Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Feisty...можеби е попаметно да причекаш месец два, можеби ќе се смени процедурата...јас да сум на твое место би пробала..

Поздрав и среќно[DOUBLEPOST=1423847596][/DOUBLEPOST]Со среќа нека е kurle.1981 !
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Дедо ми е роден 1926 починат е, негов прв братучед е роден 1940. Уште е жив, роден е во село кое било окупирано од Бугарија. Има ли шанси со ова некако да пробам?
[DOUBLEPOST=1423848096][/DOUBLEPOST]Да, и обавезно напиши дека селото било окупирано од нив. Така ќе ги зголемиш шансите.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
sto ke bide sega so lugeto sto vadea uverenija od BKK,i gi dostavuvaa kako dop.dokumenti za da dobijat proizhod,ili sto cekaat drzavjanstvo?
jas vo noemvri mesec kako dop.dok.za proizhod bitola vo konzulatot dostaviv deklaracija fakticki izjava zaverena na notar za bugarska samosvsest odnosno narodnost,i uverenie od bugarskiot kulturen klub vo strumica.koga gi dostavuvav dokumentite mi rekoa deka do mart mesec bi trebalo da ima povraten odgovor,no ssega pisuva deka klubot e izbrisan od registarot na DABC sto mislite dali imam sansi da mi odobrat proizhod ili povtorno nesto ke se desi neubo,oti veke godina ipol cekam proizhod. i dali nekoj ako ima informacija dali ke stasa posta vo mart ili ke se odolgovleci poradi biranjeto na nov precedatel na DABC ?
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
cestito kurka i so zdravje da go koristis passportot a sto brojce si i koga ti se smena
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
ЗДРАВО на сите,вака гледам рано насабајле бугарска емисија со име ДЕНОТ ЗАПОЧВА канат многу министри пред три дена бесе КАРАКАЧАНОВ денес претседателот на ВМРО БНД им поставуваат прашања од секаков тип дали некој сто знае бугарски може да им пушти некое прашање на нивната FACEBOOK страница за нашите пасоши????благодарам за било што....
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
27
Поени од реакции
17
ЗДРАВО на сите,вака гледам рано насабајле бугарска емисија со име ДЕНОТ ЗАПОЧВА канат многу министри пред три дена бесе КАРАКАЧАНОВ денес претседателот на ВМРО БНД им поставуваат прашања од секаков тип дали некој сто знае бугарски може да им пушти некое прашање на нивната FACEBOOK страница за нашите пасоши????благодарам за било што....
Какво сакаш да питаш ?
Па и да го напишеш на вашта норма, пак ке те раберат. Нема гаранција, дали ке одговорат ако е написано на БГ.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
140
Поени од реакции
124
ЗДРАВО на сите,вака гледам рано насабајле бугарска емисија со име ДЕНОТ ЗАПОЧВА канат многу министри пред три дена бесе КАРАКАЧАНОВ денес претседателот на ВМРО БНД им поставуваат прашања од секаков тип дали некој сто знае бугарски може да им пушти некое прашање на нивната FACEBOOK страница за нашите пасоши????благодарам за било што....
nikogas ne postavuvaj prasanje sto ke se sluci so nasite pasosi! Tokmu poradi tie pasosi mnogu raboti se vlosija! Prasaj sto se slucuva so bugarite zad granica, dali za nas bugarite zad granica ke se olesni procedurata za dokazuvanje na poteklo i dobivanje drzavjanstvo. Ako sakas pisi mi na poraka jas ke ti napisam na bugarski
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
59
Поени од реакции
20
Има ли некој што има земено скоро од Дабч произход без разлика дали нов или дупликат?
Мене посредникот ми вика дека ми е потпишан дупликат иначе ама пошо се чекало нов претседател демек затоа не го издаваат сеуште

Jas podnesov za proizhod na 27 11 2014 ii uste nemam nikakvi vesti i od posrednikot mi vikase demek na krajot od februari ke bilo i nez so ke bidee i jas eve ako ima nekoj da kaze so da pravime ok inaku te razbiram skroz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Zdravo na site ako moze da prasam ako podnesam izvodi od pradedomi i dedomi prevedeni na BG dali ke mi pomognat vo dobivaneto drzavjanstvo.blagodaram
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
znae nekoj nesto vo vrska so predhodno postavenoto prasanje ve molam drugari

sto ke bide sega so lugeto sto vadea uverenija od BKK,i gi dostavuvaa kako dop.dokumenti za da dobijat proizhod,ili sto cekaat drzavjanstvo?
jas vo noemvri mesec kako dop.dok.za proizhod bitola vo konzulatot dostaviv deklaracija fakticki izjava zaverena na notar za bugarska samosvsest odnosno narodnost,i uverenie od bugarskiot kulturen klub vo strumica.koga gi dostavuvav dokumentite mi rekoa deka do mart mesec bi trebalo da ima povraten odgovor,no ssega pisuva deka klubot e izbrisan od registarot na DABC sto mislite dali imam sansi da mi odobrat proizhod ili povtorno nesto ke se desi neubo,oti veke godina ipol cekam proizhod. i dali nekoj ako ima informacija dali ke stasa posta vo mart ili ke se odolgovleci poradi biranjeto na nov precedatel na DABC ?
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Како да проверам дека преведените и легализирани документи ми се предадени,бројче немам а посредников уште со полиција да почнам да го бркам:).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom