Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
На интервју бев во месец Јули 2013 година во Конзулатот во Битола, но сеуште чекам бројче, а некои кои поминале интервју во 2014 сега добиле бројчиња. Се јавив во Конзулатот ми рекоа дека сум во процедура но ете некои од тој период сеуште немале бројчиња. Знае ли некој што е проблемот?
Фала ви однапред
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
На интервју бев во месец Јули 2013 година во Конзулатот во Битола, но сеуште чекам бројче, а некои кои поминале интервју во 2014 сега добиле бројчиња. Се јавив во Конзулатот ми рекоа дека сум во процедура но ете некои од тој период сеуште немале бројчиња. Знае ли некој што е проблемот?
Фала ви однапред
како што свакам преку конзулат или амбасада далеку по споро оди работата или така ми се чини? јас 2013 јули бев софија на интервју, со бројче сум од денот на интервјуто и еве 1 година и 2 месеци статусот ми се нема сменато. А цела процедура ја почнав декември 2012та. Рачунај сеа колку иде свеo_O
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
sakam da prasam od kako ke se zeme potvrdata ili uverenie od klubot vo strumica sto go izdavaat potoa podnesuvas dokumenti za drzavjanstvo do ministerstvoto na pravosudie i si vrvis intervju ili podnesuvas dok za proizhod do drzavnata agencija za blgarite vo stranstvo???
i dali nekoj znae koga treba da pocnat da izdavaat potvrdi i za tie sto nemaat familija so bg pasos?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
65
Поени од реакции
31
Здраво на сите :) .. Јас бев вратен на дополнителна проверка , после тоа поднесов документ за потекло , дали некој знае за колку време треба да ми одговорат дали документот е прифатен? Фала однапред
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Здраво на сите :) .. Јас бев вратен на дополнителна проверка , после тоа поднесов документ за потекло , дали некој знае за колку време треба да ми одговорат дали документот е прифатен? Фала однапред
Okolu dva meseci, ako ne odolzat zaradi izborite.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
143
Поени од реакции
56
Здраво на сите :) .. Јас бев вратен на дополнителна проверка , после тоа поднесов документ за потекло , дали некој знае за колку време треба да ми одговорат дали документот е прифатен? Фала однапред
каков е тој документ за потекло, имаш бугарски или ?
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
dali znae nekoj sto vagal uverenie od klubot ili e informiran od strumica,so toa uverenie se podnesuva dokumenti za proizhod do DABC ili toa ti e proizhod i si podnesuvas dokumenti za drzavjanstvo??
i koga bi trebalo da pocnat da izdavaat i za tie sto nemaat rodnini so bg pasos?
fala od napred
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
dali znae nekoj sto vagal uverenie od klubot ili e informiran od strumica,so toa uverenie se podnesuva dokumenti za proizhod do DABC ili toa ti e proizhod i si podnesuvas dokumenti za drzavjanstvo??
i koga bi trebalo da pocnat da izdavaat i za tie sto nemaat rodnini so bg pasos?
fala od napred
Колку што знам, ДАБЧ не е укината, значи уверението е дополнителен документ за происход, покрај другите, ориг. крштеница и др.Тоа го пишува и на нивната страница.Наскоро.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Колку што знам, ДАБЧ не е укината, значи уверението е дополнителен документ за происход, покрај другите, ориг. крштеница и др.Тоа го пишува и на нивната страница.Наскоро.
znam i jas deka DABC nee ukinata,no so eden prijatel razgovarav i vikase deka toa e vsusnost proishod i si poddavas dokumenti za drzavjanstvo,neznam tocno.??
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
znam i jas deka DABC nee ukinata,no so eden prijatel razgovarav i vikase deka toa e vsusnost proishod i si poddavas dokumenti za drzavjanstvo,neznam tocno.??
Да прашам дали некој документот од струмичкиот клуб го однел како дополнителен документ во конзулат во Битола, амбасадата во Скопје или Софија и дали истиот му бил прифатен т.е дали е валиден? Марко клабер колку посто си сигурен дека тоа е происход?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom