Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
18
Ако не ти барале никакви дополнителни документи или си голем ксметлија или почнале да пуштаат како порано
Епа вака: ми беше на дополнителна бројчето и прашав во конзулатот ми кажаа дека треба да носам потекло, а бидејќи немам и не планирав да се замарам со фалсификати и некакви друштва се откажав, и денес узмуабет ме натераја да проверам, па не ми се верваше и реков да споделам тука сигурно има многу шо се надеват и чекаат , за да се сликаме на аеродром и и во дескрипшн да напишеме за ова лајнарија шо се дешава кај нас и да се измочаме убо пред да се качиме на авион :) (инспирација ова одма прај)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
дечки слушам баеги време "ГЛАСИНИ" дека од септември ке пуштат скроз нема да бараат потекло,би требало според мене нешто во ова да има вистина зашто овде во македонија највеке бугари има во охрид,,цели села,,,оваа информација е од нив затоа мислам дека би требало да има НЕШТО ТОЧНО од ова,,како и да е ВРЕМЕТО ке покаже,,,освен чекањето ништо друго не ни останува..
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
nov status ... 10694/2014 Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Следва да представите удостоверение за родствени вр'зки от обштина Годеч, Р Б'лгарија, издадена на името на мајка му.

10749/2014
Преписката е прекратена Лицето е б'лгарски гражданин на основание чл. 8 от Закона за б'лгарското гражданство.

10759/2014
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Следва да представите свидетелство за с'димост от С'рбија.

zaklucok: so noviot sistem ke ni pisuva koj dokumenti treba da gi odnesime


@vasedan 10691/2014
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ

ti koga proveruvase ovaj status bese ili ?
od 10691 nagore ima molbi razgledani od sovetot za grazdanstvo
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Здраво другари имам едно прашање вака неам корења од Бугарија неам ништо од таму е сега дознав дека без корења векје не може да се извади бугарско државјанство па прашањето ми е дали знаете некој човек кој знае мучка да направи да посреди документи за да добијам државјанство??
provokator!
Predlagam, vakvi tekstovi koga ce se pojavat na ovoj visoko pocituvan forum, da bidat totalno ignorirani, vo sekoj pogled i na sekoj nacin!
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
ГИ ИМАМ ПИШАНО 2-3 СТРАНИ НАНАЗАД:mad:[DOUBLEPOST=1456442011][/DOUBLEPOST]
ДА,,,,,,,,,и обавезно побарај им статистика ако у случај заборават да ти ја дадат затоа што ја бараат и неа во ДАБЧ
Нaместo дa гo нaпишеш бр.ке ти бев блaгoдaрнa.ти ми пишувaш сo бoлд , зa oвa имaше време и мoжнoст дa гo нaпишеш a зa бр тешкo ти беше. Јaс еднaшкa прaшaв ,a тебе секoј ден те читaм пo 5 стрaни,пa никoгaш не сум ти oдгoвoрилa нa OВOЈ НАЧИН.СЕПАК Е OВА НЕКУЛТУРА.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
nov status ... 10694/2014 Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Следва да представите удостоверение за родствени вр'зки от обштина Годеч, Р Б'лгарија, издадена на името на мајка му.

10749/2014
Преписката е прекратена Лицето е б'лгарски гражданин на основание чл. 8 от Закона за б'лгарското гражданство.

10759/2014
Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи Следва да представите свидетелство за с'димост от С'рбија.

zaklucok: so noviot sistem ke ni pisuva koj dokumenti treba da gi odnesime


@vasedan 10691/2014
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ

ti koga proveruvase ovaj status bese ili ?
od 10691 nagore ima molbi razgledani od sovetot za grazdanstvo
Da da bese vcera primitiv ne rabotese stranata na ministerstvoto I posle ovie broevi bea odobreni do 10691 nagore koga proveruvav I'm pisese finalen status :) spored mene do tuka nekade. Se stignati od prilika so nesto + brojcina ama do krajot na mesecov ke stignat moze I do 11 iladi a moze I nekade na pocetokot na mart da stignat do 11 iladi I taman za do kraj na april da ja zavrsat cela 2014
 
D

Daniel_faca

Гостин
Епа вака: ми беше на дополнителна бројчето и прашав во конзулатот ми кажаа дека треба да носам потекло, а бидејќи немам и не планирав да се замарам со фалсификати и некакви друштва се откажав, и денес узмуабет ме натераја да проверам, па не ми се верваше и реков да споделам тука сигурно има многу шо се надеват и чекаат , за да се сликаме на аеродром и и во дескрипшн да напишеме за ова лајнарија шо се дешава кај нас и да се измочаме убо пред да се качиме на авион :) (инспирација ова одма прај)
Честито другар твојов случај е вистинска среќа, според мене тебе ти е одобрено по случаен избор од страна на вицепрезидентот по дополнителна проверка има протоколи во кои по неколку бројчиња се одобрени на тој начин ова е единствено логично објаснување како и да е со среќа:jeeee:
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
53
Поени од реакции
46
Nekoj Ako znae da spodeli dali ima nesto novo za 2013 oti cijam na forumot 2014 pri kraj e so prepiskite Jas sum od 2013 bev na itrevju 2014 maj dopolnitelni dokumenti odnesov 2015 juni od prv bratucet pasos I licna karta od vujkomi Ako ima nekoj nekoja iformacija neka spodeli Blagodaram
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom