Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
Aj so nekolku recenici da vi gi odgovoram prasanjata na site.
SITE STO IMAAT DOBIENO PROIZHOD PRED PRVOTO GLASANJE NA ZAKONOT KRAJOT NA JULI 2015 GODINA KE BIDAT VRAKANI NA DOPOLNITELNA PROVERKA. PROIZHODI DOBIENI POSLE PRVOTO GLASANJE NA ZAKONOT SE VALIDNI VO MINUSTERSTVO ZA PRAVDA BEZ DA SE BARA DOPOLNITELEN DOKUMENT ZA DOKZUVANJE NA POTEKLO!
Ова ти е инсајдер од Борисoв директно, така ?
И ОН ТИ РЕЧЕ ДА ПИШУВАШ СО КАПС ЛОК ЗА ДА НИ БИДЕ ПОЈАСНО! Така?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ова ти е инсајдер од Борисoв директно, така ?
И ОН ТИ РЕЧЕ ДА ПИШУВАШ СО КАПС ЛОК ЗА ДА НИ БИДЕ ПОЈАСНО! Така?
E taka bravo od site ti najpameten se najde pa pogodi :D
Prenesuvam toa sto mi e kazano a od kade e ne e vazno. Ako smetas ti ili bilo koj drug deka e loso gresno ili sl. resenieto e da se ignorira i da se prodolzi napred ;)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
E taka bravo od site ti najpameten se najde pa pogodi :D
Prenesuvam toa sto mi e kazano a od kade e ne e vazno. Ako smetas ti ili bilo koj drug deka e loso gresno ili sl. resenieto e da se ignorira i da se prodolzi napred ;)
Не може да се игнорира друшкане чим си го ставил тука. Реплицирав затоа што увек се наоѓа некоја ,,фаца,, која има инфо, 100% точно, ама нее важно од каде е инфото.
Шо ти е целта да креваш паника тука, да се исживуваш со психата на тија што ќе ти поверуваат (да, за жал ќе има и такви), или едноставно имаш вишок време, па како некој абдал ќе тресеш зелени за де се вклучиш во некоа си дискусија?
Такви информации чувај за малски муабети со другарите ако ги имаш. Тука, грото се страдалници кои поднеле за пасош оти немаат друг излез, па нема потреба да ги оптоваруваш со вести достојни једино за жута штампа.
 
Член од
20 ноември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Pozdrav imam edno prasanje, sakam da odam do strumica u bkks. So mi e potrebno od dokumenti za da mi izdadat potvrda. I koja godina treba da bide roden moj pradedo ?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Ако добро се сеќавам пред одредено време на форумов имаше неколкумина членови кои кажаа дека добиле mail од Министерството на правосудие да ги достават оригиналните дополнителни документи(воени книшки,крштеници,свидетелства и сл.) што значи копиите заверени на нотар не ги прифаќаат.Можно е Министерството и ДАБЧ сеуште да имаат лоша комуникација меѓу себе и затоа сега ќе ги баараат оригиналните стари документи и за оние веќе ги дале на увид во ДАБЧ и добиле произход на нивна основа(ова е мое мислење,незначи дека е така).
Да сподели некој ако е вратен на дополнителна а има доставено оригиналните дополнителни документи во Министерство уште кога ги предал сите документи на шалтер или ги однел за време на интервјуто и истите се сеуште во Министерството?
 
Член од
11 декември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
Zdravo jas sum nov clen na forumov i HELOOO za site imam edno prashajne : Imam podadeno za B pasosh 2013 mart . 2015 mart sum na dopolnitelna proverka prativ poteklo i sega neznam shto cekam ide sporo vikaat pa ako nekoj znae shto se deshava neka mi kaze
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Zdravo jas sum nov clen na forumov i HELOOO za site imam edno prashajne : Imam podadeno za B pasosh 2013 mart . 2015 mart sum na dopolnitelna proverka prativ poteklo i sega neznam shto cekam ide sporo vikaat pa ako nekoj znae shto se deshava neka mi kaze
Ima i drugi so cekaat.Sigurno si broj posle 10 000 od 2013 god.Tie se zaglaveni.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Ima i drugi so cekaat.Sigurno si broj posle 10 000 od 2013 god.Tie se zaglaveni.
zaglaveno e se druze ne funkcionira nisto i jas sum 2013 ama i2014 gi vrakaat na dopolnitelna i se e zaglaveno nemam citano na forumov ne znam od koga nekoj se pofalil zedov drzavjanstvo a pasos pa ne znam od koga. a nie ke si pisuvame tuka koj so poke nervoza koj so pmalku koj seir samo gleda i si davme pari i toa e samo da se nadevame deka ke bide nadesta posledna umira pozz do site zaglaveni vo laviritov.
 
S

Sukhoi-27

Гостин
zaglaveno e se druze ne funkcionira nisto i jas sum 2013 ama i2014 gi vrakaat na dopolnitelna i se e zaglaveno nemam citano na forumov ne znam od koga nekoj se pofalil zedov drzavjanstvo a pasos pa ne znam od koga. a nie ke si pisuvame tuka koj so poke nervoza koj so pmalku koj seir samo gleda i si davme pari i toa e samo da se nadevame deka ke bide nadesta posledna umira pozz do site zaglaveni vo laviritov.
Da ja sum 10510 ok a gledam i stranata da si go proverish brojot ne funkcionira katastrofa
I jas sum vo zaglavenite zatoa znam :)
 
Член од
18 јануари 2015
Мислења
18
Поени од реакции
0
Здраво
Сакам да прашам каква е ситуацијата со тие што биле на интервју пред година дена. Дали уште ваши тоа дека за година дена се издаваат пасошите.

Поздрав
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Зошто потенцирате дека бројчињата после 10 000 се заглавени.Јас сум после 9 000 и многу други и исто сме заглавени
Alooo ne e nisto zaglavano na moja drugarka so broj 13123/2013 I VEKE GO zede pasoso so dok od cickoi fotokopija od pasos negov skoroto go zede pasoso ako bese zaglavano posle 10 togaj taa kako go zema jas mislam deka ovde srekata poveke igra uloga ke dobiete site no prasajne e samo koga nekoj podocna nekoj porano vazno ne e zaglavano kako so vikate ili pak taa imase mn sreka pa go zede edno od ovie dve e :)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Da.Dobro e da se cuvaat starite dokumenti so koi e dobien proishodot od DABC, za da ne im tekne povtorno da gi baraat starite dokumenti vo Ministerstvo na Pravosudieto_Ovaa informacija mi ja kaza eden posrednik, ne znam kolku drzi voda.
Toj posrednik se znae za pari eden kup lagi vi kazuva ama mora da mu veruvas eve mene vo ambasada ejcea da mi zemat dokumenti za poteklo velat imas proizhod i toa e toa
paparak odese na intevju preku ambasada ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom