Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Не мора да ти излезе во протокол. Можеш за секоја сигурност да си испринташ од екран известувањето дека преписката ти е вклучена во указ и да си го носиш бројчето што ти го дадоа од министерството ама мислам дека ни тоа нема да ти треба. Мене ништо не ми побараа од тоа, само пасошот им го покажуваш, и нормално таксата што треба да ја платиш.
Беше да се сликаш?
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
a MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KAKO GLASI TOJ ZAKON GO IMA LI VO PISANA FORMA NEKOE INFO OKOLU TOA
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Не мора да ти излезе во протокол. Можеш за секоја сигурност да си испринташ од екран известувањето дека преписката ти е вклучена во указ и да си го носиш бројчето што ти го дадоа од министерството ама мислам дека ни тоа нема да ти треба. Мене ништо не ми побараа од тоа, само пасошот им го покажуваш, и нормално таксата што треба да ја платиш.
Ako sakas da mi pomognes kaj da go vidam toa deneska se slusnav so posrednikot pak i eden mese mi vika se ceka na potpis or prezidentot i pona da me faka nervoza vise neznam kako da vidam Ti blagodaram
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Ako sakas da mi pomognes kaj da go vidam toa deneska se slusnav so posrednikot pak i eden mese mi vika se ceka na potpis or prezidentot i pona da me faka nervoza vise neznam kako da vidam Ti blagodaram
https://mjs.bg/emsg/
Овде напиши го бројот што ти го дале на интервју и годината кога си бил на интервју.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Ok vidov pisuva prepiskata se namira zadolzitelna procedura a posrednikot se ceka na potpis pa ne da me nervira oti me laze ama ete mora da cekam sto da pravam
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Ok vidov pisuva prepiskata se namira zadolzitelna procedura a posrednikot se ceka na potpis pa ne da me nervira oti me laze ama ete mora da cekam sto da pravam
Ако ти пишува „преписката се намира в’в задолжителна процедура“ значи дека не ти е разгледана. Сигурен ли си дека точен број внесуваш?
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Ok vidov pisuva prepiskata se namira zadolzitelna procedura a posrednikot se ceka na potpis pa ne da me nervira oti me laze ama ete mora da cekam sto da pravam
Прво треба молбата да ти биде одобрена од советот по државјанство,потоа следи потпис од вицепретседателот и на крај указот.Значи имаш уште за чекање.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Ако ти пишува „преписката се намира в’в задолжителна процедура“ значи дека не ти е разгледана. Сигурен ли си дека точен број внесуваш?
da da taka mi pisuva na kartonceto sto mi go napisaa brojot koga bev na intervju
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Сега ќе одам нареднава недела. Работата оди побавно со посредник.
Јас бев сам, пред две недели, отидов у главната мвр за брза постапка ама не ми дозволија, и ќе ти бараат потпишани декларации од двајца бугари да потврдат дека си тоа ти, го искомплицирале ептен
 
Член од
13 мај 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Не мора да ти излезе во протокол. Можеш за секоја сигурност да си испринташ од екран известувањето дека преписката ти е вклучена во указ и да си го носиш бројчето што ти го дадоа од министерството ама мислам дека ни тоа нема да ти треба. Мене ништо не ми побараа од тоа, само пасошот им го покажуваш, и нормално таксата што треба да ја платиш.
Okej fala za info :) uste nesto ke te pozamaram kolku cini taa taksa sto treba da se plati? Pozz
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
a MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KAKO GLASI TOJ ZAKON GO IMA LI VO PISANA FORMA NEKOE INFO OKOLU TOA DAJ TE BRE LUGE PUSTETE GO TOJ ZAKON AKO GO IMA NEKOJ NE MOZAM DA GO NAJDAM NA INTERNET
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
89
Поени од реакции
81
Okej fala za info :) uste nesto ke te pozamaram kolku cini taa taksa sto treba da se plati? Pozz
Во банка 50 лева + 5 лева провизија. Цела постапка за подигнување на удостоверението некои членови на форумов ја имаат објаснето многу убаво во постовите од околу 15 до 20 април.
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
a MOZE LI NEKOJ DA MI KAZE KAKO GLASI TOJ ZAKON GO IMA LI VO PISANA FORMA NEKOE INFO OKOLU TOA DAJ TE BRE LUGE PUSTETE GO TOJ ZAKON AKO GO IMA NEKOJ NE MOZAM DA GO NAJDAM NA INTERNET
ЗАКОН ЗА Б'ЛГАРИТЕ, ЖИВЕЕштИ ИЗВ'Н РЕПУБЛИКА Б'ЛГАРИја
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2134916612

Само нема да ти брка работа тоа што ќе знаеш што пишува,ако немаш документ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom