Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
23
zdravo na site, ke ve molam za mislenje okolu mojov slucaj.
iako letovo juli 2015 isprativ dopolnitelni dokumenti (preku izvodi povrzan do vujko mi koj ima bg pasos)statusot pred 1 nedela mi e smenet od zadolzitelna vo vraten na dopolnitelna, brojceto mi e 6712/2014 .
mozno li e seuste da gi nemaat pregledano dopolnitelnite ... fala vi odnapred
 
Член од
27 август 2015
Мислења
73
Поени од реакции
22
Дечки ако може некој да ми ми предложи некој стварно добар посредник по порака (безврска дали е скап или ефтин). Планирам да аплицирам за месец дена, бугарски роднини имам 3ти братучеди и двајца дедовци кои живеат во Бугарија од 1930та година. Презиме мие на -ов. Дали некако со нивни документи можам да аплицирам?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Дечки ако може некој да ми ми предложи некој стварно добар посредник по порака (безврска дали е скап или ефтин). Планирам да аплицирам за месец дена, бугарски роднини имам 3ти братучеди и двајца дедовци кои живеат во Бугарија од 1930та година. Презиме мие на -ов. Дали некако со нивни документи можам да аплицирам?
Kakvi mesec dena bre coveku neli citas gore deka zakazuvaat veke za dekemvri 2016 godina...
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Не ме разбра :D, викам сакам да ја почнам процедурата за месец дена. А кога ќе ми закажат тоа до нив е :D.[/quo
Ако имаш двајца дедовци во бугарија,тогаш поврзи се со нивни изводи или умреници ,не ти требаат 3 братучеди зошто тешко дека ќе ти признаат потекло.Дабч признава до втор браучед али и тоа не мора да значи.зошто законот уште не е на сила.Процедурата ја почнуваш кога ќе ги предадеш документите,а не кога ги собираш документите.Најрано за почнување процедура е декември 2016.Ако имаш време и контакти со роднините таму најдобро ти е сам да си собереш и се поврзеш со нив
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo na site vo forumov sakam da prasam nesto otkoga ke odneses dopolnitelni dokumeti kolku vreme se ceka za promena na statusot od dopolnitelna vo zadolzitelna procedura. Pozdrav.
 
Член од
23 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
Imase nekoj od clenovite napisano deka toj dean skacka od kumanovo gi zeznal mislam deka lorena toa go napisa no poveke kako sto gledam nee aktivna zatoa sto si go zemaa pasosot so maz i i zaminaa vo stranstvo(pasosot go zemaa otkako go smenija toj dean i fatija nov posrednik)no sepak eve neka kaze nekoj dali imal iskustvo so toj posrednik.
planiram da pocnam procedura preku DEAN SKACKA od kumanovo.dali e dobar ili e use nekoj od prevarantive.
Дечки ако може некој да ми ми предложи некој стварно добар посредник по порака (безврска дали е скап или ефтин). Планирам да аплицирам за месец дена, бугарски роднини имам 3ти братучеди и двајца дедовци кои живеат во Бугарија од 1930та година. Презиме мие на -ов. Дали некако со нивни документи можам да аплицирам?
ima dobar posrednik od kratovo ako sakas i ne e prevarant
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
zdravo na site, ke ve molam za mislenje okolu mojov slucaj.
iako letovo juli 2015 isprativ dopolnitelni dokumenti (preku izvodi povrzan do vujko mi koj ima bg pasos)statusot pred 1 nedela mi e smenet od zadolzitelna vo vraten na dopolnitelna, brojceto mi e 6712/2014 .
mozno li e seuste da gi nemaat pregledano dopolnitelnite ... fala vi odnapred
nikolovski89 eve dokaz deka se stignati do 7 iladi no ti nemora da veruvas ako sakas :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom