Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
lugje lugje vazna vest, MENE pEtaR kolev MI reCE deka ova godina mn skapi ke bidaT piPERKITE za ajvar :) daj oladete malce so Petar Kolev, ima na internet intervju od Petar Kolev i kazano e tamu ubo so misli i kako misli. vaka poedinecni poraki i naslusuvanja ne se za vervanje
Jas ne dadov dezinformacij samo spodeliv razgovor so Petar. Kolev i go slikav razgovorot za da ne siraat dezinformacij nekoj lica pozdrav a ako my rekle na pepibe deka e mn losa sostojbata valda ima se iznervirano coekot od nego za da my kaze taka znaci I toj e coek ama ako my dosaduvas mn so pisuvanje I prasanja I toj ke te otkaci toe so imam da kazam pozdravv :)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Дечки трпение - спасение, се ќе биде во свое време, почекајте законот да почне да се применува, резултатите не можат да се знаат веднаш, ќе знаеме тек 2016 како ќе биде што ќе биде, пошто законот дур почне да се применува асално мора да помине време. Џабе само го полниме форумов со шпекулации, неизвесност не јаде сите знам, ама факт е дека ќе биде неизвесно уште многу месеци.
 
Член од
2 мај 2015
Мислења
46
Поени од реакции
34
може е смешно што ќе прашам ама....Кој е Петар колев? Мн пати на форумов се спомнува .....
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
126
може е смешно што ќе прашам ама....Кој е Петар колев? Мн пати на форумов се спомнува .....
Резултати од пребарување на Google:

"Петар Колев, член на извршниот комитет на ВМРО БНД на бугарскиот ултранационалист Красимир Каракачанов".

"ВМРО - Бугарско Национално Движење е националистичка политичка партија во Република Бугарија чиј лидер е Красимир Каракачанов."
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Prva bratucedka od na majka mi stranata a cekam i od arhivot od na tatko mi stranata pradedo mi bil bugarski vojnik.
Stom stigne pravo u agencijata:)
Се надевам дека ќе го споделиш крајниот резултат за некоја недела т.с дали ти издале произход од ДАБЧ па да имаме информација од прва рака (y).
 
Член од
2 мај 2015
Мислења
46
Поени од реакции
34
Резултати од пребарување на Google:

"Петар Колев, член на извршниот комитет на ВМРО БНД на бугарскиот ултранационалист Красимир Каракачанов".

"ВМРО - Бугарско Национално Движење е националистичка политичка партија во Република Бугарија чиј лидер е Красимир Каракачанов."
ne ni pretpostavuvav .... :) kako i da e blagodaram
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Друже не летај,не си измислил топла вода!Не значи ако ти ги примиле документите дека ќе земеш произход и државјанство.Јас вакви трчи лажи како тебе, не би ги пуштил ни да поминат покрај ДАБЧ и министерство за правос'дие,а камоли да аплицираат за б'лгарско гражданство.
;) без нервоза за трчи лажи че видиме за некој ден
поздрав
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
sanos_a od kaj ti e informacijata ,i dali si siguren deka e 100% tocna?Posto ako e ova vaka znaci deka ima pomestuvanje odnosno olesnuvanje vo procedurata.Mojot posrednik vcera mi se javi i mi go kaza ova so prvi bratucedi deka e tocno,megjutoa dali e oficijalen stav ili samo saka kesh da zeme neznam zatoa te prasuvam dali imas 100% oficijalna tocna informacija?Pozdrav!
ова ми е информација од посредникот, човекот е сигурен, не е преварант, ми кажа дека и за произход може да се поднесе со докуметни од прв братучед, брат, сестра, чичко, вујко....
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
114
Поени од реакции
143
Здраво дечки,
Може некој да ми каже од прилика во каква форма е бројчето што го даваат од ДАБЧ за происход (мене лично ми е за Дупликат происход)... Пример дали е двоцифрен број како што гледам на мене кај што пишува Вх. Номер ???
И дали има некој со излезено происход во Мај поднесено ???
Поздрав и убав ден[DOUBLEPOST=1434957970][/DOUBLEPOST]
mozeli od prekatena postapka dokumentite da se vratat vo zadolzitelna procedura .
Може ако однесеш дополнителни документи. Што документи однесе? и дали однесе воопшто?
НЕ може..однесов воена книшка и не ми ја примија,,,за жал треба пак одново !!!
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Lion11 spored koi informacii? moze li podetalno da kazes od kade se tie informacii?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom