беше? На дополнителна проверка?
 
Член од
31 октомври 2014
Мислења
41
Поени од реакции
10
Со какви документи беше? На дополнителна проверка?
od prv braced....ama bev jas po stara postapka uste od 2007 .......bev na dopolnitelna posle finalen pregled i sega prekratena////////dali ke mozam na novo uste ednas preku ambasada da podnesam pak dokumenti ili dzabe e?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Не е џабе,ти треба нов происход и со прв братучед би требало да успееш.мозе преку амбасада ама ако си прекратен мораш јово на ново од почеток.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Da ve izvestam deka denes se slusnav so Mladenov i go prasav za momentalnata situacija.Mi odgovori deka iako ne e donesen zakonot, ukaz ke mozi da se dobie so potvrda ili so rodninska vrska(prv bratuced).Isto taka licno, Ministerkata dade vetuvanje deka site sto se prekrateni ke bidat vratrni povtorno vo postapka.Veli deka cekaat da se sprovede dogovorenoto.
ај речи жими мајка,,,НЕДАВАЈ ЛАЖНА НАДЕЖ.,..,,.,неееее смешно[DOUBLEPOST=1466387302][/DOUBLEPOST]
od prv braced....ama bev jas po stara postapka uste od 2007 .......bev na dopolnitelna posle finalen pregled i sega prekratena////////dali ke mozam na novo uste ednas preku ambasada da podnesam pak dokumenti ili dzabe e?
абе бате ти се не ни кажуваш,,,,НЕМОЖЕ процедура почната во 2006/2007 и да те одбијат,,што праеле со тебе те фрлиле во фиока и те заборавиле.,,.па со пријател заедно почнав процедура тој јули крајот а јас септември 2012 тој доби со жимимајка а мене ме фатија гомнариата и ништо ненаправив,.,.разлика сме само два/три месеци..,.....
 
Последно уредено:
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
ај речи жими мајка,,,НЕДАВАЈ ЛАЖНА НАДЕЖ.,..,,.,неееее смешно[DOUBLEPOST=1466387302][/DOUBLEPOST]
абе бате ти се не ни кажуваш,,,,НЕМОЖЕ процедура почната во 2006/2007 и да те одбијат,,што праеле со тебе те фрлиле во фиока и те заборавиле.,,.па со пријател заедно почнав процедура тој јули крајот а јас септември 2012 тој доби со жимимајка а мене ме фатија гомнариата и ништо ненаправив,.,.разлика сме само два/три месеци..,.....
Пепи, тука жими мајка ти е еднакво на напрај принт скреен на пораката :pos:
Така да, арно ти текна Пеп4е,, дај @goran.slavkoski еден принт скреен шо.. Влеј му малку надеж на Пепи! :cool:
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Vikendov i jas razmeniv na net nekoj muabet so lazar mladenov i kako sto kaza on ke gi priznavale potvrdite od bkks. Taka se dogovorile vo sofija vo ministerstvoto za pravda i uste nesto,se dogovorile i prekratenite prepiski da gi vratat povtorno vo procedura. On cekal da mu pratat spisok so prekrateni prepiski vo strumica kade ke mozel na istite da im izdade potvrda za da dokazat poteklo. Kolku e tocno toa ostanuva da vidime.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom