Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2016
Мислења
9
Поени од реакции
1
Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП

Se izvinuvam ova kaj mene pisuvat so treba da pravam?
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
316
Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП

Se izvinuvam ova kaj mene pisuvat so treba da pravam?
Најверојатно немаш документ за докажување на бугарско потекло, па треба дополнително да однесеш. Ако веќе си однел тогаш ќе чекаш.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
57
13 e maler broj.Zatoa prepiskite od 2013 se zaglaveni :facepalm:
:pos:[DOUBLEPOST=1455660838][/DOUBLEPOST]
Wow za 3 pati mesecno, 1000 prepiski, kako li uspevaat. Na sekoja prepiska i obrakjaat po 1- 10 sec? Pa kako proveruvaat dali e se ok so dokumentite za taka kratko vreme?
:):)
тоа е 250-300 преписки по состанок,ако трае 8 саати тоа е 30-40 на саат или за секоја преписка 1 до 2 минути,сосема доволно.како и да е,добро тргна.(y)
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
:pos:[DOUBLEPOST=1455660838][/DOUBLEPOST]
тоа е 250-300 преписки по состанок,ако трае 8 саати тоа е 30-40 на саат или за секоја преписка 1 до 2 минути,сосема доволно.како и да е,добро тргна.(y)
Aman de,od sto nemate nesto pametno i korisno da postirate ke pocnece da analizirate dali lugeto vo pravosudie odat ednas,dva pati ili tri pati vo toalet.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
16
Поени од реакции
57
Kako sto kazav prethodno...brojce 6*** od 2013...segasen status: vraten na dopolnitelna MP... od dopolnitelni dokumenti odnesena samo deklaracija od BKKS...posto drugi dokumenti nemam...nitu rodnini...Ako dobijam jas (a, toa bi bilo cudo), site drugi dobivate.
Kako odminuva vremeto se poslatko mi e da stanam Bugarin...bi potpisal i izjava deka ne sakam pasos - samo potvrda deka sum Bugarin. Odvratno stanuva da si del od ovaa drzava. Of, zemjata svoja -Makedonija - si ja sakam - no, drzavata, sistemot od koren pocnuvam da gi mrazam. Neznam nesto da sme dobile, a toa da ne bilo nepravda, macenje, rezigniranost...
Државата-тоа сме ние народот.какво е мнозинството на луѓето,таква е и државата.да заслужуваме нешто подобро,сами би се избориле за тоа,ама не заслужуваме,барем сега за сега.криво ми е што е така,но тоа е вистината,колку и да боли. власта-тоа сме ние,од нас се министрите и пратениците,наши роднини,комшии и.т.н не ни ја носи никој на сила власта од тунгузија.тоа што заслужуваме тоа го имаме. народот не чини,во нас е проблемот,колку и да е болна таа е вистината,барем јас така мислам.
 
D

Daniel_faca

Гостин
Kako sto kazav prethodno...brojce 6*** od 2013...segasen status: vraten na dopolnitelna MP... od dopolnitelni dokumenti odnesena samo deklaracija od BKKS...posto drugi dokumenti nemam...nitu rodnini...Ako dobijam jas (a, toa bi bilo cudo), site drugi dobivate.
Kako odminuva vremeto se poslatko mi e da stanam Bugarin...bi potpisal i izjava deka ne sakam pasos - samo potvrda deka sum Bugarin. Odvratno stanuva da si del od ovaa drzava. Of, zemjata svoja -Makedonija - si ja sakam - no, drzavata, sistemot od koren pocnuvam da gi mrazam. Neznam nesto da sme dobile, a toa da ne bilo nepravda, macenje, rezigniranost...
Drugar ke te zamolam vo slucaj da ti ja uvazaat molbata ili kakov bilo drug ishod da ne izvestis deka i ja sum potpolno ist slucaj 4***/2014 vraten na dopolnitelna proverka so podadeno Bkks deklaracija...:) ok
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Pro
Protokoli poveke nema da ima so noviot sistem od ovaa godina sekoj zasebno si proveruva.
Edinstven nacin da znaeme do kaj se stignati e da se spodeluva ovde na forumov sekoj koj ke bide pregledan da spodeli kolku vreme od intervju I se taka samo ke se znae inaku nema drug nacin :)
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
97
Поени од реакции
88
Последно време некој да има пишано email до bgcitizen@justice.government.bg и дали му имаат вратено затоа што пишувам 2-3 пати во последниве 2-3 недели ни трага ни глас...
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Последно време некој да има пишано email до bgcitizen@justice.government.bg и дали му имаат вратено затоа што пишувам 2-3 пати во последниве 2-3 недели ни трага ни глас...
Мене ми имаат вратено , одговорот го чекав одприлика 7 до 14 дена .Но информацијата која ја добив повратно не беше нешто ново за мене кое што претходно го знаев.[DOUBLEPOST=1455709574][/DOUBLEPOST]
Pro
Protokoli poveke nema da ima so noviot sistem od ovaa godina sekoj zasebno si proveruva.
Батка ова е ново за мене -дека нема да има повеќе протоколи????Незнам дали те разбрав во врска секој засебно ???Мислиш на дека секој поединечно ќе се проверува???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom