Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
samo sto se javiv za da prasam dali posrednikot gi dostavil dopolnitelnite dokumenti i mi odgovrija deka toa nemozele da go proverat da go prasam posrednikot a ne niv,i sega sto mi ostanuva samo da odam direktno tamu ili da cekam pominaa 3 ipol meseci od dostavuvanjeto no seuste nemam nikakov odgovor,pomos???
каков документ достави?
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
55
Поени од реакции
20
samo sto se javiv za da prasam dali posrednikot gi dostavil dopolnitelnite dokumenti i mi odgovrija deka toa nemozele da go proverat da go prasam posrednikot a ne niv,i sega sto mi ostanuva samo da odam direktno tamu ili da cekam pominaa 3 ipol meseci od dostavuvanjeto no seuste nemam nikakov odgovor,pomos???
znaci kade i da si gi podal mora da gi prifatat dokumentite a dali ce ti gi priznaat kako validni nz
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
Член од
26 август 2014
Мислења
19
Поени од реакции
3
Последно уредено:
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
Вергинија Мичева е с'дија, през последните две години е в Софијски градски с'д, командирована от Разградскија окр'жен с'д. Преди това е била международен граждански с'дија на ниво Окр'жен с'д в Мисијата на ЕС за установјаване на правов ред в Косово (EULEX Kosovo). Зав'ршила е право в СУ "Св. Климент Охридски" и е работила като младши с'дија в Окр'жен с'д – Разград, и като с'дија в Рајоннија и в Окр'жнија с'д в Разград.

Оште не са определени ресорите на тримата зам.-министри. Очаква се Андреј јанкулов да отговарја за затворите и следствените арести, а Вергинија Мичева – за секторите, които се св'рзани с гражданското право, сред които са конкурсите за нотариуси, с'дебни изп'лнители и проверките на техните дејности.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/11/14/2419295_naznacheni_sa_trimata_zamestnik-ministri_na/
 
S

simpleman

Гостин
Нека се носат у три пизду материну и министри и заменици министри и директори и сите кои го направија и уште го прават овој проблем,со еден збор кажано кој ги е.. повеќе.Овај прекратувачов што за жалост пак е заменик ќе ги прекрати и цела 2012 и цела 2013 без документи што се.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
За сега не може, а дали нешто ќе се смени до нова година не се знае.
Ne se menuva nisto poveke od ocigledno e mozeme samo nie da se zanesuvame,tie so uspejame da zememe so ovakov ili onakov dokument zemame tie so imaat nekakov dokument ke zemat a tie so nemaat dokumet ako imat visok pari i nervi i vreme neka si gi probat silite mos ke im upale nikad se nezna.
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
82
Поени од реакции
21
dostaviv bg voena kniska od dedo mi.[DOUBLEPOST=1415966970][/DOUBLEPOST]
ama jas neznam dali voopsto posrednikot gi ima dostaveno,on vika deka gi dostavil ama kolku e toa vistina ke vidime....:)
drugar moj ima isto odneseno voena kniska i uste mu stoi dopplitelna, ke ti kazam ako mu se smeni statusot ili ti kazi da si pomagate. On odnese vo Avgust.
 
Член од
26 август 2014
Мислења
19
Поени од реакции
3
Ne se menuva nisto poveke od ocigledno e mozeme samo nie da se zanesuvame,tie so uspejame da zememe so ovakov ili onakov dokument zemame tie so imaat nekakov dokument ke zemat a tie so nemaat dokumet ako imat visok pari i nervi i vreme neka si gi probat silite mos ke im upale nikad se nezna.
Se dodeka ne go smenat zakono vo parlamentoo nema da izdavat pasosii od ministerstvoto mora prvin da se predloze predhodnio zakon sto bese da se izglasa i da stavi vo sila posle ke izdavat pasosi se dodeka ne go smenat zakono dzabe e see ovo zakon sto ne ni odgovare na nas koi sme na dopolnitelna proverka ne diskreminire toj zakon nekoj zimat pasosi a nekoj ne ![DOUBLEPOST=1415977345][/DOUBLEPOST]Novost od vcera http://www.mediapool.bg/darzhavna-agentsiya-proizvezhda-balgari-na-konveier-bez-dokumenti-za-proizhod-news225990.html
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.910
Поени од реакции
35.203
Se dodeka ne go smenat zakono vo parlamentoo nema da izdavat pasosii od ministerstvoto mora prvin da se predloze predhodnio zakon sto bese da se izglasa i da stavi vo sila posle ke izdavat pasosi se dodeka ne go smenat zakono dzabe e see ovo zakon sto ne ni odgovare na nas koi sme na dopolnitelna proverka ne diskreminire toj zakon nekoj zimat pasosi a nekoj ne ![DOUBLEPOST=1415977345][/DOUBLEPOST]Novost od vcera http://www.mediapool.bg/darzhavna-agentsiya-proizvezhda-balgari-na-konveier-bez-dokumenti-za-proizhod-news225990.html
Па ќе се смени законот , има време. Каракачанов изјави дека е злосторство да се бара дополнителни документи на македонци кои зборуваат бугарски.

http://lokalno.mk/karakachanov-zlostorstvo-e-da-otkazhesh-pasosh-na-makedonec-koj-zboruva-bugarski/
 
Член од
26 август 2014
Мислења
19
Поени од реакции
3
Па ќе се смени законот , има време. Каракачанов изјави дека е злосторство да се бара дополнителни документи на македонци кои зборуваат бугарски.

http://lokalno.mk/karakachanov-zlostorstvo-e-da-otkazhesh-pasosh-na-makedonec-koj-zboruva-bugarski/
znam edno e da se izjavi 2 e da se predloze toj zakon ako ne go predloze vo narodnoto sobranie i da se osvoi dzabe e izjavata :)
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Se dodeka ne go smenat zakono vo parlamentoo nema da izdavat pasosii od ministerstvoto mora prvin da se predloze predhodnio zakon sto bese da se izglasa i da stavi vo sila posle ke izdavat pasosi se dodeka ne go smenat zakono dzabe e see ovo zakon sto ne ni odgovare na nas koi sme na dopolnitelna proverka ne diskreminire toj zakon nekoj zimat pasosi a nekoj ne ![DOUBLEPOST=1415977345][/DOUBLEPOST]Novost od vcera http://www.mediapool.bg/darzhavna-agentsiya-proizvezhda-balgari-na-konveier-bez-dokumenti-za-proizhod-news225990.html
Кога е донесен закон во парламентот? Не сум слушнал за тоа. Донесена е одлука, да се бараат дополнителни документи. А одлука може да се смени со нова одлука, без гласање во парламент. Во дополнителни документи влегува и уверение од лиценциран клуб. Прашање е дали ќе биде прифатен во пракса тој документ, а не се работи за менување на закони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom