Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
1
Porano mi pisuvase prepis e vrnata na dop proverka.A segae izvadena na dop razgleduvanje dali ke pojde rabotava na arno so 2013[DOUBLEPOST=1452601641][/DOUBLEPOST]Porano mi pisuvase prepis e vrnata na dop proverka.A segae izvadena na dop razgleduvanje dali ke pojde rabotava na arno so 2013
PRIJATELE DALI IMASH DOSTAVENO POTEKLO
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
26
Поени од реакции
43
ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО
Прегледај го приврзокот 136618
Кога се поднесува документи во правосудие ти даваат катонче со бројче, коса црта годината пишуваш и тоа се внесува во првото поле. во второто поле бројот што ти го даваат на интервјуто коса црта годината на интервју. пример кај мене. 1= 74**/2014 2=108**/2014.... проверив фунционира, пишете што ви е на статус дека сега разчилно ги пишива па да ги разтумачиме статусите.
I jas proveriv.
Status isto kako kaj tebe,e sega sto znaci?
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
Porano mi pisuvase prepis e vrnata na dop proverka.A segae izvadena na dop razgleduvanje dali ke pojde rabotava na arno so 2013[DOUBLEPOST=1452601641][/DOUBLEPOST]Porano mi pisuvase prepis e vrnata na dop proverka.A segae izvadena na dop razgleduvanje dali ke pojde rabotava na arno so 2013
Ema imase dva broja da vnesis ili samo edniot sto ti e? Kaj mene samo brojot sto si go vnesuvav dosega go imam i samo so toj ne mi otvora.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
60
Поени од реакции
19
imam odneseno bg licna karta od pradedo poddrzana so umrenici od site navamu dedo tatko moj izvod prevedeno legalizirano molba i nisto inaku sum od 2013 brojce 138.. i da vi kazam pocnuvam da gubam nadez.nikoj ne nzaj tocno da kazi zosto se ovie cekanja od 3-4 godini zakonot da zakonot sto ke smeni vo nasite slucaevi nesto se mati tuka sto ne mi mirisa na dobro. ova e samo moe licno mislenje pozzzzz i trpenie si velam spasenie drugari.[DOUBLEPOST=1452528288][/DOUBLEPOST]imam odneseno bg licna karta od pradedo poddrzana so umrenici od site navamu dedo tatko moj izvod prevedeno legalizirano molba i nisto inaku sum od 2013 brojce 138.. i da vi kazam pocnuvam da gubam nadez.nikoj ne nzaj tocno da kazi zosto se ovie cekanja od 3-4 godini zakonot da zakonot sto ke smeni vo nasite slucaevi nesto se mati tuka sto ne mi mirisa na dobro. ova e samo moe licno mislenje pozzzzz i trpenie si velam spasenie drugari.
I jas i sestra mi sme isto so brojcinja 138.. od 2013 i isto imame odneseno dopolnitelni u april lani i uste ne mrdnavme od dopolnitelna. Jas mislam deka odat po nekoj red i ne stignale do nas![DOUBLEPOST=1452608090][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
I jas i sestra mi sme isto so brojcinja 138.. od 2013 i isto imame odneseno dopolnitelni u april lani i uste ne mrdnavme od dopolnitelna. Jas mislam deka odat po nekoj red i ne stignale do nas![DOUBLEPOST=1452608090][/DOUBLEPOST]Kaj mene stoi "Липсват данни" Ke mi objasni nekoj sto e ova ili nesto gresam koga vnesuvam?
лошо внесуваш
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
бидејќи немаш корени, те прекратиле. Која година си?[DOUBLEPOST=1452610311][/DOUBLEPOST]
Оваа страна користи податоци од стариот сервер, треба да се осигураме дека и тука ќе се апдејтуваат бројчињата.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom