Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
47
Zdr decki da se vklucam i jas vo temava denes podadov dokumenti za proishod vo ambasada vo skopje na osnova na licna karta od pradedo....mi rekoa duri maj informacii ...nekoj dr da spodeli iskustvo kako odi ponataka procedurata preku ambasada......mora li da imas proishod za da zakazes intervju ....fala odnapred

Sent from my LG-H440n
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
jas sum, brojce 11xx / 2013 i podnesov svidetelstvo od vujko na tatkomi znaci od babami brat nisto ne mi kazaa na salter samo odnesov original od 1944 god i posle zavereni i legalizirani dokumenti od baba izvod na rodeni od vujkomi umrenica i od tato izvod pa da dojde povrzano do mene i licno gi odnesov jas brojce ne mi dadoa samo kazaa deka na istovo ke cekam i tolku i mejlovi ne odgovaraat jas prativ dve ama gabe znaci edistveno odgovarale kako sto razbrav ke pisis molba do ministerstvoto i ke kazes sto dokumenti si odnesol i togas vrakale odgovor na mejl pozd
Dobro, a moze da ni kazes koj mesec i god. go odnese dopolnitelniot dokument ? Blagodaram odnapred
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Zdr decki da se vklucam i jas vo temava denes podadov dokumenti za proishod vo ambasada vo skopje na osnova na licna karta od pradedo....mi rekoa duri maj informacii ...nekoj dr da spodeli iskustvo kako odi ponataka procedurata preku ambasada......mora li da imas proishod za da zakazes intervju ....fala odnapred

Sent from my LG-H440n
Ќе чекаш најмалку 8 месеци има голема гужва. А без происход не можеш да закажеш интервју
 
Член од
11 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
141
Haha i sea davaat ili ne :-D
znaci jas ubavo pisav i objasniv koj period znaci sega pred edna nedela odnesov licna karta od pradedomi is ite ostanati dokumento legalizirani i se sto treba da skratam znaci ne davaat potvrda za podneseni i kakvi dokumenti tuku davaat katronce ona isto sto si go znaeme site so istiot broj sto si i pecat vo vid na datumot koga si podnel dopolnitelni. a tetkata usno mi kaza ke ti bide dokumentot vraten koga ke si go zemis drzavjanstvoto mislam jasen bev pozzzzzzzzz
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
46
Поени од реакции
39
Imam dvapati pod dop.dok efnska vo avgust 2014 i ovaa godina vo oktomvri do sega nemam promena na statuso nekoj da mi kaze.kade moze da e problemo brojceto mi e od 2013 godina fala pozz
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Imam dvapati pod dop.dok efnska vo avgust 2014 i ovaa godina vo oktomvri do sega nemam promena na statuso nekoj da mi kaze.kade moze da e problemo brojceto mi e od 2013 godina fala pozz
Vaka znaci ke napraviš toest napisi edna molba do minsterstvo so tvoja prepiska i navedi koj dukomenti si gi dostavil za dopolntelna proverka vo koje gi zamoluvas da ti ja Pregledat povtorno prepiskata.neka ti je sostavi molbata posrednikot.ova ti go kasuvam od moje Licno iskustvo i jas Bev Dolgo vreme na dop proverka dostaviv molba posle nedela dena mi se promeni statusot vo zadozitelna .
 
Член од
1 декември 2015
Мислења
20
Поени од реакции
17
Zdravo drustvo Imam edno prasajne pred mesec me vratija na dopolnitelna proverka brojceto Mi e 70.. / 2014 odev preku konzulat bitola spremni Imam dokumenti od vujko na majka Mi brat no ne znam kade treba da se odnesat vo sofija i dokolku poznava nekoj posrednik da brka rabota mnogu bi Mi pomognalo fala odnapred
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
znae li nekoj da odgovori na molbata vrakaat preku email pocesto ili na mobilen ke ti zvonat i od prika kolku vreme se ceka za da ti odgovorat??? posto taka mi kaza posrednikot ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom