Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
 
Член од
24 ноември 2015
Мислења
106
Поени од реакции
80
Da spodelam dalie mozno bev na intervju na 2 06 2016 sega proveriv stoi vo zadolzitelno soglasuvanje danee greska nekja mnogue berzo.Dali ima nekoj takvo iskustvo? Asurm so Bkk potvrda .
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
Bese na dopolnitelna?
 
Член од
20 мај 2016
Мислења
17
Поени од реакции
66
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
Koji si broj? Da li si bio na doponitelno za poreklo? Sta si odneo od papira i kada? Ako nije problem, napisi nesto vise tvoj slucaj, onako detaljnije, da uporedimo sa nasim. Hvala ti[DOUBLEPOST=1466083411][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
Koji si broj? Da li si bio na doponitelno za poreklo? Sta si odneo od papira i kada? Ako nije problem, napisi nesto vise tvoj slucaj, onako detaljnije, da uporedimo sa nasim. Hvala ti
 
Член од
6 мај 2016
Мислења
19
Поени од реакции
10
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
Koj broj si drugar?
 
Член од
11 јануари 2016
Мислења
64
Поени од реакции
103
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
Ke sakas li da kazes kolku vreme bese na finalen fala unapred[DOUBLEPOST=1466086891][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Danas mi se promenio status. Ja sam od 2013. proizhod a intervju 2014.
Ke sakas li da kazes kolku vreme bese na finalen fala unapred
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Kako proveruvas, moze da mi kazes. 900/2015 na finalna proverka ili koj status mu stoi?
tocno za 900/2015 ne mozam da ti kazam, bidejki ne e preku ambasada. ama za 845/2015 mu pisi
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
taka da tuka negde se
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Jas sum od 2013 preku vujko denes prepiskata mi e prekratena sto znaci toa ako najdam drugi dokumenti za poteklo mora cela procedura od pochetok ?

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Bio sam na dpunsku proveru od maja 2015. Na finalni sam od 5. aprila 2016. i sad cekam potpis od viceprezidenta, nije mi ukaz jos odobren
Odobren ti e cim cekas potpis :) a so kakov dopolnitelen dokument si ?[DOUBLEPOST=1466089364][/DOUBLEPOST]
Jas sum od 2013 preku vujko denes prepiskata mi e prekratena sto znaci toa ako najdam drugi dokumenti za poteklo mora cela procedura od pochetok ?

Sent from my GT-I9515 using Tapatalk
Aj pisi mu na Mladenov na BKkS da vidime sto ke ti odgovori?Tie napisaja deka site prepiski koi se prekinati ke se vratat vo procedura.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom