Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 октомври 2014
Мислења
41
Поени од реакции
10
Не е џабе,ти треба нов происход и со прв братучед би требало да успееш.мозе преку амбасада ама ако си прекратен мораш јово на ново од почеток.
da ne nemozi taka pak[DOUBLEPOST=1466401867][/DOUBLEPOST]
Не е џабе,ти треба нов происход и со прв братучед би требало да успееш.мозе преку амбасада ама ако си прекратен мораш јово на ново од почеток.
da ne nemozi taka pak
 
Последно уредено:
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Член од
2 февруари 2016
Мислења
45
Поени од реакции
46
Драги пријатели, јас гледам дека многу од вас висат на конец заради несигурноста на вашите посредници во врска со тоа дали ги подале документите или не, и затоа барав лично сам да си ги доставам во МП ... И уште нешто што видов лично со мои очи, е тоа што многу од посредниците не се ни замараа со документите, па ги даваат на секого да ги носи...замислете 5-6 папки со молби за дополнителна да ги даваш на било кој таму да ги подади...затоа мој совет рискирајте 20-30 евра за пат и подадете си ги сами на шалтер поздрав до сите...
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Ete gledas jas ne go prasav laze dali site prekrateni ke gi vratat vo procedura ili samo tie sto imaat podneseno bkks deklaracija. Poso jas sum prekraten lani i nemam dostaveno deklaracija.[DOUBLEPOST=1466413083][/DOUBLEPOST]
Ete gledas jas ne go prasav laze dali site prekrateni ke gi vratat vo procedura ili samo tie sto imaat podneseno bkks deklaracija. Poso jas sum prekraten lani i nemam dostaveno deklaracija.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Ete gledas jas ne go prasav laze dali site prekrateni ke gi vratat vo procedura ili samo tie sto imaat podneseno bkks deklaracija. Poso jas sum prekraten lani i nemam dostaveno deklaracija.[DOUBLEPOST=1466413083][/DOUBLEPOST]
Ete gledas jas ne go prasav laze dali site prekrateni ke gi vratat vo procedura ili samo tie sto imaat podneseno bkks deklaracija. Poso jas sum prekraten lani i nemam dostaveno deklaracija.
Прашај го,таман ке знајме!?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
kako se proveruva status na baranjeto vo pravosudie..oti bara pin nekoj a pojma nemam koj e probav dosta kombinacii i nisto.ako znae nekoj ke mu ja pratam kartickata sto ja dobiv od pravosudie. Podnesov dokumenti septemvri 2015 , intervjuto mi bese januar 2016
 
Последно уредено:
Член од
29 февруари 2016
Мислења
41
Поени од реакции
27
Stranata na ministerstvoto ne raboti znachi kje ima novini ....
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Moze nekoj da mi napise na koj broj vo MP gi imate dobieno?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom