Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 септември 2015
Мислења
10
Поени од реакции
2



Кој тоа не дава да пишува бугарско ? Инаку за да не дојде до забуна пошто стварно е малку збунувачко.....пр ние ништо не заокруживме и мене ми издадоа за Кривична евиденција а на дечко ми за Казнена и сега одново ќе вади за Кривична пошто имаше околу нас еден куп луѓе и посредници кои тврдеа дека е потребна Кривична евиденција....како и да е, еве ги и двете потврди
Што сега на тие што им пишува казнена евиденција, наводно не важет??
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Nema ni da gi dobies na tel zosto ima premnogu guzva. Jas koga bev Lazar kaza deka minatiot den od 9 sabajle do 23h ostanal da raboti so luge. Najubavo e da otides tamu i onaka ne e potrebno zakazuvanje :)
НЕ НЕ ТОЧНО МОРА ДА СЕ ЗАКАЖЕ........БИДИ УПОРНА 034 550 898 КАНЦЕЛАР СТРУМИЦА,и секому потврди веке не даваат...
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Pa taka e ete kucaj na brojcina site se razgledane kogo vratile vo zadolzitelna kogo prekratile koj dobif site ge razgledale
Ide redom poloku po vazne saopstenie sega se na 08.08.2014
Muchos gracias, al ja te brate moj nista ne razumem sta oces da nam kazes. Poentu ti ne razumem.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Muchos gracias, al ja te brate moj nista ne razumem sta oces da nam kazes. Poentu ti ne razumem.
Na stranata na msj.bg ima protokoli koj gi navedel deckovo protokoli za 2012 I 2013 godina neli pocetoko na 2014 seuste tie protokoli gi teraaa e tipov saka da kazi deka se razgledeni do tamu I tamu ova ne e za 2014 god kolku sto jas razbrav ama ne znaj ubavo da objasni nekako ne svatlivo govori no sepak pak ke kazam zbori za tie od 2012/13 :)
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Na stranata na msj.bg ima protokoli koj gi navedel deckovo protokoli za 2012 I 2013 godina neli pocetoko na 2014 seuste tie protokoli gi teraaa e tipov saka da kazi deka se razgledeni do tamu I tamu ova ne e za 2014 god kolku sto jas razbrav ama ne znaj ubavo da objasni nekako ne svatlivo govori no sepak pak ke kazam zbori za tie od 2012/13 :)
Moi drugari posasavea od radost, si gi vidoa broevite u soopstenieto :) ...
 
Последно уредено:
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Jas bev na intervju vo ambasada minatiot mesec I potvrdata mi bese za kaznena evidencija I uredno mi ja legaliziraa.ne baraat za krivicna posto taa e za dokolku zivees vo bugarija i baras drzavjanstvoto po pat na naturalizacija
Можно, не викам не....но повеќето вадеа за Кривична евиденција.....а како што видов на сајтот на министерството за правосудие во делот за бг државјанство по пат на происход во посебни ставки е, да не се биде осуден и др ставка да нема покренато кривична пријава против тебе, а со ова Уверение се потврдуваат и двете ставки
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
1
НЕ НЕ ТОЧНО МОРА ДА СЕ ЗАКАЖЕ........БИДИ УПОРНА 034 550 898 КАНЦЕЛАР СТРУМИЦА,и секому потврди веке не даваат...
Зошто да не би издавале на секого, треба некако подобност да се покаже?
и за кога закажуваат ако некој знае?
 

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Можно, не викам не....но повеќето вадеа за Кривична евиденција.....а како што видов на сајтот на министерството за правосудие во делот за бг државјанство по пат на происход во посебни ставки е, да не се биде осуден и др ставка да нема покренато кривична пријава против тебе, а со ова Уверение се потврдуваат и двете ставки
Па би требало во амбасада да знаат ако не е тој документ ќе реагираат за време на интервју. А и на тој документ што ти го постира за казнена евиденција од судот горе лево пишува оделение за казнена и кривична евиденција
 
Член од
25 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
33
Dali nekoj znae,ako se izvadi lekarso vo Skopje,a dok. ti se vo Bitolska ambasada podneseni,dali ke go priznaat.prasuvam oti dok. Koga gi prevediv vo Sk,morav nanovo da gi preveduvam vo Bitola.
 
B

Blade Torch

Гостин
Дали некој однел документ за потекло (без разлика за служење војска, од бг егзархија и сл.) на самото интервју и му го примиле тој документ од лицето што го прави интервјуто?
anyone?

Честитки до сите што земавте и сите што чекате да земете во скоро време.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom