Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Da prasam nekoj da ne znae:krajot na juli odnesov dopol.dokument.e sega od juli do sega statusot pred 1 mesec mi se smeni vo iscekava finalen status.da ne se ima nekoj od vas najdeno vo takva situacija ili slicna i sto ponatamu?dali ima nekoj nekakva informacija?inaku sum od 2013.fala mnogu.i cestito na tie sto zemaa.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
24
Поени од реакции
5
Pozdrav .. dali ima nekoj iskustvo .. od prekraten so molba da bide vraten na procedura ... ili dali postoi li takva opcija nekako da se vrati procedurata ???
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
2 слики мали како за пасош
Уплатница дека имаш уплатено за државјанство
Картончето со бројотот пример : 9xxx 2014 тој што го имаш твојот
И пасош за идентификација.
Кога ќе се качиш горе ти даваат лист мал еден на него треба да напишеш Име и Презиме секако на кирилица и бугарски. Потоа пишуваш дата 18.11.2015 кај тебе. Улица на пример ако си на владината таа е Леге 6 гр. Софија. И скратен потпис. Тоа е тоа. Ако имаш побарано да ти се врати дополнителниот документ ќе ти го вратат и пак ќе ти дадам мал лист исто име презиме,дата и образложени дека си го зимаш. Пример : Получавам си свидетелството од дедоми. Ако си однел свидетелство ако е книшка пипуваш книшка и така. Не е страшно ќе ти каже жената таму се.
Blagodaram mnogu :)
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Da prasam nekoj da ne znae:krajot na juli odnesov dopol.dokument.e sega od juli do sega statusot pred 1 mesec mi se smeni vo iscekava finalen status.da ne se ima nekoj od vas najdeno vo takva situacija ili slicna i sto ponatamu?dali ima nekoj nekakva informacija?inaku sum od 2013.fala mnogu.i cestito na tie sto zemaa.
So intervju pominato takov status?
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Ne.od dopolnitelna proverka.odnesov dok.od prva bratuceda vo juli i pred 1 mesec statusot mi se smeni vo iscakva finalen status.znaci ne sum bila na intervju,nisto takva nesto.zatoa prasav za mislenje.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Ne te svakam nemas intervju pominato a na dopolnitelna si ? Sto cekas ti drzavjanstvo ili proishod?
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Znaci ne.dokumenti prv pat podnesov vo 2013 preku ambasada.cekav dolg period za da kazat sto treba oti neznaev.togas isprativ mail do Dabc i mi rekoa da donesam dop.dokumenti so koj ke dokazam poteklo.vo juli ovaa godina odnesov dopol.dokumentii. pred 1mesec mi se smeni statusot.[DOUBLEPOST=1447339205][/DOUBLEPOST]Proishod
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
napisav no nikoj ne mi kaza neli mn luge nemame dopolnitelen dokument daj ako znae nekoj nema mi kazi kolku vreme toleriraat za dopolnitelni dokumenti pred da ja prekratat postapkata stvarno mi e bito
fala.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Епa штoм ти пишувa декa чекaш финaлен стaтус зa 4-5 денa би требaлo дa ти се смени вo "издaденo удoстoвoрение". Сo тoa имaш прoисхoд.
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Fala ti mnogu.mi dade nadez.da daj gospod da bide taka.pozz i fala uste ednas.ako imam nekoja informacija,ke pisam posekako.
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
decki ke moze li nekoj da mi objasne so znaci ova vcera mi se smeni statusot od dopolnitelna proverka na ova sega sto go postaviv
Zdravo pred kolku vreme dostavi dopolnitelen dokument.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
napisav no nikoj ne mi kaza neli mn luge nemame dopolnitelen dokument daj ako znae nekoj nema mi kazi kolku vreme toleriraat za dopolnitelni dokumenti pred da ja prekratat postapkata stvarno mi e bito
fala.
Toa nikoj ne moze da ti dade tocen odgovor. Okolu sredinata na oktomvri bea prekrateni predmetite do broj 6000/2013. Segasnata situacija do koj broj se stignati, ne znam.
Ako nemas bilo kakov dopolnitelen dokument od rodnini, moja preporaka e da se odnese potvrda od BKK, za da ne bide prekratena postapkata.
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Toa nikoj ne moze da ti dade tocen odgovor. Okolu sredinata na oktomvri bea prekrateni predmetite do broj 6000/2013. egasnata situacija do koj broj se stignati, ne znam.
Ako nemas bilo kakov dopolnitelen dokument od rodnini, moja preporaka e da se odnese potvrda od BKK, za da ne bide prekratena postapkata.
jas sum isto 2013 broj 138-- konecno najdov dobar dokumet licna karta od pradedomi onaa zelena od 1913 pisuva carstvo na bugarija pa prasuvam da ne nedaj gospod me prekratat bas koga najdov dokument inace brzam ovie denovi da sredam .ali sepak fala za informacijata .ako ima nekoj so konkretna brojka na meseci koi toleriraat neka pisi pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom