Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Задолжителната е пред да ти го потпишат указот. Од задолжотелна може да дојде до дополнителна.
Дополнителната е дали да ти го потпишат указот. Од дополнителна сигурно доаѓа до задолжителна.

Е сега ти разјасни си сам во која катергорија припаѓаш. :)
ti blagodaram
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
И после можеш да се сликаш со тој престој и тоа кај Адем у Фото студио Чаир. Постојан престој не значи НИШТО. Не можеш да идеш..
So tie parite vekje ne potece. I so sekoj muabet teras nakaj of-topik.
Daj napustija temava ako ne. Za dobroto na site.
 
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
Dobro sto e sega so tie novi proizhodi i zasto pak da gi vadime jas izvadiv i podnesov uste od koga me vratija na dopolnitelna vo oktomvri minatata godina zaedno so izvodite na baba mi dedomi samo makedonski se ne se bugarski sega citam deka dosta podnele za proizhod ama nov i sto so toa ako smeam da prasam ima nekoja izmena ili prosvetlete me malku.[DOUBLEPOST=1410390330][/DOUBLEPOST]
So tie parite vekje ne potece. I so sekoj muabet teras nakaj of-topik.
Daj napustija temava ako ne. Za dobroto na site.
Potece ne da potece BALONIIIIIIIIIII VEKE POLETAV AMAN BRE STO COVEK KE BESE
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
7
Задолжителната е пред да ти го потпишат указот. Од задолжотелна може да дојде до дополнителна.
Дополнителната е дали да ти го потпишат указот. Од дополнителна сигурно доаѓа до задолжителна.

Е сега ти разјасни си сам во која катергорија припаѓаш. :)
Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
Исто и на мене ми испаѓа вака, дали ова значи дека сум бил на ``дополнителна`` или одам од ``задолжителна`` на ``дополнителна``... Ч)
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.
Исто и на мене ми испаѓа вака, дали ова значи дека сум бил на ``дополнителна`` или одам од ``задолжителна`` на ``дополнителна``... Ч)
Може да се и двете. Ако е бројот 10000+/13, сигурно не бил на допонителна.
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
Дали има некој појма кога ке ги почнат 10000+, на самиот почеток сум, чекам провервам секој ден али ништо :(
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Се раширја муабети дека стигна поштата во конзулатот во Битола.. Од добри извори ми е инфомрацијата. Јас одам в понеделник да си го земам бројчето.

Ме интересира:
1. Кај се проверува каков е статутсот на случајот(на која страна се внесува бројчето за да видиш)???
2. Колку чекори има на статуси и кои се тие за да знаам до каде е работата?

Поздрав.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
Се раширја муабети дека стигна поштата во конзулатот во Битола.. Од добри извори ми е инфомрацијата. Јас одам в понеделник да си го земам бројчето.

Ме интересира:
1. Кај се проверува каков е статутсот на случајот(на која страна се внесува бројчето за да видиш)???
2. Колку чекори има на статуси и кои се тие за да знаам до каде е работата?

Поздрав.

na https://mjs.bg/ke si proveris kakov status ti pisuva ka se snajs blgarsko grazdanstvo pisuva,i daj te molam kazimi cim ti e od sigurni izvori inf,dali so postata imat stasano i proizhodi,nemozev jas da gi dobijam vo konzlatot za da prasam.
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
da ne znae nekoj dali se gotovi proishodite jas cekam vo ambasada vo skopje zvonev deneska ama nikoj ne mi se javi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom