Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Zdravo drustvo Imam edno prasajne pred mesec me vratija na dopolnitelna proverka brojceto Mi e 70.. / 2014 odev preku konzulat bitola spremni Imam dokumenti od vujko na majka Mi brat no ne znam kade treba da se odnesat vo sofija i dokolku poznava nekoj posrednik da brka rabota mnogu bi Mi pomognalo fala odnapred

Можеш тука да ги однесеш за превод и легализација, чак можеш и преку мејл да ги исконтактираш за да им пратиш скенирана копија од документите да почнат они да ги преведуваат и кога ќе отидеш со оргиналот да пробаат за истиот ден да ти бидат готови....мислам дека е возможно после 15ч да се готови _(легализирани), со тоа што за еден ден е поскапо-мислам 48лева од документ............ Ќе си ја симнеш молбата од сајтот на министерство за правосудие и ќе ја пополниш.

http://www.ezikov.com/bg/translator/1737

Искрено, не верувам дека некој посредник ќе ти се нафати за ваква ситница.
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo ima li nekoj od 2014 sto e bil na dopolnitelna i ima promeni vo statusot da zemal grazdansvo. Jas sum od 2014 i sum na dopolnitelna 2 meseca so odneseni dokumeti nema nikakvi promeni. Pozdrav do site vo forumov.
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Dali vi otvara stranata za prebaruvanje na brojcinjata, kaj mene ne ja otvara, si velam da ne gi refresiraat, da ne imat novosti okolu brojcinjata!
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
[DOUBLEPOST=1448990318][/DOUBLEPOST]dokumentot go odnesov 02 02 2015 god i eve pominaa tocno 10 meseci seuste nemam odgovor
Znaci tuka negde sme so tebe, jas go odnesov kraj na Januari. I vrz osnova na tvoite prethodni postovi i ti si nekade 11xxx i jas sum 11xxx. I vrateni sme na dopolnitelna vo protokol od 30.12.2014 a tie se stasani do 08.08.2014 so proverka.
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Можеш тука да ги однесеш за превод и легализација, чак можеш и преку мејл да ги исконтактираш за да им пратиш скенирана копија од документите да почнат они да ги преведуваат и кога ќе отидеш со оргиналот да пробаат за истиот ден да ти бидат готови....мислам дека е возможно после 15ч да се готови _(легализирани), со тоа што за еден ден е поскапо-мислам 48лева од документ............ Ќе си ја симнеш молбата од сајтот на министерство за правосудие и ќе ја пополниш.

http://www.ezikov.com/bg/translator/1737

Искрено, не верувам дека некој посредник ќе ти се нафати за ваква ситница.
vo skopje za legalizacija se ceka do fevruari bitola ne znam ali moze da se sredi no ne mozi daekas mn ti go odnesi nikoj bideki ako nema polnomosno moras sam a ako se ceka bt mn moras sofija da gi sredis i ti preporacuvam da ne cekas mn jas gi pustiv sofija mi gi sredi coekot i pojdov i gi podnesov ako ti treba kontakt ke ti dadam so sreka
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
23
Поени од реакции
24
Da ne znae nekoj za 2013 sto se slucuva do kaj stignale so 2013 pred 3 meseci imam odneseno dopolnitelni ali odgovor izglea do godina .....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom