Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Дали уште може без електронска резервација да се поднесе за дупликат произход и дали некој поднесол во скоро време?
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Вака сеа,имам роднини прв братучед со Бугарски,кој па извади по тоа што дедо ми бил Бугарски војник на времето.

Од документи иам:
-Изводи од татко ми,дедо ми,братучед ми,чичко ми.
-Копија од пасош од братучед ми.

Има ли информација некој како оди постапката,кај треба да се регистрирам,да закажам бројче,што како треба,дополнителни документи и сл. да пише една постапка да помогне.

Работата е најдов еден посредник,ама многу ми е сумљив,"не се секирај за една година ќе го имаш" и наапан е со пари од другиве,ми е страв да не ме мота.Не е за парите,туку временски сум ограничен.
Дајте кој има искуство нека пише.

Е сеа,имам уште едно прашање,ако не е мака.Жена ми има исто така дедо кој служел бугарски војник ама во некое Кумановско село.Они немаат документ никаков,од кај можат да извадат потврда?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО
IMG_20160112_125216.jpg
Da da nov sistem bara br. Na molba...nesto?
Кога се поднесува документи во правосудие ти даваат катонче со бројче, коса црта годината пишуваш и тоа се внесува во првото поле. во второто поле бројот што ти го даваат на интервјуто коса црта годината на интервју. пример кај мене. 1= 74**/2014 2=108**/2014.... проверив фунционира, пишете што ви е на статус дека сега разчилно ги пишива па да ги разтумачиме статусите.
 
Последно уредено:
D

Daniel_faca

Гостин
ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО
Прегледај го приврзокот 136618
Кога се поднесува документи во правосудие ти даваат катонче со бројче, коса црта годината пишуваш и тоа се внесува во првото поле. во второто поле бројот што ти го даваат на интервјуто коса црта годината на интервју. пример кај мене. 1= 74**/2014 2=108**/2014.... проверив фунционира, пишете што ви е на статус дека сега разчилно ги пишива па да ги разтумачиме статусите.
Drugar fala na informacija dali prviot broj e na kartonceto deka samo toj od intervju go pametam drug broj nemav a kartonceto ne e vo mene momentalno?
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Drugar fala na informacija dali prviot broj e na kartonceto deka samo toj od intervju go pametam drug broj nemav a kartonceto ne e vo mene momentalno?
Кога кликаш на внес за пинот автоматски излегува објава дека ако не поседуваш пин можеш да си го внесиш истиот број од преписката.
ВАЖНО ВАЖНО ВАЖНО
Прегледај го приврзокот 136618
Кога се поднесува документи во правосудие ти даваат катонче со бројче, коса црта годината пишуваш и тоа се внесува во првото поле. во второто поле бројот што ти го даваат на интервјуто коса црта годината на интервју. пример кај мене. 1= 74**/2014 2=108**/2014.... проверив фунционира, пишете што ви е на статус дека сега разчилно ги пишива па да ги разтумачиме статусите.
Јас пробав секако кај мене не бидува.
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
Кога кликаш на внес за пинот автоматски излегува објава дека ако не поседуваш пин можеш да си го внесиш истиот број од преписката.

Јас пробав секако кај мене не бидува.
 

Attachments

Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Porano mi pisuvase prepis e vrnata na dop proverka.A segae izvadena na dop razgleduvanje dali ke pojde rabotava na arno so 2013[DOUBLEPOST=1452601641][/DOUBLEPOST]Porano mi pisuvase prepis e vrnata na dop proverka.A segae izvadena na dop razgleduvanje dali ke pojde rabotava na arno so 2013
 
Член од
21 ноември 2009
Мислења
182
Поени од реакции
316
Jас бев вратен на дополнителна и сега ништо ново. Пишува „Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МП“
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom