Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Pred edna nedela jas licno podnesov dokumenti so deklaracija od BKK, mojot soprug imase star dokument od dedo mu i zenata na salter sto gi prima dokumentite mu rece za po sigurno da si izvadi i toj deklaracija od BKK koja prvo treba da ja pratime po meil da gi kompletira dokumentite a potoa da go predademe i originalot
Toj veke ako ima star dok za dokazuvanje za poteklo nema potreba da vadi od bkks dok no sepak vas e Izborot :)
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Brojcinata ni se 79--\2013 na dvajcata ama toj si imase licna karta od baba mu i odma si dostavi dopolnitelen a jas dur razbrav deka mozelo so prv braced da se dokazuva zakasnav edna godina znacit spored ovaa slucka treba da cekam uste edna godina za promena kaj mene
I jas sega podnesov dok od vel trno kasnam 5 mes so dostava za dop dokumenti inaku sum 125.. broj od 2013 valjda nema da pravi problem sto kasnam za dop dokumenti.sto mislis ti da ne imas nekoe soznanie.za pozitivno razgleduvanje i odobruvanje
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
I jas sega podnesov dok od vel trno kasnam 5 mes so dostava za dop dokumenti inaku sum 125.. broj od 2013 valjda nema da pravi problem sto kasnam za dop dokumenti.sto mislis ti da ne imas nekoe soznanie.za pozitivno razgleduvanje i odobruvanje
Stom ni gi primija molbite jas mislam deka ni se prifateni dokumentite sega ostanuva da cekame da ni se promeni statusot vo zadolzitelna
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
I jas sega podnesov dok od vel trno kasnam 5 mes so dostava za dop dokumenti inaku sum 125.. broj od 2013 valjda nema da pravi problem sto kasnam za dop dokumenti.sto mislis ti da ne imas nekoe soznanie.za pozitivno razgleduvanje i odobruvanje
jas ako ti e od uteha kasnam 8 meseci so brojce 138.. 2013 i se nadevam samo deka nema da me prekratat i kako sto ti kaza drrugarcevo samo da cekame so sreka pozzzz
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Pred edna nedela jas licno podnesov dokumenti so deklaracija od BKK, mojot soprug imase star dokument od dedo mu i zenata na salter sto gi prima dokumentite mu rece za po sigurno da si izvadi i toj deklaracija od BKK koja prvo treba da ja pratime po meil da gi kompletira dokumentite a potoa da go predademe i originalot
фала за информацијата ДОБРО Е ЧИМ ЈА БАРААТ.......
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
imam edno prasanje dali nekoj primetil vo portokolite deka prolongiranjeto na dopolnitelni dokumenti go pravat i vo portokolite da poednostavam izleguva portokolot so brojcinja za dopolnitelna so vremenski rok do primer april da se dostavi dop.dokumet po odredeno vreme bar jas mislam deka proveriv i mi pisuvase avgust?
dali nekoj drug mozi da go potvrdi nekoj ova pozzzzzzz
 
S

Sukhoi-27

Гостин
imam edno prasanje dali nekoj primetil vo portokolite deka prolongiranjeto na dopolnitelni dokumenti go pravat i vo portokolite da poednostavam izleguva portokolot so brojcinja za dopolnitelna so vremenski rok do primer april da se dostavi dop.dokumet po odredeno vreme bar jas mislam deka proveriv i mi pisuvase avgust?
dali nekoj drug mozi da go potvrdi nekoj ova pozzzzzzz
Da od 2 meseci na 6 meseci e prolongirano t.e. e smeneto.Prvo izleze na 2 meseci pa posle vo istiot dokument po nekoe vreme go smenija na 6 meseci.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom