Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јануари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
бидејќи немаш корени, те прекратиле. Која година си?[DOUBLEPOST=1452610311][/DOUBLEPOST]
Оваа страна користи податоци од стариот сервер, треба да се осигураме дека и тука ќе се апдејтуваат бројчињата.
2012
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Преписката е извадена за доп'лнителна проверка МВР/НИКК/
sto znaci ova,ima nekoj so slicno..
 
Последно уредено:

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
514
Поени од реакции
277
Има ли промени во овој сектор некакви? Дали може да се земе БГ пасош без потекло и колку би чинела целовкупната постапка?
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo na site nova sum na forumov. Me interesira dali moze nekoj da mi kaze koga gi vnesuvam za da proveram status po noviov nacin na stranicata na ministerstvo za pravosudie mi pisuva Образувана Преписка sto znaci toa? fala
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Ima li sea nekoj informacija sto znci ova izvadena na dop. Dali e nekoe pomestuvanje od vratena na dopolnitelna ili isto e ili ima li nekoj i na noviov sistem da mu pisuva vraten na dopolnitelna proverka
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Dečki ova nov sistem za proverka na prepiski ,jas proverivam po starijot sistem inace sam 2013 g od pred 3 meseci sum vo zadozitelna !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom