Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
Nema star na istata strana e i go otvara noviot za proberka treba da go znaes brojceto koga ti e zakazno intervjuto i godinata i toa se pisuva na prvoto pole 1234/20??a na vtoroto pole se pisva brojceto standardno so se proveruba isto so godinata 5655/20?? I dvete brojcinja gi ima na kartonceto od intervjuto
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
"Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП"
Sto e ova sega?
Prepiskata e vrneta znaci deka e vratena prepiskata e izvadena za dopolnitelna proverka moze znaci deka tie sto bile vrateni sega se poftorno izvadeni za pregleduvanje spodeluvam samo logicen dogovor koj mozebi nee tocen a moze I da e tocen ke vidime :)
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.550
Поени од реакции
5.163
Toa e sega taka zosto valda ne se vneseni site podatoci vo novio sistem nema dr logika za ova ova e najlogicno no sepak ke vidime ma da siguren sum deka e toa :)
Те цитирам само тебе ама ова е за сите што пишаа не биле внесени сите бројки во новиот систем или нешто такво.

Искрено се надевам дека не сте сериозни дека некој ќе седне да внесува 30000 бројќи од последниве 3 години само затоа што смениле изглед на страница. Целиот систем е ист како и претходниот, само бараат повеќе информации за да неможе секој да го провери бројот на секого и ги смениле статусите. Никој ништо не внесува само различен текст ви испишуваат
 
Член од
11 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moze nekoj da mi kaze kako odi pocetnata procedura za vagjanje na bg pasos preku posrednik

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
Prepiskata e vrneta znaci deka e vratena prepiskata e izvadena za dopolnitelna proverka moze znaci deka tie sto bile vrateni sega se poftorno izvadeni za pregleduvanje spodeluvam samo logicen dogovor koj mozebi nee tocen a moze I da e tocen ke vidime :)
I mene mi pisuva isto a sto znaci gospod znae. Kaj nekoi stoi МП a kaj nekoi МВР
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.550
Поени од реакции
5.163
I mene mi pisuva isto a sto znaci gospod znae. Kaj nekoi stoi МП a kaj nekoi МВР
па @vasedan ти даде мн логичен одговор, и јас мислам дека е така како што напиша
поготово што кај тие со издадена им стои МП како што видов во претходните постови, а кај оние што пишува врната стои МВР
ако малку подобро погледнеш МП министерство за правда (правосудие)
МВР немора да ти пишам и кај нас е така :)
 
Член од
11 декември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
Dobra vecer me interesira kako odi procedura za vaganje na bugarski pasos na pocetok sum pa sakam da znam kako odi preku posrednik
Ako imash posrednik ide pobrzo u smisla so spremajne na dukumenti i za tamu za u Sofija koga treba da idesh se on ti organizira , i ne e razlika golema u cenata zatoa ne ti se isplati sam da brkash rabota.Jas sum preku posrednik od Strumica e covekot raboti so ovaa rabota dolgo vreme.Kako prvo ne e prevarant vtoro mislam deka ce te fati od prilika 200 evra jas tolku plativ.Djoko se vika ako sakash ova e negov mob pa slushnise 078801227 -071271158-na ovie broevi ce go barash posle 20:00 casot deka sekoj den e vo Sofija od sabajle do vecer a ako ti se brza ova e Bg mob: 00359889244880 pozdrav
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
91
Strpi se uste malku do fevruari.[DOUBLEPOST=1452581508][/DOUBLEPOST]
So dokumentite, ja bi izvadil pod obavezno i BKK deklaracija. I kako sto spomna @Sarap pogore, ima zdruzenie vo Bitola i Strumica, i kade ti odgovara tamo obrati se okolu ova.
Здраво и фала што конечно некој го погледна мојов пост.
@Walkman нз дали виде дека мојава преписка е прекратена ... во последниве 2 недели се консултирав со неколку луѓе, некои посредници некои кои веќе имаат пасоши ... и поделени мислења, посреднициве ми викаат крај е со тебе мора на ново, некои дечки што имаат пасоши ми викаат дека може со молба и документиве што веќе ги спомнавме да ја продолжам постапкава. И ако веќе вадам декларација од клубовиве дали таа се вади во еден ден или како оди процедурава ? Твое мислење за целава ситуација, да си ја пробам среќата наредна недела во Софија или стварно на ново мора ?
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
па @vasedan ти даде мн логичен одговор, и јас мислам дека е така како што напиша
поготово што кај тие со издадена им стои МП како што видов во претходните постови, а кај оние што пишува врната стои МВР
ако малку подобро погледнеш МП министерство за правда (правосудие)
МВР немора да ти пишам и кај нас е така :)
И кај другите стои исто извадена разликата е само во кратенките
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Prepiskata e vrneta znaci deka e vratena prepiskata e izvadena za dopolnitelna proverka moze znaci deka tie sto bile vrateni sega se poftorno izvadeni za pregleduvanje spodeluvam samo logicen dogovor koj mozebi nee tocen a moze I da e tocen ke vidime :)
Se nadevam deka e taka i deka ovaa golgota ke zavrsi veke
 
Член од
14 септември 2015
Мислења
69
Поени од реакции
142
Objasnuvanje...
Vo noviot sistem tocno kazuva kade se naoga prepiskata ...
Ako stoi MP...znaci ministerstvo na pravosudie..izvadeno na dopolnitelna...e isto so vrnata na dopolnitelna..nema promena na status..se e isto...

Ako pak stoi pak ... мвр никк..toa znaci deka prepiskata e vo mvr...pri oddelot za kriminalistika...i Vie ste mrdnale ponataka..na dobar pat ste da dobiete ako se e vo red




НИКК
Научноизследователскија институт по криминалистика и криминологија - МВР е член на Eвропејската мрежа на криминалистическите институти (ENFSI)от 2002
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Дечки некој да знае колку време после интервју може да се провери бројчето дали ти е внесено во системот, денес бев на интервју, добро поминав, но ми направија грешка, една старка ме внесуваше во компјутер,и наместо 2016, на картонот ми напишаа 1XX/2015 погрешна година, изреагирав кога видов на сите други им стои 2016 год, арно ама не ме пуштија до горе него само да се јавам од доле од портирница и таа обезбедувањето ми го чкртна 2015, и пиша 2016, јас не сум сигурна дали воопшто и ме внеле во системот,

дали ова е моето бројче или не е? ве молам очајна сум не знам дали да чекам 2 години да искочи бројчето, за накрај да излезе дека за џабе сум чекала кога не сум ни била внесена во системот :(:(:(, ве молам кој знае каде да си го проверам бројчето и дали сум внесена во системот, дали е тоа можно се мислев да им пишам емаил, но дали ќе ми одговорат, ве молам, помагајте очајна сум, може и пораки во пп.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Objasnuvanje...
Vo noviot sistem tocno kazuva kade se naoga prepiskata ...
Ako stoi MP...znaci ministerstvo na pravosudie..izvadeno na dopolnitelna...e isto so vrnata na dopolnitelna..nema promena na status..se e isto...

Ako pak stoi pak ... мвр никк..toa znaci deka prepiskata e vo mvr...pri oddelot za kriminalistika...i Vie ste mrdnale ponataka..na dobar pat ste da dobiete ako se e vo red



НИКК
Научноизследователскија институт по криминалистика и криминологија - МВР е член на Eвропејската мрежа на криминалистическите институти (ENFSI)от 2002
Ni tvoeto objasnuvanje mi nema logika a zosto koga uvezuvas kola prvo mines interpol pa posle ostatokot.Znaci kolku so svakam vo pravosudie se razgleduvaat dopolnitelnite dokumenti i oni odlucuvaat.A moze i lupam gluposti.Ne moze pravosudie da ti odobre pa posle ovie kontrola da pravat.[DOUBLEPOST=1452636102][/DOUBLEPOST]
Дечки некој да знае колку време после интервју може да се провери бројчето дали ти е внесено во системот, денес бев на интервју, добро поминав, но ми направија грешка, една старка ме внесуваше во компјутер,и наместо 2016, на картонот ми напишаа 1XX/2015 погрешна година, изреагирав кога видов на сите други им стои 2016 год, арно ама не ме пуштија до горе него само да се јавам од доле од портирница и таа обезбедувањето ми го чкртна 2015, и пиша 2016, јас не сум сигурна дали воопшто и ме внеле во системот,

дали ова е моето бројче или не е? ве молам очајна сум не знам дали да чекам 2 години да искочи бројчето, за накрај да излезе дека за џабе сум чекала кога не сум ни била внесена во системот :(:(:(, ве молам кој знае каде да си го проверам бројчето и дали сум внесена во системот, дали е тоа можно се мислев да им пишам емаил, но дали ќе ми одговорат, ве молам, помагајте очајна сум, може и пораки во пп.
Pisi i na meil so tvoite licni podatoci ke ti vrata koj ti e brojot na prepiskata.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom