Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
jas podnesov kopija od rabotnicka kniska na dedo mi kade pisuva deka e bugarin i sto ako podnesov koga se javiv vcera i mi rekoa da se javam vo fevruari 2015 a jas podnesov vo fevruari 2014 znaci nemam zborovi
kniskata ja dostavi pri podnesuvanjeto na dokumentite za proishodot?i vcera taka ti rekoa.
neznam i jas nemam zborovi i mnogu sum razocaran ova e katastrofa, megu nivnite institucii vladee haos nisto ne se znae a i vo ambasadata i konzulatot ic ne gi boli glava imase i nekoj drug isto pisano,jas znaci vo konzulatot gi imam kontaktirano poveke pati do kadee procedurata nema nisto prasaj nareden mesec potoa pak isto posledno gi prasav da ne nee nesto vo red edna godina cekam uste nisto nema,ne sve e vo red mi rekoa prasaj nareden mesec i na kraj za ova da se desi,sega uste edna god ke treba da cekame za proishod,i neznam kaj ke baram nekoj dok nemam nisto.
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Bese nekoj do kkubot vo strumica sea brzo?dali da se potegam od Skopje denes natamu?
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
kniskata ja dostavi pri podnesuvanjeto na dokumentite za proishodot?i vcera taka ti rekoa.
neznam i jas nemam zborovi i mnogu sum razocaran ova e katastrofa, megu nivnite institucii vladee haos nisto ne se znae a i vo ambasadata i konzulatot ic ne gi boli glava imase i nekoj drug isto pisano,jas znaci vo konzulatot gi imam kontaktirano poveke pati do kadee procedurata nema nisto prasaj nareden mesec potoa pak isto posledno gi prasav da ne nee nesto vo red edna godina cekam uste nisto nema,ne sve e vo red mi rekoa prasaj nareden mesec i na kraj za ova da se desi,sega uste edna god ke treba da cekame za proishod,i neznam kaj ke baram nekoj dok nemam nisto.
a treba original dokument da dostavam,jas kopija dostaviv
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Blagodaram Na brzata informacija.kkubot vo Skopje povekje ne postoi? Mora da se odi do strumica?
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
185
Немој да го лажеш човекот. Јас работам во Германијаи ја поминав целата процедура за сопругата моја. Потребна е ВИЗА (за спојување на семејство) од амбасадата на било која европска земја .во Скопје. И нема право веднаш за работа а богами документот односно визата не се вади лесно туку напротив многу тешко. На пример за Германија покрај многуте документи еден од најважните услови е познавање на германски јазик на ниво Б1/Б2, и ако сите документи се во ред чекањето е 6-8 недели
Тоа што важи и за државјаните на земјата-членка на ЕУ тоа важи и за граганите на ЕУ кои живет во таа држава... Мене ми е јасно дека ништо не е лесно но е полесно...
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Тоа што важи и за државјаните на земјата-членка на ЕУ тоа важи и за граганите на ЕУ кои живет во таа држава... Мене ми е јасно дека ништо не е лесно но е полесно...
da jas imam prijatel ima bugarski pasos i se ozeni tuka vo makedonija i za minaa za danska sega ona tamu raboti isto kako da ima pasos,a nema nego ima prestoj
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
samo sto se vrativ od konzulat vo bitola,tocno edna godina pomina..a proishod nema...treba da podnesam dokument za dopolnitelen dokaz. neka si ja ebat majkata.odam vo sofija.koj znae posrednik od prilep,bitola,kavadarci..neka mi javi.molam!
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
36
Поени од реакции
23
здраво да прашам дали некој знае дали клубот од струмица издава потврда ако однесам документи од втор братучед со бугарски пасош бидејки немам стар документ ниту прв братучед со бугарски пасош.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
samo sto se vrativ od konzulat vo bitola,tocno edna godina pomina..a proishod nema...treba da podnesam dokument za dopolnitelen dokaz. neka si ja ebat majkata.odam vo sofija.koj znae posrednik od prilep,bitola,kavadarci..neka mi javi.molam!
druze i jas sum vo ista situacija kako tebe i jas edna god cekam proishod i nisto,te molam kazimi podetalno sto ti rekoa vo konzulatot od ko ke odneses za kolku vreme bi stignal proishodot pak edna godina cekanje?
i kako planiras vo sofia od novo da pocnuvas procedura imas nekakov dokument za poteklo ili kako??
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
slusnav deka posle izborite ke se znaelo sto kako ako pobedel borisov ,vo noemvri,togas ke bilo polesno i mi rekoa togas da se javam za proishodot vo noemvri
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom