Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Dečki ,da ve prasam od zadolzitelna procedura kolku vremenski Od prilka se čeka promena na statusot.fala na site od napred za informacija.!!!
 
B

Blade Torch

Гостин
Некогаш ми доаѓа да излезам и да пијам до инфузија носење, кога ќе ми текне дека за интервју сум закажан за во следниот живот. :)

Заглавивме дечки.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
prasuvam za drugar:
dali i kade, na koja web stranica se objavuva info deka pasosot e gotov i moze da se podigne?
fala!
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
prasuvam za drugar:
dali i kade, na koja web stranica se objavuva info deka pasosot e gotov i moze da se podigne?
fala!
Пасошот ако е за пасош после сликањето кажуваат за колку време можеш да си го земеш. Исто како кај нас. А ако е за тоа дали си добил удостоверение, тогаш е на страната на министерството за правосудие, еве ти линк

http://www.justice.government.bg/emsg/
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Пасошот ако е за пасош после сликањето кажуваат за колку време можеш да си го земеш. Исто како кај нас. А ако е за тоа дали си добил удостоверение, тогаш е на страната на министерството за правосудие, еве ти линк

http://www.justice.government.bg/emsg/
Fala decki !
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Пасошот ако е за пасош после сликањето кажуваат за колку време можеш да си го земеш. Исто како кај нас. А ако е за тоа дали си добил удостоверение, тогаш е на страната на министерството за правосудие, еве ти линк

http://www.justice.government.bg/emsg/
Удостоверение на страната на ДАБЧ а граѓанство на правосудие а пасош во мвр да правите разлика со термините

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Удостоверение на страната на ДАБЧ а граѓанство на правосудие а пасош во мвр да правите разлика со термините

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Другар, јас од министерството зедов удостоверение за граѓанство, така пишуваше. Јас пасош имам одамна, а не сум вадела никакви документи ни од ДАБЧ, ни ништо. Така да извини што сум ги погрешила термините, пробав да му помогнам на човекот. Аман.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Другар, јас од министерството зедов удостоверение за граѓанство, така пишуваше. Јас пасош имам одамна, а не сум вадела никакви документи ни од ДАБЧ, ни ништо. Така да извини што сум ги погрешила термините, пробав да му помогнам на човекот. Аман.
Ок не проблем но се создава забуна со термимите и стално едно исто се повторува удостоверение за потекло од дабч, удостоверемое за граѓанство (државјанство по мк) од кога ќе имаш државјанство лесно е после за пасош л.к. и возачка проблем е државјанството (граѓанството)

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ок не проблем но се создава забуна со термимите и стално едно исто се повторува удостоверение за потекло од дабч, удостоверемое за граѓанство (државјанство по мк) од кога ќе имаш државјанство лесно е после за пасош л.к. и возачка проблем е државјанството (граѓанството)

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Види, јас вадев уште пред ДАБЧ да постои. А додуша јас не сум ни имала потреба за документи од таму затоа што јас имам родител бугарин. Така да верувам дека мојата постапка ептен е скратена за разлика од ова сега.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Некогаш ми доаѓа да излезам и да пијам до инфузија носење, кога ќе ми текне дека за интервју сум закажан за во следниот живот. :)

Заглавивме дечки.
кога ти закажаа?
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
За после 7ипол месеци.
Знаејќи дека пред месец дена закажуваа дата за 3,4 месеца од поднесување документи ми доаѓа да си заплачам.
Исто беше и 2012 да не мислиш поврзо идеше. После 5 месеци ми го закажаа мене. Од Август 2012 минав интрвју сеа за 10 дена треба да го подигнам пасошот. Се изначекав ама го земав. И ти ќе го земеш не се секирај.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom