Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Статус'т на зајавлението е : Отказ
по ова значи дека сум одбиена и треба да пробам втора среќа, ако може некој да ми помогне со мислење или искуство
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Kral e na prevarantite! Zdruzenie bez postojana adresa, bez postojan i vo sekoe vreme dostapen telefon, bez konkretna informacija. Ne e eden sto se izgorel so nego za zal
Јас се обратив кај него. Тој самиот ми рече да почекам, не сакаше да ми даде уверение, затоа што не беше сигурен дека ќе ми врши работа. Тоа не е преварантско, тоа е токму обратно од преварантско. А тоа со адресата и телефонот не ми кажува ништо, јас не би го клеветел така без да ги знам причините.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
590
Поени од реакции
603
Извинете дечки малку прашањево е оф-топик ама дали некој знае со македонски пасош дали може да се патува до Британија без виза ? за неколку дена прашувам не за подолго време .
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.422
Поени од реакции
4.913
Извинете дечки малку прашањево е оф-топик ама дали некој знае со македонски пасош дали може да се патува до Британија без виза ? за неколку дена прашувам не за подолго време .
Неможе, мораш да имаш виза.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Ве молам прашањата за интервју.Ми ги постираше еден член од форумот му Благодарам но,никако да ги данлодирам,ве молам за помош.Ви Благодарам
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
32
Поени од реакции
6
Здраво...Дали можи да се извади бугарски пасош ако имаш роднини во бугарија...ако можи која е процедурата?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Pozz do site .. Dali nekoj od na forumov zel drzavjanstvo so ftor bratuced ? Jas sum od 2012 950* i seuste sum na doponitelna moja drugarka brojce do mene e odbiena no ne podnese nikakov dokument . Dali jas imam shansi da si zemam drzavjanstvo ? Fala vi unapred za odgovorite ... Pozz
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
otkako ke odneses dopolnitelen dokument za kolku vreme ke se smeni toa dopolnitelna od iskustvo nekoj da kaze
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
44
Поени од реакции
28
toa e tesko da se odgovori na primer mene mi bese za 2 meseci nekoi od forumot vikaat 6 nekoi 8 meseci .ocigledno e se zavisi od niv.isto taka za potpis jas cekav 20 dena a znam luge sto cekaa i po 3 meseci najdolgo
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
дали некој имаат одбиено ако нешо утнал во интервјуто... од овие ситните прашања, на пример Дали имаш роднини во бугарија а ти и викаш дена немаш...
 

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Ako nekoj IMA iskustvo koga ja prakaat postata vo ambasada,izdaden mi e proishodot na 4 avgust pa koga bi go pratile od dabc vo ambasada?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom