Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
8
Добро бе, се логирате за да замарате постојано со истите прашања ? Колку човек е подобар и сака да ви помогне, уште толку на грб. Кај ништо не споделувате, со недели ги лупате истите прашања ја труете темата со глупи прашања, а мене не ме мрзело да читам 300 страници ама тебе тешко ти е да провериш дека некој ти го одоговорил прашањево лично на страна 323 и ти постирал линк од архивите со сите МОЖНИ информации. ???? Еве пошто те мрзи, изџвакано, тука треба да пишеш, повели : v.tarnovo@archives.government.bg
moram like da kliknam...
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
http://www.vmro.bg/б'лгарски-д'ржавни-м'же-се-срештнаха-с'с-с'народниците-ни-в-македонија/
Изгледа дека БККС се враќа во игра за сите оние кои немаат стари документи.
Trpenie- spasenie drugar, misla za kratok vremenski period ke trgne rabotata!:)[DOUBLEPOST=1427735234][/DOUBLEPOST]Sega se cuv so posrednikot, prasav dali da nosam od prvi bratucedi izvodi, mi rece da gi povrzam i da gi vnesam, i deka od maj veke ke pocnat da pustaat, predhodno ako se nelazam misla deka ne gi primaa dokumentite ako ne se od pradedo,prababa... A sega veke pocnati se da gi zemaat!
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Петар Колев ќе има нова обиколка во македонија тој шо пропушти можи да оди сега еве распоред ;
Вторник : Делчево, штип
Среда : Кочани, Виница, Берово
Четврток : Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола
Петок : Охрид, Кичево, Тетово
Сабота : Скопие, Куманово
Недела : Радовиш, Струмица
Zdravo Goran. Za Skopje - kade i vo kolku casot? Ili ako znaes kade da se javam za informacii, telefonski broj? Fala i pozdrav
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Trpenie- spasenie drugar, misla za kratok vremenski period ke trgne rabotata!:)[DOUBLEPOST=1427735234][/DOUBLEPOST]Sega se cuv so posrednikot, prasav dali da nosam od prvi bratucedi izvodi, mi rece da gi povrzam i da gi vnesam, i deka od maj veke ke pocnat da pustaat, predhodno ako se nelazam misla deka ne gi primaa dokumentite ako ne se od pradedo,prababa... A sega veke pocnati se da gi zemaat!
ЧУЛ ТЕ ГОСПОД.....
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
zdravo , dali znae nekoj kolku vreme se ceka za drzavjanstvo dokolku zenata ima BG drzavjanstvo ?
А во случајов што ќе ти е државјанството кога можеш да работиш со пасошот на жена ти, мои роднини така направија, жената има бг пасош во германија се, и двајцата имаат дозвола за работа, само треба да се пријавиш таму негде, распрашај се каде треба не знам во моментов.[DOUBLEPOST=1427747449][/DOUBLEPOST]
Decki ve molam , da ne listam po stranici , da mi odgovorite na slednovo :
imam nekoj si dedo koj sluzel vo bugarska vojska , sega sakam da pobaram nesto vo arhiv ... no ne znam vo koj kako i sto .
Znam samo negovo ime , prezime , koga e roden -pocinat , kade e roden , i maticen broj , dali e dovolno ? Ve molam pisheteja stranata na koja mozam da najdam nekakov kontakt so arhivot.... BLAGODARAM!!
Не е доволно. Треба да знаеш во кој полк, дружина или рота бил, итн, повеќе информации каде служел.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.174
Поени од реакции
1.040
Ќе носам доп документи од втор братучет поврзани со изводи па што сака нека буде :d
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
Ve molam dali moze nekoj da mi kaze dali vrsat prevod i legalizacija na dokumenti vo bugarska ambasada i kako se zakazuva termin! I se razbira dali toa za den dva se zavrsuva ili se ceka mnogu.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Ve molam dali moze nekoj da mi kaze dali vrsat prevod i legalizacija na dokumenti vo bugarska ambasada i kako se zakazuva termin! I se razbira dali toa za den dva se zavrsuva ili se ceka mnogu.
Prevedi si gi dokumentite kaj preveduvac, i odnesi gi vo ambasada za legalizacija, ne se zakazuva i moze da gi zemes i istiot den ili najkasno drugiot zavisi kolku imaat rabota
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
a kade ima ovlasten preveduvac?? mi rekoa ima lista na sajtot na ambasada ama nema
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
8
А во случајов што ќе ти е државјанството кога можеш да работиш со пасошот на жена ти, мои роднини така направија, жената има бг пасош во германија се, и двајцата имаат дозвола за работа, само треба да се пријавиш таму негде, распрашај се каде треба не знам во моментов.[DOUBLEPOST=1427747449][/DOUBLEPOST]
Не е доволно. Треба да знаеш во кој полк, дружина или рота бил, итн, повеќе информации каде служел.
Ќе се потрудам да научам повеќе , бидеќи е починат не знам што ќе направам .....
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Da ima soopstenie.. zalno veke stana rabotava
eden mesec cekavme za edno soopstenie a porano gi pustaa sekoja nedela i da prodolzea sega ke bea veke 2014 veke poveke brojki. Ama ne sega i tekna bog znae sto e rabotava sto se slucuva ta ja odolzuvaat 2014 istoriska veke stana
i toa pak edni isti brojki od pamtivek plus dodatok 16000 ako gi vrakaat se edni isti brojki vaka neznam do kade ke ja napravat praistoriska rabotava + ne mi e jasno kako uspevaat sa se snajdat so istovremeno raboteejki do tri godini 2012 2013 i 2014 veke nesto sitno.. i da ja pocnat 2014 kasa popara tri godini vo edno neznam luge gospod neka ni e na pomos!

edit: vikate pocaa da ja opravat rabotata ajde ima nadez ova ona i jas mislev taka ama zalnoto e sto ne e taka.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
a kade ima ovlasten preveduvac?? mi rekoa ima lista na sajtot na ambasada ama nema
пред влезот на амбасада , не на сајтот, и многу е лесно да најдеш преведувач, пиши на нет пребарај, или златна книга
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom